Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam sa pun un sissy bar pe tractorashul meu... Ce idei avetzi? Scurt, inalt... hmmmmm

 

daca trebe neaparat,unul la nivelul ghidonului...

 

ca tot se discuta de Harley va intreb daca stiti cumva vreun site din europa de unde se pot cumpara motoare de Harley Davidson(panhead,shovelhead,knucklehead).pe e-bay am gasit cate ceva dar mai caut...ma cam tenteaza un motor de harley ptr chopperul meu :kiss:

 

daca vrei motor nou,este la S&S replica dupa pan/shovel...

sau second,la Veterama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... shtiu ca nu trebuie estetic!

Dar deh, sunt concesii care trebuie facute cate odata( a mea nevasta a trebuit sa-shi vanda motorul pt ca ashteptam moshtenitorhi, iar dupa eveniment e cazul sa salte de la 650 la ceva mai mare)! Exact asta era dilema mea : unu exagerat de mare sau unul subtil. De asta am intrebat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa pun un sissy bar pe tractorashul meu... Ce idei avetzi? Scurt, inalt... hmmmmm

nici scurt nici lung de acord cu balk la nivelul ghidonului chiar o idee mai jos, altfel i se strica lina faina care o are.

si sa nu fie partea de sus rotundachiar de nu e sageata da sa nu fie rotund.

urit de faina e mobra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti careva vreun forum sau ceva ,undeva pe net unde pot gasii un manual de reparatii pt sportster 883 din 91 in format pdf sau ......am nevoie de ceva poze(schite) unde arata abreiajul complet de la sportster ....ca tot caut si nu gasesc ....

 

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu Sporster 883 din 2000, dar pana nu-l modific nu indraznesc sa-l scot din garaj (a mai scris cineva si sunt perfect de acord cu el : e cea mai urata motocicleta HD) !

Nu trageti ... este doar o parere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu Sporster 883 din 2000, dar pana nu-l modific nu indraznesc sa-l scot din garaj (a mai scris cineva si sunt perfect de acord cu el : e cea mai urata motocicleta HD) !

Nu trageti ... este doar o parere !

ERA cea mai urata, pana sa apara V-Rodul. ESTE cea mai urata daca nu consideram V-Rodul ca fiind HD. Dar poate ca a fost facuta deliberat asa, ca sa imbie la chopperit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu Sporster 883 din 2000, dar pana nu-l modific nu indraznesc sa-l scot din garaj (a mai scris cineva si sunt perfect de acord cu el : e cea mai urata motocicleta HD) !

Nu trageti ... este doar o parere !

 

Pai daca nu iti place de ce ti l-ai luat? :)

 

Spor la chopperit. Poti sa scoti ceva fain de tot din Sporty daca il modifici. Eventual baga niste bani intr-un big bore kit. Merita si trage mult mai bine dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu iti place de ce ti l-ai luat? :)

 

Spor la chopperit. Poti sa scoti ceva fain de tot din Sporty daca il modifici. Eventual baga niste bani intr-un big bore kit. Merita si trage mult mai bine dupa.

 

M-a innebunit Corne din Sibiu, are un Sportster modificat foarte frumos, incerc sa-l fac la fel !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...