Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

salutare , caut si eu comenzi avansate pentru HD sportster XL 883R din 2005? are cineva de vanzare ? ma puteti redirectiona catre cineva care le are ? cromate , negre nu conteaza, sa fie in perfecta stare de functioanare , ca noi ... sunt nou posesor de HD si vreau sa ma apuc de el ca o pasiune ....multumesc si astept ajutorul vostru

Asfalt uscat !!!

aaaa..si un sistem de monitorizare a combustibilului din rezervor ....

Sistem de monitorizare a combustibilului din rezervor!!..omule, m ai dat gata! m ai invins!:)) SDMACDR...k?..am nteles bine...:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

le vad disponibile pe motorul meu si intreb si eu , de ce nu ?

daca dai cu parul nu rezolvi nimic...pot raspunde si eu lafel de sarcastic

avand in vedere ca e un forum , ma astept sa primesc niste raspunsuri bune atat la intrebarile reusite cat si la cele de 2 bani , dupa cum se vede sunt nou venit in acest domeniu

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

E diferită reacția la fiecare user de forum, uneii sunt mai impulsivi si alții mai cizelați, e forum.

Sper că decența să fie la ea acasă!

Sunt curios de noua ta jucărie. @Edvin Iusuf, așteptăm pozele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat cu parul pe dracu..ne destindem si noi pe aicea:))..frumos motorul, sa te bucuri de el! Este 883 ul R?


» Post actualizat in 11 Aug 2015 17:05

Scuze,Yusuf, acusi vazui ca i un 883R din 2005, mai bulversat cu sistemul tau:))..al meu e 883 ul R din 2003 si are kit de 1200..spor!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

joi soseste motorul, o sa ii fac poze si o sa le postez,

da , este un sportster XL 883R...achizitionat de la reprezentanta Triumph - Harley din Bremen - Germany

apropo, am aflat cat costa comenzile avansate.....cine vrea adrenalina sa imi scrie pe privat :)) sa nu dau din casa lor ca nu e frumos.....

 

keep it on the ground ....

Editat de Edvin Iusuf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , caut si eu comenzi avansate pentru HD sportster XL 883R din 2005? are cineva de vanzare ? ma puteti redirectiona catre cineva care le are ? cromate , negre nu conteaza, sa fie in perfecta stare de functioanare , ca noi ... sunt nou posesor de HD si vreau sa ma apuc de el ca o pasiune ....multumesc si astept ajutorul vostru

Asfalt uscat !!!

aaaa..si un sistem de monitorizare a combustibilului din rezervor ....

Poti incerca metoda asta pentru a monitoriza nivelul benzinei. Asta in cazul in care-ti place chopereala...

post-60281-0-53116900-1439320056_thumb.jpg

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat cu parul pe dracu..ne destindem si noi pe aicea:))..frumos motorul, sa te bucuri de el! Este 883 ul R?

» Post actualizat in 11 Aug 2015 17:05

Scuze,Yusuf, acusi vazui ca i un 883R din 2005, mai bulversat cu sistemul tau:))..al meu e 883 ul R din 2003 si are kit de 1200..spor! :)

:rock:

» Post actualizat in 11 Aug 2015 19:56

salutare,

joi soseste motorul, o sa ii fac poze si o sa le postez,

da , este un sportster XL 883R...achizitionat de la reprezentanta Triumph - Harley din Bremen - Germany

apropo, am aflat cat costa comenzile avansate.....cine vrea adrenalina sa imi scrie pe privat :)) sa nu dau din casa lor ca nu e frumos.....

 

keep it on the ground ....

Ma gandesc ca cateva salarii minime din Romania!

» Post actualizat in 11 Aug 2015 19:58

ia uitati-va la asta....

app:bascula e umpluta cu plumb

Asta intra la categoria DRACOVENIE, are ceva turbo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , caut si eu comenzi avansate pentru HD sportster XL 883R din 2005? are cineva de vanzare ? ma puteti redirectiona catre cineva care le are ? cromate , negre nu conteaza, sa fie in perfecta stare de functioanare , ca noi ... sunt nou posesor de HD si vreau sa ma apuc de el ca o pasiune ....multumesc si astept ajutorul vostru

Asfalt uscat !!!

aaaa..si un sistem de monitorizare a combustibilului din rezervor ....

 

Salut. Eu mi-am luat comenzi avansate de aici http://www.dragspecialties.com/products/?productId=181856&partNumber=16220349 prin cei de la http://www.metricmotion.ro/ si mi le-am montat singur.

La momentul ala, anul trecut, erau la acelasi pret cu ce am gasit pe ebay, cu livrare din Europa. Aparent, daca iei de pe ebay din US este mai ieftin, dar nu stiu cat face daca pui si taxele (vama si tva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bellerophon...multumesc pentru info...chiar am sunat la ei, foarte amabili si serviabili , astept o oferta buna de la ei.

jean_taxi : in viitor cand ma obisnuiesc cu motorul asta si o sa vreau ceva mai mare ( adica kit ) o sa te bat la cap pentru informatii sa vad cum trec si eu la 1200 ...883-ul este primul meu motor ...asa ca pe viitor vedem ce se mai intampla

 

Keep it on the ground ! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,cica de pe la un elicopter...

