Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

* buna seara!

 

ma uit pe topicul asta si nu reusesc sa ma dumiresc care-i treaba. ca sunt multi frustrati, idioti, imbecili si negrii la suflet printre noi, stiam deja. da' nu-mi dau seama ce cauta ei aici, adica cum au ajuns?! asta era o sectiune (de forum) unde nu se petreceau asemenea discutii, era singurul loc unde ma mai simteam bine sa comunic cu alti pasionatii la fel ca mine.

 

din ultimele 10 pagini nu am retinut nici o idee care sa-mi foloseasca, mie, posesor de Sporster. iar topicul are la intrare "firma" asta, da? e Harley Sporster (in toate variantele) - atunci hai sa vedem ce-i cu motorul asta. de ce sa scriu ceva despre el, daca nu sunt pasionat de modelul asta? e ca si cum as f*** o grasa, desi mie imi plac slabele.

in ultimele 10 pagini pe care le-am frunzarit (cautam si eu niste informatii...), ce vad? ca dintre toti comentatorii, maxim 3 sunt posesori (sau au fost) de HD Sporster, restul calaresc alte clase de motoare, alte marci si pretind ca sunt "maestrii". banuiesc ca sunt in suferinta saracii, altfel de ce ar cauta aici companie? probabil ca in alta parte nu-i mai vrea nimeni... uuufff! luati-va bey o pisica, un caine, un papagal, daca va simtit asa de singuri si nu va iubeste nimeni.

 

* acuma intre noi (chopperistii), am avut si eu un BMW si mi-a placut, chiar n-am avut nimic sa-i reprosez (in afara de look si ...linistea in mers :D ). am mers cu el pe un drum f. greu si prost si s-a comportat exemplat. da' la intoarcere, cand am primit un mesaj de la dealer, sa vin in service ca au gresit nu-stiu-ce la frane (al meu era din 2008, un GS 650 cu motorul de 800, twin), m-am albit la fatza (in Crimea, de unde venisem nu gasesti sa tragi cu tunu' un service de BMW!) si dupa ce am trimis mai departe mesajul noului proprietar, m-am gandit ce norocoasa sunt eu... ma luasese cu transpiratii cand m-am gandit ce-as fi putut sa patesc in tara aia, daca se defectau franele chiar atunci. In fine, ...am avut 3 choppere si am mers, slava Domnului! 5 ani cu ele fara sa am nici cea mai mica problema cu franele.

 

P.S. welcome back, Sobolane!

 

si ride hard! chopperistilor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Cat costa mod-ul?

 

reglaje, instalat home made...turbo-ul nush de la ce vine, am sa-l intreb pe om. pana atunci, ceva precizari postate de el pe site:

 

''Thanks guys for the complements. its built to a 1200 including heads w the SE 551 cams, cutom 7.0 gps injectors and copper head gaskets. turbo is a custom build set up i put together , enjoy!''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* buna seara!

... off topic ...

In afara de faptul ca nu spui nimic de porkster si de faptul ca-ti ti echilibrul (cu greutate) pe doua roti ce hobby-uri ai mai gasit in ultimul timp in afara "cocking" -ului?

 

reglaje, instalat home made...turbo-ul nush de la ce vine, am sa-l intreb pe om. pana atunci, ceva precizari postate de el pe site:

 

''Thanks guys for the complements. its built to a 1200 including heads w the SE 551 cams, cutom 7.0 gps injectors and copper head gaskets. turbo is a custom build set up i put together , enjoy!''

 

Da' nu prea zice cat castiga la powah. Banuiesc ca nu-i da grav in gura pentru ca pare motor stock ce are el in poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ce pwula me se intâampla aici. Eu nu am Sportster dar am calarit unul si tot nu-mi permit sa ma bag ca un chilot in seama. Pana acum vre-o doua saptamani citeam cu placere si topicul asta. E un topic al posesorilor/iubitorilor/etc. De ce apar unii care vin si rastalmacesc rahatul cu parerile lor. Nu-ti place fierul, nu intra pe pagina asta si gata. Stai in coltul tau si lauda-ti mobra alaturi de alti posesori de mobre ca a ta si gata. Gasiti solutii pentru imbunatatire, performante, fiabilitate si nu mai comparati fiarele intre ele. Eu acum am un DNEPR! Pentru mine Bombita, la momentul actual e motocicleta perfecta. Am ajuns sa spun asta pentru ca-i cunosc fiecare surub, fiecare atuu sau hiba asa ca stiu ce am sub poponeata dar nu pretind ca ar fi mai buna sau mai rea decat alte fiare deci, nu mai aruncati cu rahat acolo unde altii isi pun sufletul ca nu iese nimic bun. Avem pretentia de comunitate, de muciclisti care se saluta si se respecta dar ne dam la gioale pe net ca vezi doamne "calul meu e mai tare ca al tau"...

