Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

problema asta o am si eu uneori..dar imping maneta inapoi dupa ce pun frana..dar voi nu sunteti old school ca mine... :))))))))))))))

» Post actualizat in 30 Mar 2016 19:41

Am de vanzare embleme HD metalice pe albastru si crom de vanzare, sunt de sportster. 15o lei. eu mi am pus de la skull pe rezervor. sunt impecabile. normal se vand cu 200 lei. si daca cineva are nevoie de air box ul complet cromat cu filtru de aer incorporat il am si p ala..da negociem pretul. :)) e de pe un 1200 custom din 2006. n am chef de pus si poze acum..alea pe mess pt cine este interesat. spor!

Ahoi!

Te caut pe FB!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

* gata saua! :)

 

intre timp am rezolvat problema cu electrica, temporar. pe termen lung o sa aplic o solutie "constructiva", in sensul ca cel care se ocupa de ea o sa-i puna un redresor pe circuit, asa sper sa nu se mai prajeasca sigurantele (ca se tot topesc, desi sunt puse corect, etc.).

am mai schimbat doi rulmenti din oala de ambreiaj, exact la timp ca sa nu "rupa" lantul de la primara, ca va mai spusesem ca tot aud zgomote prin cutia aia... e, undeva e o prindere cu nituri, iar alea iesisera din gaurile lor si intrasera peste tot. in rulmenti, intre placile alea de la ambreiaj, etc. devenisera pilitura, au facut sentulete pe placi si faceau si zgomot. asa ca - sfatul meu - daca auziti zgomote nefiresti, nu stati sa va minunati de "ce frumos suna...!", duceti-va la garaj si desfaceti "cutia groazei", acolo e un mecanism destul de sensibil si fara doar si poate se deranjeaza de la gropi, vibratii, etc. eu, fara sa vreau, am luat anul asta niste hopuri, sleauri si gropi, unele in viteza, ca nu le-am vazut, de am crezut ca o sa zbor, desi nu eram la enduro... in curand tre' sa inlocuiesc si placile de ambreiaj.

 

 

 

post-17655-0-87385200-1463203197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut. Are cineva prin garaj o pedala de la schimbatorul de viteze precum cea din imagine? Este de pe un sportster custom din 2004. Nu stiu daca se potrivesc si de la alte modele.

post-60281-0-10393000-1464234258_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sudat-o anul trecut. Acuma a cedat si sudura... Am impresia ca nu sunt comenzi avansate. Daca nu ma insel,modelul custom vine din fabrica cu comenzile astfel.

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general,zgomotul apare de la lant/patina intinzatoare....dar daca zici ca e intins cum trebuie,atunci nu prea are ce sa fie.

mai grav e daca ti-se desface piulita de stringere a pinionul de pe vibrochen sau suruburile de la ambreiaj....dar atunci e mai grav,poate lovi in capac si oricum sunetul e mai puternic.

mai apare zgomot si de la curea,daca nu e aliniata bine sau slabita,si se aude exact in cutia primarului.succes.

 

@Iusuf...englezoii is niste ignoranti si ipocriti.

 

* pe scurt, ce s-a intamplat: niturile de la placuta de ambreiaj a mai grasa si mai robusta au cedat (de la vibratii?) si s-au amesteca cu uleiul si s-au frecat de celelalte placute din oala aia de ambreiaj si ...s-au facut pilitura, care pilitura a frecat discul ala mare si a format niste santuri in metal, de ziceai ca-s torentii de pe Piscul Dragonului Rosu!!! asa ca acuma sunt comandate urmatoarele: kitul de placute de transfer + discul ala mare cu nituri. cam maine ajung la Razvan, apoi saptamana viitoare ajung la service si apoi in we. alalalt ajung la mare, cu tot cu mine si cortul nou luat de la promotie, profi ;) intre timp si niste mansoane schimbate, ca nu am reusit sa-mi lungesc destele sa ajung la manete mai bine, desi am incercat cu diverse exercitii fizio-terapeutice toata iarna... asa ca am luat cele ami subtiri masnoane, de cauciu, pe care le-am gasit in calatog. daca vrea cineva niste mansoane dure, cromate si masculine, sa-mi dea semn pe privat.