No ala da aspirator!!!

» Post actualizat in 12 Aug 2015 17:04

Mai oamenilor, voi ce inaltimi aveti? :D

Eu nu-s asa de inalt si nici solid, sportul ma tine intr-o stare decenta! Am 1.73m si 68kg.

» Post actualizat in 12 Aug 2015 17:08

bellerophon...multumesc pentru info...chiar am sunat la ei, foarte amabili si serviabili , astept o oferta buna de la ei.

jean_taxi : in viitor cand ma obisnuiesc cu motorul asta si o sa vreau ceva mai mare ( adica kit ) o sa te bat la cap pentru informatii sa vad cum trec si eu la 1200 ...883-ul este primul meu motor ...asa ca pe viitor vedem ce se mai intampla

 

Keep it on the ground ! :10:

Ahoi!

Daca vrei sa tot cresti ai multe optiun 1200cc , 1250cc , 1350cc, 1450cc, chiar am discutat cu Razvan (Metricmotion) despre astea . Dar cu cat e mai mare cilindreea cu atat mai trebuie sa te gandesti la un ambreaj mai tare, supape, cutie de viteza.....etc

Eu ma gandesc sa-l cresc la 1250 ori de la S&S ori de la Hammer Performance, dar anul asta sigur nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit ieri tarziu in noapte cu motorul la prima ei "evadare " , SENZATIE x 20, capete intoarse la semafoare, geamuri deschise de catre participantii in trafic la semafor cu tot felul de intrebari,daca e stock daca i-am adus ceva modificari etc, plecari de pe loc inaintea Porschanelor, BMW-uri si alte tipuri.

Poate e doar euforia mea de incepator si posesor de Harley ....dar chiar ma face sa ma simt altfel ....desi detin si 2 autoturisme cu renume.

daca as stii sa pun si poze pe forum ...as pune 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit ieri tarziu in noapte cu motorul la prima ei "evadare " , SENZATIE x 20, capete intoarse la semafoare, geamuri deschise de catre participantii in trafic la semafor cu tot felul de intrebari,daca e stock daca i-am adus ceva modificari etc, plecari de pe loc inaintea Porschanelor, BMW-uri si alte tipuri.

Poate e doar euforia mea de incepator si posesor de Harley ....dar chiar ma face sa ma simt altfel ....desi detin si 2 autoturisme cu renume.

daca as stii sa pun si poze pe forum ...as pune 10

Ai grija cand mai iesi in trafic cu motorul sa-i anunti pe ceilalti motociclisti de prin oras la tine, ca din cate vad toti soferii se uita numai dupa tine si mare lucru sa nu dea peste astilalti motoristi care merg regulamentar si nu au harley....

 

PS.Entuziasmul tau e de inteles, dar exagerezi un pic mai mult.Banui ca e prima oara cand te-ai dat cu motoreta .....Sa stii ca alde "gugus"cuvant sinonim cu tartanus erectus, indiferent ce motoreta ai avea, daca straluceste un pic si suna mai sacadat, o sa creada tot timpul ca e harley, ca el alta marca nu stie...

Daca tie iti place, e tot ce conteaza, indiferent ca baga viteza de la semafor in sus sau mai incolo un pic....

Salutari si fara evenimente neplacute....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit ieri tarziu in noapte cu motorul la prima ei "evadare " , SENZATIE x 20, capete intoarse la semafoare, geamuri deschise de catre participantii in trafic la semafor cu tot felul de intrebari,daca e stock daca i-am adus ceva modificari etc, plecari de pe loc inaintea Porschanelor, BMW-uri si alte tipuri.

Poate e doar euforia mea de incepator si posesor de Harley ....dar chiar ma face sa ma simt altfel ....desi detin si 2 autoturisme cu renume.

daca as stii sa pun si poze pe forum ...as pune 10

Ahoi!

 

Ma bucur pentru tine ca iti place senzatia pe care ti-o ofera HD-ul, chiar e ceva aparate. Eu am avut norocul sa ma dau cu HD inainte sa-mi i-au unu si diferite modele (Sportster, Electra Glide, Dyna) la Sportsterul meu imi place tinuta de drum, ciclistica si confortul. Iar minus e lipsa de putere, mi se pare un motor cu figuri (cateodata proneste din prima si alta data din a III-a desi nu are nimic) ma amuza de multe ori chestia asta. Sper ca zilele astea sa incerc un Sporster 48 din 2013 cu 98 de CP ca sa vad ce stie si ala, si-a luat un amic!

