Sari la conținut

Ducati Monster M 900


M 900
 Share

Postări Recomandate

In sfarsit, dupa 2 ani de cautari mi-am lgasit monsterul pe care mi l-am dorit.

Va avea parte de modificari drastice pentru a arata cu vreau si pentru a putea face ce vreau eu

= chop tail, efectuat deja

 

=desfiintat aripioarele laterale

 

=demontat complet

 

=revopsit cadrul

 

=tobe custom, inca nu m-am decis daca le ridic sau le reduc la jumatate in dreptul bratului oscilant, poate ma ajutati cu pareri.

 

=ambreiajul se schimba complet, este uscat, si se pune placa de presiune custom aurie

 

=capac amreiaj decupat

 

=se desfiinteaza sacritele pentru pasager

 

=amortizor reglabil

 

=power comander

 

=filtre de aer custom

 

=se adauga turometru

 

=se adauga termometru digital pentru ulei

 

=se schimba ghidonul

 

=se schimba liniile de frana fata si amreiaj complet cu modele noi

 

CAM ATAT PENTRU MOMENT, DACA IMI MAI VIN IDEI O SA LE POSTEZ.

DACA AVETI IDEI VA ROG NU EZITATI SA LE EXPUNEI.

MULTUMESC ANTICIPAT

post-15239-1169969362_thumb.jpg

post-15239-1169969393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E belea motocicleta. Spor la treaba. Vezi daca iti place cum vine cu tobele inaltate. Ma intereseaza pe mine daca vrei sa scapi de aripioarele din spate si suportii laterali pe care se prind pedalele. :crack: Poti sa-i pui semighidoane, sint mai misto decit ghidonul original si ai o pozitie mai agresiva de pilotaj. Frinele lasa-le cum sint acum...sint brembo gold si nu prea mai gasesti asa ceva acum :lol:

post-8698-1169995106_thumb.jpg

Editat de deMayo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E belea motocicleta. Spor la treaba. Vezi daca iti place cum vine cu tobele inaltate. Ma intereseaza pe mine daca vrei sa scapi de aripioarele din spate si suportii laterali pe care se prind pedalele. :crack: Poti sa-i pui semighidoane, sint mai misto decit ghidonul original si ai o pozitie mai agresiva de pilotaj. Frinele lasa-le cum sint acum...sint brembo gold si nu prea mai gasesti asa ceva acum :moron:

multumesc pentru aprecieri

am dat jos aripioarele laterale

revin curand cu poze.

 

o sa ma interesez...e producator de aftermarket pentru asa ceva ? adica ale din poza stii de unde sunt ?

RIZOMA

 

e superb motorul, imi plac la nebunie tobele. nu stiu ce vrei sa ii mai faci ca e mortal si asa.cred ca motorul are un sunet fenomenal

se aude tare rau , nu ca mi-ar displace, dar a stat multa vreme pe stanga in soare, ploaie, etc.

multumesc mult pentru aprecieri.

promit ca o sa va tin la curent cu toti pasii modificarilor. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint de carbon aripioarele?...ca le-as vrea pt moto meu :moron:)

sunt de carbon,

dar nu le vand

:crack:

 

dezamagire la maxim

am aflat ca nu pot monta Power Comander pe motor.

Pentru cei care nu stiu acest power comander se monteaza pe motoare cu injectie, iar pentru cele cu carb exista ceva similar care se numeste JET KIT.

HABAR N-AM DE UNDE POT CUMPARA ASA CEVA.

voi stiti? :lol:

 

AM PUS SI POZE

ASTEPT OPINII DESPRE CARE E CASTIGATOARE

post-15239-1170103231_thumb.jpg

post-15239-1170103241_thumb.jpg

post-15239-1170103258_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dezamagire la maxim

am aflat ca nu pot monta Power Comander pe motor.

Pentru cei care nu stiu acest power comander se monteaza pe motoare cu injectie, iar pentru cele cu carb exista ceva similar care se numeste JET KIT.

HABAR N-AM DE UNDE POT CUMPARA ASA CEVA.

voi stiti? :grinbandit:

 

 

Au kituri la ducati performance...dar cred ca sint cam scumpe...a mea a venit din italia cu asa ceva montat pe ea (adica tobe arrow + filtru aer K&N + jet kit)...are 60 cai acum :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au kituri la ducati performance...dar cred ca sint cam scumpe...a mea a venit din italia cu asa ceva montat pe ea (adica tobe arrow + filtru aer K&N + jet kit)...are 60 cai acum :grinbandit:

adica pot face comanda la DaytonaTwins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au kituri la ducati performance...dar cred ca sint cam scumpe...a mea a venit din italia cu asa ceva montat pe ea (adica tobe arrow + filtru aer K&N + jet kit)...are 60 cai acum :baldy:

 

pai inainte cati cai avea man? :grinbandit: :bigstar: 59.98...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai inainte cati cai avea man? :grinbandit: :bigstar: 59.98...?

