Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Rattus

Hahahahahahh.... suuuuuuuuper! Mergea cu 100-140 pe circuit! Laser frate! Sunt umed... despre ce vorbeam? Aaaaaaaaaaaaa ca-s proaste Sporsterele! Vezi cum se comporta XR-ul pe circuit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahahahh.... suuuuuuuuper! Mergea cu 100-140 pe circuit! Laser frate! Sunt umed... despre ce vorbeam? Aaaaaaaaaaaaa ca-s proaste Sporsterele! Vezi cum se comporta XR-ul pe circuit!

post-22521-0-95248200-1352293311_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot cred ca va certati de pomana. Cine are bani de BMW are si de HD, deci nu cred ca e problema de bani ci de preferinte personale - de gustibus non disputandum, parca era vorba. Fiecare masinarie are calitatile ei si a fost proiectata pentru a fi performanta in anumite conditii si categorii de drumuri. Care e problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa dau eu niste alternative la porkster (chiar SH)

 

 

Ironhead XLCH 1000 (doar kick) 4000 eur - nerecomandat femeilor

Custom Iron (evident unicat) 6000 eur asking price

Ironhead Cafe 5500 asking price

 

...cam tot ce-i in lista de mai sus este peste porksterul vandut azi de harli.

 

Ba, tu esti razna rau... Spui ca dai alternative la Sportster si ne prezinti niste Sportstere?!

Spui ca tot ce este in lista de mai sus este peste Sportsterul vandut azi de Harley, crezand, CLAR DIN NEPRICEPERE, ca astea sunt alte modele. Nu sunt alte modele. Sunt Sportstere, amice.

Si sa nu incerci, dupa ce ai facut gafa asta (aratandu-ne ca nu stii despre ce vorbesti), sa ne spui ca tu n-ai generalizat si n-ai scuipat pe toate Sportsterele. Noi am discutat aici despre Sportsterul 1200 Sport, care s-a fabricat din 1996 pana in 2003 si n-ai scris cum ca asta ar fi un model misto. N-ai facut decat sa arunci cu noroi, generalizand, in toate Sportsterele. Sa nu vii la noi cu: "Baieti, eu m-am referit tot impul la astea noi!" ca nu tine. Sau poate ca esti genul care linge unde a scuipat si atunci este de inteles.

...

Da, modelele noi au niste neajunsuri (ex. trebuie sa desfaci motorul ca sa ajungi la cutia de viteze), comparativ cu cele vechi (ex. au cutia separata, chiar daca din exterior nu pare asa), asa cum am scris si eu cu cateva postari mai sus. Deci, daca eu am scris asta, tu ar fi trebuit sa fii de acord cu mine, conform celor sustinute de tine acum. Eu am vorbit de rau modelele noi, cum le vorbesti si tu acum. De ce n-ai zis ca sunt in asentimentul tau? Pentru ca erai ocupat sa lovesti in TOATE SPORTSTERELE. Asa ca, fa-ti un bine si pastreaza aceeasi linie. Nu linge unde ai scuipat, chiar daca ai facut o gafa si AI CONFUNDAT SPORTSTERUL cu SPORTSTERUL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, tu esti razna rau... Spui ca dai alternative la Sportster si ne prezinti niste Sportstere?!

Mmmmm,porkster?

 

Si sa nu incerci, dupa ce ai facut gafa asta (aratandu-ne ca nu stii despre ce vorbesti), sa ne spui ca tu n-ai generalizat si n-ai scuipat pe toate Sportsterele.

 

Io zic sa mai citesti. Singurul de care am vorbit a fost cel din 2012. Pe unul mai vechi am fost prea putin si prea demult. Prefer sa-i pastrez o amintire (mai) frumoasa dar asta doar ca sa nu-mi pun in cap pe d-astia ca tine care si-au luat sportster si se cred motociclisti. Si da, in general ma lasa rece sportsterle stock desi nu prea se mai gasesc d-alea vechi pure stoc.

 

Deci? Your point being?

 

PS: cand vii la liniuta aia sa-mi iei mobra? Sau te faci ca nu-mi vezi intrebarea niciodata?