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa dau eu niste alternative la porkster (chiar SH)

 

post-22521-0-49937300-1352276122_thumb.jpg

Electra cu bloc Evo 3500 eur

 

post-22521-0-83104700-1352276267_thumb.jpg

Ironhead XLCH 1000 (doar kick) 4000 eur - nerecomandat femeilor (e.g. mrs Cornelia)

 

post-22521-0-50678600-1352276400_thumb.jpg

Custom Iron (evident unicat) 6000 eur asking price

 

post-22521-0-16761300-1352276456_thumb.jpg

Shovel 5000 eur asking price

 

Si asta e special pentru shobolanul sau cum sa iei si ultima farama de demnitate dintr-un porkster (in caz ca are)

post-22521-0-65267800-1352276761_thumb.jpg

Ironhead Cafe 5500 asking price

 

Si asta e doar la o cercetare sumara pe piata de aici iarna, cel mai de rahan sezon pentru a vinde/cumpara o mobra. In orice caz, cam tot ce-i in lista de mai sus este peste porksterul vandut azi de harli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa-ti dau linkurile ins atrebuie sa iesi prin proxy pentru ca link-urile sunt restrictionate si nu merg in Europa de Est.

 

Am facut o greseala la cea albastra in loc de 6 am tiparit 5. Insa sunt sigur ca-l iei cu 5500 cu banul jos. 100%. Motorul e din 1973, taxat in 2001 (probabil ca atunci i s-a dat valoarea de 6000). Are alarma.

Asta e linkul : http://link.marktplaats.nl/547106201

 

Custom Iron : http://link.marktplaats.nl/581244967

Cafe : http://link.marktplaats.nl/600650209

Ironhead : http://verkopers.marktplaats.nl/357809

 

Evo : http://verkopers.marktplaats.nl/490350 (pretul e 4750 in advert insa in text e 3750. Probabil proiect)

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-ti povestesc! Ai ceva de spus sau ranjesti fasolea de pe margine scuipand cojile de seminte aprobator spre dejectiile shobolanului?

 

 

Eu am fost respectuos cu tine, desi mi se pare ca esti extrem de infantil. Si nu-i stilul meu de a scuipa coji de seminte. Ceea ce nu inteleg, ce cauti Tu si ceilalti cu BMW-urile sau japonezele voastre aici. Asta e un topic pentru detinatori de HD. Poate ca am si eu niste nelamuriri sau intrebari, sau vreau sa postez poze cu niste SPORTSTERe fain modificate, dar nu mai pot din cauza postarilor voastre. Eu nu am fata sa ma duc la topicul de Ninje si sa scriu 5 pagini despre hibele lor. Pentru ca nu am avut o Ninja niciodata si nu vorbesc din auzite. Si habar n-am de ce sunteti asa de frustrati. Mie imi place HD si gata. Nu este cea mai buna motocicleta pa Pamant, dar asta imi place. Si daca scriu asta, zece imbecili posteaza imediat ca sunt un idiot. Sa fiu idiot, e dreptul meu. Cum am si dreptul sa iau ce motocicleta vreau si imi permit. Nici Tu, nici ceilalti cretini nu aveti nici-o legatura cu asta. Sa aveti drumuri asfaltate si ture faine cu motocicletele voastre, pe mine nu ma mai intereseaza nici japonezele, nici germanele. Dar am un respect fata de ele si nu zic, ca sunt de c.cat. Asta e diferenta intre noi.

 

Raspuns pentru Budd.

Sa vezi chestie. Asa se percepe si din partea cealalta. Am pus-o de multe ori pe seama meltenismului care a devenit definitoriu pentru plaiurile mioritice. O perioada, in mintea unora sa iti iei Harli era simbolul suprem al "ajunsului" financiar pe stilul capsunarului din Spania. Dar acum, cand au descoperit ca iti trebuie mai multi bani ca sa iti iei un set de etrieri CNC de top pentru o mobra sport sau o evacuare full, decat pentru un Harli, au adoptat strategia : ceilalti nu sunt motociclisti adevarati. Nu te preface ca nu sti despre ce vorbesc ! Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

... alternative la Sportstere.... care sunt tot sportstere (ironhead), dar mai vechi! hahahahahahhahh... multa glagorie ai folosit!

Nu inteleg ce vrei sa spui, unde vrei sa ajungi! Tu intelegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... alternative la Sportstere.... care sunt tot sportstere (ironhead), dar mai vechi! hahahahahahhahh... multa glagorie ai folosit!

Nu inteleg ce vrei sa spui, unde vrei sa ajungi! Tu intelegi?