 

RECOMANDARE sau chiar sfat prietenesc, lasa privirile pe care la primesti in trafic, lasa demarajele care fac senzatie, nu le acorda atentie ca s-ar putea sa ai accident. Siguranta ta trebuie sa fie pe primul loc iar privirile altora sa fie nule. Am avut prieten motociclist care si-a rupt ambele picioare cautand privirile fetelor, le-a primit dar rezultatul a fost 2 picioare rupte, tije in oase si acuma numai regrete are, asa ca mare ATENTIE!!!

 

Sper din tot sufletul ca ti-ai luat motor ca sa te dai cu el si nu sa faci impresie!

» Post actualizat in 20 Aug 2015 11:38

nu cred ca stiau ....m-au lasat sa ma simt si eu bine ...sa am si eu momentul meu de glorie. :))

Momentele de glorie se pot termina urat!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit ieri tarziu in noapte cu motorul la prima ei "evadare " , SENZATIE x 20, capete intoarse la semafoare, geamuri deschise de catre participantii in trafic la semafor cu tot felul de intrebari,daca e stock daca i-am adus ceva modificari etc, plecari de pe loc inaintea Porschanelor, BMW-uri si alte tipuri.

Poate e doar euforia mea de incepator si posesor de Harley ....dar chiar ma face sa ma simt altfel ....desi detin si 2 autoturisme cu renume.

daca as stii sa pun si poze pe forum ...as pune 10

 

Gandeste-te bine pentru ce ti-ai luat motorul ala. Si fii cu-minte in trafic :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok ok ....nu ma intelegeti gresit....nu l-am luat de figuri sau de marca , pur si simplu asta mi-a placut , si in trafic cred ca sunt singurul care sta la semafor dupa 20 de masini si nu se baga printre ele ca sa fie primul in fata,

initial am vrut un BMW C650 GT ...asa de oras...dar cand esti abonat la newsletterul ala "idiot " de la pagina oficiala HD si primesti tot felul de reclame, noutati si iti cade cu tronc ceva ....te mai sucesti

timp de 7 ani pana acum 1 luna cand l-a vandut, seful meu a detinut o Hayabusa de 1300 cmc care statea la 5 m de mine , a fost de vanzare timp de 1 an , va dati seama ca daca imi placea viteza si eram "mai cu capul " o cumparam direct , mai ales ca era la un pret de super oferta, ca la Kaufland , Lidl...

momentan de 3 zile ploua si nu am mai avut ocazia sa ies cu ea ....sa nu murdaresc inoxul/cromul asa cum zic toti posesorii de motoare de viteza :))

 

Asfalt uscat si vreme buna ...momentan asta ne trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aferim,bre Iusuf!

» Post actualizat in 21 Aug 2015 09:13

Ahoi!

 

Ma bucur pentru tine ca iti place senzatia pe care ti-o ofera HD-ul, chiar e ceva aparate. Eu am avut norocul sa ma dau cu HD inainte sa-mi i-au unu si diferite modele (Sportster, Electra Glide, Dyna) la Sportsterul meu imi place tinuta de drum, ciclistica si confortul. Iar minus e lipsa de putere, mi se pare un motor cu figuri (cateodata proneste din prima si alta data din a III-a desi nu are nimic) ma amuza de multe ori chestia asta. Sper ca zilele astea sa incerc un Sporster 48 din 2013 cu 98 de CP ca sa vad ce stie si ala, si-a luat un amic!

 

RECOMANDARE sau chiar sfat prietenesc, lasa privirile pe care la primesti in trafic, lasa demarajele care fac senzatie, nu le acorda atentie ca s-ar putea sa ai accident. Siguranta ta trebuie sa fie pe primul loc iar privirile altora sa fie nule. Am avut prieten motociclist care si-a rupt ambele picioare cautand privirile fetelor, le-a primit dar rezultatul a fost 2 picioare rupte, tije in oase si acuma numai regrete are, asa ca mare ATENTIE!!!

 

Sper din tot sufletul ca ti-ai luat motor ca sa te dai cu el si nu sa faci impresie!

» Post actualizat in 20 Aug 2015 11:38

 

Momentele de glorie se pot termina urat!

98 HP? Si cum poti fi sigur de asta?Are digrama de la dinamoetrica sau asa,dupa ureche...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aferim,bre Iusuf!

» Post actualizat in 21 Aug 2015 09:13

98 HP? Si cum poti fi sigur de asta?Are digrama de la dinamoetrica sau asa,dupa ureche...

Dyno!

A fost tuning la o reprezentanta HD din afara tarii. Dilau ala care a facut-o!

Am vazut pe net HD Sportster 1250 cu 126CP la roata -

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sportsterul e cel mai tare! Tocmai m-am intors din cea mai lunga excursie a mea. Bucuresti-Irlanda, cu pasager si bagaje. Un total de 8.000 de km. Motorul s-a comportat exemplar. I-am mai adaugat niste ulei la un moment dat ca prea se scurgea pe la filtrul de aer, dar in rest, flawless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...