 

LE : uite aici exemplu ca de fapt nu am mari probleme cu sporterele vechi. So, you can suck my kiss :wink:

Cum am zis mai inainte, ia-ti orice alt harli decat sportster. Sau si mai bine, un sporster SH complet echipat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

La nici unul!

 

Butt e din ce in ce mai incurcat im propriile imbecilitati debitate.

 

Nu ma refeream la XR ca la un animal facut pt pista! Era doar o reactie la circuitul facut cu beshina de BMW(clipul de mai sus)- care vorba vine intre noi e o abobinatie muuuuuuuuult mai mare! Cu miarul mai vi pe acasa, dar cu balena gay, taxiul partzait de 1200S... hahahahhaha ... e ca un hipopotam la atletism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

... dar oricum, pe cand curse vaci de 1200S? Ca sport! Si cine ar viziona asa labareala? Hahahahhahah... buna!

 

Daca ai auzit de AMA si traditia asta...

 

 

Apropos, sti cine are recordul de saritura in lungime? Cel actual chiar... si majoritatea celor vechi.. Sportsterul. Poate balena ta stabileste recordul de cel mai lung picaj in cadere libera ... sau cel mai urat motor ... who knows?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La nici unul!

 

Butt e din ce in ce mai incurcat im propriile imbecilitati debitate.

 

Nu ma refeream la XR ca la un animal facut pt pista! Era doar o reactie la circuitul facut cu beshina de BMW(clipul de mai sus)- care vorba vine intre noi e o abobinatie muuuuuuuuult mai mare! Cu miarul mai vi pe acasa, dar cu balena gay, taxiul partzait de 1200S... hahahahhaha ... e ca un hipopotam la atletism.

 

Sifon mah, am facut o delimitare clare in zeci de posturi aici (citez din mine insumi) "mobrele facute in mileniul asta si cele din mileniul trecut". Asa ca jet. Nu incerca(ti) sa induceti ideea ca am vorbit la fel despre un porkster si un SH de dinainte de 2000. Desi,sincer sa fiu, ma tenta initial ideea. Nu stiu de ce aveam io impresia ca HD ala are un porkster.Pare genu' de om care sa fie fraierit rapid de legendarul HD marketing. Dupa cum vezi cand il chem la celebra liniuta de 400 cu "orice japoneza" se face ca nu aude si o taie cu coada intre picioare. Stie ca braveaza si ca nu-l cheama nimeni la intrecere pentru ca nici macar nu merita efortul sa-l faci de rahan pe un harli. Daca venea cu ceva gen yamasuky poate,poate ar fi tremurat cineva. Insa cu piatra aia de moara, hipopotamul ala pe pista de atletism, neah. Sa vina! Dar vine?

In alta ordine de idei ti-am mai zis, hai cu gaina ta sa-ti dau fum si la liniuta si la dat pe deneuri.Banuiesc ca vorbeai de capra ta cand ziceai de hipopotam. Chicken? :wink: Io am venit cu cifre in posturile mele, tu ai bagat doar latura,rahat si o gramada de manele triste. Ia-ti respect in continuare.

 

Apropos, sti cine are recordul de saritura in lungime? Cel actual chiar... si majoritatea celor vechi.. Sportsterul. Poate balena ta stabileste recordul de cel mai lung picaj in cadere libera ... sau cel mai urat motor ... who knows?!

 

Sportsterul numit Powell , evident. Penibil esti, mah. Mahalagiu cu harli, iote ca se poate.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar oricum, pe cand curse vaci de 1200S? Ca sport! Si cine ar viziona asa labareala? Hahahahhahah... buna!

 

Daca ai auzit de AMA si traditia asta...

http://www.youtube.com/watch?v=SwKAXfnAIVM

 

I-a uite coloratii cocalari care dau ture prin jurul blocului au ajuns mandrie pentru HOG-i...si asta numai in doua pagini... :D

Ce urmeaza domle?...ce urmeaza ?...le punem carene ? :laugh:

 

Deci eu vreau sa ma lamuresc...pe ce trec next ? K1200/1300R sau XR1200...?