La porkster,amice. La porkster. Capisci? Scrie destul de clar. Iar ai luat-o de dimineata cu beutura? Sincer, te invidiez. Io trebe sa merg la munca si sara nu prea mai am chef de golit sticlele.

 

Deci, in speranta ca s-a lamurit problema : avoid harli dilarz. Si mai ales avoid toate XLs facute mileniul asta. Sunt inca scumpe iar cele noi nu merita nici macar un scuipat.

 

LE : e valabil si pentru 48. Asta ca sa inteleaga si shobolanu'. 48 arata clar mai bine insa se misca la fel, ramane un porkster.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Mah tu nu intelgi ca Ironhead-ul e sportster? Hahahahahah! Gizzz

 

Buggy... Pai cum pana mea sa fie scumpe cand sunt cele mai ieftine de cand s-or inventat HD-urile... intreaga istorie?????? Sunt mai ieftine decat majoritatea japonezelor din clasa lor, unde scumpe?!

 

Tu nu te mai saturi sa dai cu stangu in dreptu', bre Budd? Poi daca te fac habarnist - da un motiv sa nu ca ti-am dat eu 1000 ca da - te superi si vrei liniute ... hahahahahhah... traim si vedem fetitza, traim si vedem!

 

Sincer, e cazul sa te opresti ca numa tampenii ai debitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu inteleg, ce cauti Tu si ceilalti cu BMW-urile sau japonezele voastre aici. Asta e un topic pentru detinatori de HD..... Sa aveti drumuri asfaltate si ture faine cu motocicletele voastre, pe mine nu ma mai intereseaza nici japonezele, nici germanele. Dar am un respect fata de ele si nu zic, ca sunt de c.cat. Asta e diferenta intre noi.

 

Raspuns pentru Budd.

Si in plus, asa cum vad eu lucrurile, Budd v-a ridicat mingea la fileu. Voi nu mai aveti decat sa ii demonstrati cat de mult greseste si inclusiv sa puneti poze cu HD-urile voastre frumoase sa le vedem si noi.

Ca pana acum, nu a avut efectul decat al unei viespi uriase intr-un stup de albinute, asta e alta problema...dar nu e timpul pierdut :laugh:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_BHEkjBDWKs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah tu nu intelgi ca Ironhead-ul e sportster? Hahahahahah! Gizzz

 

Si unde am zis io contrariul mah? Am spus "alternative la porkster" si cred ca am si subliniat ce e ala un porkster. Dar daca tie iti place mai mult beutura decat cititul, go ahead, umple-te de respect in continuare.

 

Si in plus, asa cum vad eu lucrurile, Budd v-a ridicat mingea la fileu. Voi nu mai aveti decat sa ii demonstrati cat de mult greseste si inclusiv sa puneti poze cu HD-urile voastre frumoase sa le vedem si noi.

Ca pana acum, nu a avut efectul decat al unei viespi uriase intr-un stup de albinute, asta e alta problema...dar nu e timpul pierdut :laugh:

Exact. Mai ales ca foarte putini si-au luat porkster iar aia care totusi au muscat la faza cu "legenda" au facut buy back pentru in SH din mileniul trecut cu farkles, aka sportser. Bine, nu se misca nici ala mult mai bine insa motorul are cu totul alt filing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, tu n-auzi (nu citesti) ca nu ma iau de cum arata? Chiar esti batut in fes?

 

PS: oricum iti dau fum cu bembeu' fara sa dau a 2-a. Unde ar mai fi fun-ul si competitia? Las-o jos. Vorbim despre porkster acilea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Si unde am zis io contrariul mah? Am spus "alternative la porkster" si cred ca am si subliniat ce e ala un porkster.

 

Monsher, esti idiot! Nu ma intereseaza ce intelegi tu din "porkster" (membrii sau membrane de familie, machetute, sucuri gastrice, etc...) si nici nu ma intereseaza ce jargoane inventezi tu in lumea ta mica si proasta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Cu laba aia de tractor de autobahn? hahahahahahhah... fum la ce? la capitele de fan? hahahahahah.... meri bah! In afara de mersul pe autostrada, jegul ala nu e bun la nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... sa puneti poze cu HD-urile voastre frumoase sa le vedem si noi.

Da mah... e naspa:

Nu era o ironie domnule pasiv-agresiv...In ce ma priveste, ca HD-urile sunt mobre frumoase, in genul lor, nu exista nici un dubiu...

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu laba aia de tractor de autobahn? hahahahahahhah... fum la ce? la capitele de fan? hahahahahah.... meri bah! In afara de mersul pe autostrada, jegul ala nu e bun la nimic!

Pai ce te opreste sa imi dai intalnire pe deneuri? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Din ciclu mai bine tzaran prost cu tractor bavarez decat orice altceva, hai sa ne oripilam la cat de proaste sunt Sportsterele si ce fraieri e oamenii de la oras!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...