 

zgomote, zgomote, da' cand e cu frecare, e jale!

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pe scurt, ce s-a intamplat: niturile de la placuta de ambreiaj a mai grasa si mai robusta au cedat (de la vibratii?) si s-au amesteca cu uleiul si s-au frecat de celelalte placute din oala aia de ambreiaj si ...s-au facut pilitura, care pilitura a frecat discul ala mare si a format niste santuri in metal, de ziceai ca-s torentii de pe Piscul Dragonului Rosu!!! asa ca acuma sunt comandate urmatoarele: kitul de placute de transfer + discul ala mare cu nituri. cam maine ajung la Razvan, apoi saptamana viitoare ajung la service si apoi in we. alalalt ajung la mare, cu tot cu mine si cortul nou luat de la promotie, profi ;) intre timp si niste mansoane schimbate, ca nu am reusit sa-mi lungesc destele sa ajung la manete mai bine, desi am incercat cu diverse exercitii fizio-terapeutice toata iarna... asa ca am luat cele ami subtiri masnoane, de cauciu, pe care le-am gasit in calatog. daca vrea cineva niste mansoane dure, cromate si masculine, sa-mi dea semn pe privat.

 

zgomote, zgomote, da' cand e cu frecare, e jale!

 

a la votre!

Ahoi!

Cat te costa kitul de ambreaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Cat te costa kitul de ambreaj?

 

 

* cel mai ieftin, evident la Metricmotion, e ~200 lei. include discurile alea (multe) de kevlar. separat am luat si discul ala mare metalic, singurul cu prinderile cu nituri (ca lui ii sarisera niturile in oala). asta e cam scump, adica mai scump decat astea mici si multe - ~260 lei. deci in total platesc acum 460 lei (+ manopera) ...pentru zgomotul ala, pe care nu l-am bagat in seama de la inceput. ...viiiiiibraaaatiiiiiiiileeeeeeeee!! :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

aveți cumva careva 1 bucată dreapta(sau pereche) suport OEM montare scărițe pasager,rămase după vre-o customizare??? cu scariță sau nu...mulțumesc

Si eu asi cumpara doua scarite pasager (fara suport)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* cel mai ieftin, evident la Metricmotion, e ~200 lei. include discurile alea (multe) de kevlar. separat am luat si discul ala mare metalic, singurul cu prinderile cu nituri (ca lui ii sarisera niturile in oala). asta e cam scump, adica mai scump decat astea mici si multe - ~260 lei. deci in total platesc acum 460 lei (+ manopera) ...pentru zgomotul ala, pe care nu l-am bagat in seama de la inceput. ...viiiiiibraaaatiiiiiiiileeeeeeeee!! :D

E bun, iar acele discuri sunt 6 la numar. Asa stiu ca cele originale sunt doar 5. Ai idee ce si cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem vreun utilizator de ghidon Biltwell Keystone 1" pe aici ?

vreau sa comand unul , as vrea sa stiu daca sunteti multumiti de feeling , de schimbarea posturii de mers si a directiei ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Un video interesant

eu simt nevoie sa-l cresc si pe al meu, dar inca nu stiu cand o sa-mi permit. Zilele trecute am facut aproape 2000km cu al meu, am mers pe autostrada in Ungaria aproximativ 600km si e un chin cu al meu de la 100 la 120 km\h.
» Post actualizat in 13 Jun 2016 21:45

Bună tuturor,

 

M-am alăturat și eu acestui grup cu un XL1200 N

 

Toate bune!

Ahoi!

Bun venit pintre noi, numai evenimente placute alaturi de ea!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult pentru primire, domnilor. Să avem cu toții drumuri bune și asfalt uscat!

 

Are cineva de vânzare evacuările standard pentru XL1200? Sau pe cele de 883, în cazul în care se potrivec?

 

Mulțam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandari de bujii pentru Sportster 2005 carburatie ? voi ce ati pus pe ale voastre ?

 

* am luat de la Marcel, originale ;) ieftine si bune... chiar m-am mirat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...