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

budd,ma intereseaza pe mine evo ala ..dar din pacate ai postat cu 3 zile prea tarziu (eram in olanda ) .. poti sa te interesezi mai exact despre ce e vorba ?

 

Ma pot interesa, logic. Te tin la curent pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca totusi piesa cea mai importanta a oricarei motociclete sta in sa. Totul depinde de maiestria celui care incaleca metalurgia. Cine l-a bagat in seama pe un mos cardiac cu un Indian amarat pana nu a stabilit un record valabil si astazi? Suntem niste gentlemani, nu? De la asta s-a inceput, sa nu uitam. Daca la 4 roti vraja de la inceputuri s-a disipat, la motociclete chestia aia de la inceput se simte imediat indiferent de marca. Putina eleganta, avem un pedigree de respectat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca totusi piesa cea mai importanta a oricarei motociclete sta in sa. Totul depinde de maiestria celui care incaleca metalurgia. Cine l-a bagat in seama pe un mos cardiac cu un Indian amarat pana nu a stabilit un record valabil si astazi? Suntem niste gentlemani, nu? De la asta s-a inceput, sa nu uitam. Daca la 4 roti vraja de la inceputuri s-a disipat, la motociclete chestia aia de la inceput se simte imediat indiferent de marca. Putina eleganta, avem un pedigree de respectat...

Asa credeam si eu...de-aia am zis ca e unii care strica si motociclete.

Da, un gentleman sta ascuns in spatele semnaturii cu Deus ex machina...aici sunt de acord...

Dar in rest ma faci sa rad...Care gentlemeni ???

 

Hahahahaha... intodeauna m-au impresionat cocalarii iliterati care doresc sa epateze fara strop de cunostinte sau informatii! Sau nu? hahahah... Fucking moron!

Nu ai reusit sa spui absolut nimic in afara de niste defulari idiotice impotriva unui brand si motor pe care nu numai ca nu-l cunosti, dar nici macar nu o sa ai ocazia in viata ta sa-l cunosti!

 

Raia pe matze... struguri acrii... "deus ex machina" hahahahah... mars la pitzipoance loaza, ca nu-i de tine! Inapoi la rahatul ala tau de racer wannabe! Dog shagging a tenis ball!

 

Asa-i ca esti unul dintre fraierii care apar la benzinarie imbracat in costum de circuit? hahahahha? Ca ai doua "ture" pe care le faci din doua in doua saptamani asha mai "race"? Ca le sti toate curbele si crezi ca mergand mai tare(fix poola) pe acolo iti inchipui ca esti un biker nemaipomenit? Ca la asta se reduce viata ta de "biker"? hahahahhah. Ca ti-ai schimbat tobele si oglinzile la rahatul ala de ninjalau si deja ai beshini in cap de mare constructor?

 

In ce lume crezi tu ca ai putea sa spui ceva despre motociclete si motociclism?

 

Ai tu vaga impresie ca ma ascund dupa un nou nick? E chiar greu sa-ti dai seama - pt genii ca tine, dar nu ma scund deloc, ci doar am luat ban, cu nick-ul celalalt. si chiar am spus-o deschisa in primul post de aici.

 

Nu ai spus nimic, nu ai facut nimic. Esti un jeg mic si insignifiant; prostan, frustrat si slab ganditor!

 

Daca vrei sa spui ceva spune ce manele iti plac... la aia banuiesc te pricepi!

 

Fuck off!

 

P.S. si nu, tu cred ca esti genul de laba pe care il puneam cu coorul pe tasnitoare in curtea scolii sub ochii lui ma-sa. Atunci si acum, esti un nimic, un floc fara importanta, un fatalau!

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Rattus

Cifrele erau imbecilitatile alea de afirmatii de gen "vulcanul e mai manevrabil decat Sportsterul" etc???

Nu, Seth Enslow era cel care a batut recordul de lungime , pe un XR (sportster)... minti din necesitate sau placere?

Da de unde incrancenarea asta a ta bah jegule? Ti-a dat fum ceva Sportster? hahahahahahahahah

 

Nu inteleg cat de frustrat trebuie sa fi ca sa intri pe forumul pasionatilor unui anumit model si sa incepi sa arunci minciuni si gunoaie imaginare, pentru a le terfeli motorul.