Monsterul de 600 stock are 51 de cai.

@kevin...ce sa-ti spun...in primul rind suna super bine, mi se pare o motocicleta usoara si f manevrabila ptr oras. peste 140 te cam sufla vintul pe ea dar te lasi pe rezervor si ii dai gaz...:baldy:

Frinele sint excelente, un pic cam brutale. Nu are demarajul unui super sport dar peste 4500 de tura trage de zici ca o alearga o turma de draci. Cam atit...restul descoperi tu...E pur si simplu o motocicleta de care te indragostesti instantaneu.

Editat de deMayo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place monsterul la nebunie,asta in special.vazusem si eu unu la vanzare si eram gata gata sa ma bag in datorii pe 2 vietzi,abia m am abtinut

zi ne si noua cum sunt senzatiile pe el,pilotajul,kum vireaza,kum accelereaza etc

tnx

 

CUPLU FANTASTIC, CICLISTICA DE DUCATI MAN

LA VITEZE MARI SI IN AFARA ORASULUI LOVESTI AERUL IN PLIN, NU ESTE FOARTE CONFORTABIL DAR ARE CU CE SA COMPENSEZE

DACA NU TE URCI PE UN DUCATI NU POTI INTELEGE

 

ps

ARE AMBREIAJ USCAT, FACE GALAGIE MARE :grinbandit:

LA DRUM INTINS TE DOARE CAPU

 

INCEARCA O ITALIANA SI NU VEI REGRETA , TE INDRAGOSTESTI DIN NOU

 

in poze nu se vede nimic...nu poti face niste poze ziua ?????

IATA POZE FACUTE PE LUMINA :bigstar:

post-15239-1170401692_thumb.jpg

post-15239-1170401707_thumb.jpg

post-15239-1170401720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

am si eu o mare intrebare , toti fan japoneze spun ca Ducati nu sunt la fel de fiabile, ca se strica mai des etc , as vrea sa aud si pareri din partea posesorilor de Ducati , cred ca sunteti cei mai in masura sa spuneti cat de fiabile sunt ,

mie personal imi plac foarte mult cum arat si cum se aud , sunt foarte frumoase.

va multumesc !

Editat de mariusspuneceva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mare intrebare , toti fan japoneze spun ca Ducati nu sunt la fel de fiabile, ca se strica mai des etc , as vrea sa aud si pareri din partea posesorilor de Ducati , cred ca sunteti cei mai in masura sa spuneti cat de fiabile sunt ,

mie personal imi plac foarte mult cum arat si cum se aud , sunt foarte frumoase.

va multumesc !

 

Iti arat eu unul de 29 de ani(douazecisinoua!) cu ceara originala pe cartere.Il vezi la moto clasice....e si de vanzare.Any questions :) ?.Incearca sa eviti flame-ul japo versus italia , am obosit sa aud( cam din 1991 il aud eu,dar partea buna e ca face topicuri kilometrice,era unul de vre-o 360 de pagini acum cativa ani)Uite motoreta de care vorbeam /index.php?showtopic=326271

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mia indicat este sa folosesti SEARCH.

vei fi binecuvantat cum nu poti crede mia bine, decat sa stai sa astepti raspunsuri ce deja s-au dat si rasdat.

Intre pe monster lounge din romania, intra pe posesori de ducati idn forumul acesta si daca vrei mai mult cauta pe forumuri afara.

Gasesti orce, timp sa ai sa citesti.

 

Pe scurt, m-am plictisit de perfectiunea japo (4 honde avute) si acum am 2 Ducati. Fiecare cu damblaua lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cel mia indicat este sa folosesti SEARCH.

vei fi binecuvantat cum nu poti crede mia bine, decat sa stai sa astepti raspunsuri ce deja s-au dat si rasdat.

Intre pe monster lounge din romania, intra pe posesori de ducati idn forumul acesta si daca vrei mai mult cauta pe forumuri afara.

Gasesti orce, timp sa ai sa citesti.

 

Pe scurt, m-am plictisit de perfectiunea japo (4 honde avute) si acum am 2 Ducati. Fiecare cu damblaua lui.

 

ce bine ca a venit sus

am poze noi

post-15239-1242322263_thumb.jpgpost-15239-1242322288_thumb.jpgpost-15239-1242322343_thumb.jpg

 

PS

prima mea moto a fost japoneza.........cu motor 2V :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...