Trebuie sa fi un adevarat gunoi de om, un caracter de mare valoare!!!

 

Tot faci poola mare cu liniutza... imbecil de internet! Esti la mii de km distanta si rapid in sabii... daca am fi in acelasi oras ai tacea din gura ca o laba trista ce esti! Aaaa... si chicken ii mata bai fraiere!

Editat de Rattus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acrii rau strugurii aia din Olanda! Ce nu mai aveti ce trage pe nas si v-ati gasit alte metode de a fii high?

Cum a zis cineva aici: caracterul motorului il da cine e in sea. Iar daca tot ai intrat in casa Sportsterului macar shut the fuck up si nu arunca cu noroi. Asa dovedesti ca mai ai ceva caracter.

Hai acum, ciocu mic si lasa-i si pe altii sa afle despre model cate ceva ca s-au cam saturat sa-ti vada caracterul de doi lei.

 

 

La Sportstere cutia de viteze cu motorul sunt lipite.

Sunt modele mai vechi de Softail, Dyna, FXR si Touringuri din 1984 pana in anul 2000 (?) parca cu motoare cu un singur ax cu came (EVO) si la care erau separate. Motorul EVO a inlocuit Shovelhead-ul si din 82CI capacitate au introdus 88CI (TC88- Twin Cam 88 CI) .

EVO de la Sportster a fost montat pana in 2006 dar era cu cutia impreuna.

Daca te intereseaza mai mult poti gasi explicatii pe Google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acrii rau strugurii aia din Olanda! Ce nu mai aveti ce trage pe nas si v-ati gasit alte metode de a fii high?

Ete cucu'! AI si tu un harli si nimeni nu mai poate sa-si ia ca deh, l-ai luat tu pe ultimul.

 

Si on topic:

XR... great ride! Are puterea sa puna ranjetul pe buze la orice tura - mai ales la o tura cu multe curbe ... fuck yeah!!!

Io cred ca habar n-ai cum sa te dai "la o tura cu multe curbe". :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tu chiar esti pe langa. Nu esti in stare nici macar de o replica la subiect. Tu esti in lumea ta, acolo la fumigatori. Cred ca excesele dauneaza. Incearca si cu Heliu. Macar sa radem!

 

Who gives a shit despre ce crezi tu? NOBODY!

 

Uita ca sa te ajut, ai mai jos o linie. Trage-o si linistetste-te!

 

_____________________________________

 

 

 

 

 

Apropo de curbe si de drumuri, planuiesc un Route 66 sau ceva asemanator. Are cineva vreo experienta anterioara legata de asa ceva? Ceva informatii si pareri obiective?

 

 

.

Editat de RENEGADE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tu chiar esti pe langa. Nu esti in stare nici macar de o replica la subiect. Tu esti in lumea ta, acolo la fumigatori. Cred ca excesele dauneaza. Incearca si cu Heliu. Macar sa radem!

 

Who gives a shit despre ce crezi tu? NOBODY!

 

Uita ca sa te ajut, ai mai jos o linie. Trage-o si linistetste-te!

 

_____________________________________

 

Koa, treaba sta cam asa : pana acum sunt cam singurul care a vorbit on topic iar tu esti doar ala care fara a aduce vreun argument pro sau contra, o cifra, o metafora ceva acolo ma trimiti pe mine la prizat tutun :wink: Daca "nobody gives a shit despre ce cred eu" de ce te obosesti sa vii cu faze obosite de genul "strugurii sunt acrii" sau sa imi raspunzi (total off topic, e drept). Nu cred ca te referi la posibilitatile materiale cu siguranta. E destul de clar ca nu am harli din alte motive, evidente :wink:

 

 

Apropo de curbe si de drumuri, planuiesc un Route 66 sau ceva asemanator. Are cineva vreo experienta anterioara legata de asa ceva? Ceva informatii si pareri obiective?

Exact ce spuneam : esti on topic cam cum e porcul vedeta de Pasti. Adica deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...