Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

@Goodkat, s-ar putea sa ai dreptate. La sunetul asta ma refer:

 

 

 

Pentru o deparare foarte buna a zgomotului de la motor fata de cel de tobe recomand niste casti de calitate. :)

sunetul ala de la CV este specific , toate fac lafel mai ales cand e rece motorul in primele 5 minute , apoi la mine cam dispare , dar stai linistit TOATE FAC LAFEL

» Post actualizat in 02 Aug 2016 11:03

Ahoi!

De obicei eu bag 20W50 sau 20W40 mineral de la Bellraz, ma gandesc sa incerc si un semisintetic, un articol scurt si la obiect despre uleiuri ttp://www.4tuning.ro/ghidul-soferului/mit-sau-realitate-chiar-este-mai-bun-uleiul-de-motor-sintetic-decat-cel-mineral-31155.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsletter_311056

Motoarele EVO de la Harley sunt mai galagioase, cele Twin Cam si pe injectie nici nu se compara cand vine vorba de vibratii si sunete, am prieteni care au Twin Cam FatBob, Electra Glide si etc si se mira cum tremura motocicleta mea si cum face :))) sa nu mai zic ca le place la nebunie ce relanti am, la fel si eu. Eu mai am inca Dragstar-ul de 1100 si e mult mai puternic si nici nu vibreaza nici 50% cat Sporty dar nu e asa placut cu el pe curbe pe cum e cu Sportyul.

Lantul de la primara are o marja de joaca si e stipulata in manual, la mine e undeva intre 5-7 mm daca nu ma insel, acel joc trebuie sa il verifici.

Si eu ma gandesc sa imi schimb suspensia pe spate, dar momentan banii sunt pentru altceva.

 

Apropo, unde gasesc si eu un buson de rezervor de craniu din videoul de mai sus?

e plin ebayul de busoane dinastea, pe OLX sau in tara nu gasesti , am cautat eu ...AAAA mai gasesti la accesorii la dealer HD, cel putin in ROMA era un perete de showroom numai cu accesorii custom

» Post actualizat in 02 Aug 2016 11:18

am ramas in urma cu postarile , am vazut ca nu mai e cine stie ce animat ....mai pun cateva poze la ce am mai facut :post-91082-0-78829100-1470136512_thumb.jpgpost-91082-0-24206800-1470136513_thumb.jpgpost-91082-0-93081500-1470136681_thumb.jpgpost-91082-0-31169800-1470136682_thumb.jpgpost-91082-0-67624700-1470136682_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Edvin Iusuf: De curiozitate: ai simtit vreo diferenta dupa ce ai pus Hypercharger-ul ala? Si ce filtru de aer aveai inainte?

Salut, aveam corpul original cu care a venit motorul si filtrul din interior cel original HD, Prima oara am schimbat tobele iar astea nu se pupau cu filtrul original , imi trebuia unul care sa capteze aer mai mult , asa ca am optat pentru Hypercharger , Tobele V&H double barrel care au in interior nu stiu ce camera si ofera un 5-7 CP in plus + Hyperchargerul ( +5CP )si modificare la carburatie = GEEENIAL. Pleaca racheta si are vana in el desi e un 883.

Deci simt o crestere de putere , nu in viteza ci demarare , forta si SOUND belea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

De cateva saptamani mi se pare ca se aud tobele mai tare decat de obicei. Daca d.p.d.v. al vecinilor inainte erau zgomotoase, acum ma deranjeaza si pe mine. :))

Ce anume pot verifica ca sa rezolv problema, sau mai bine merg la service ?

P.S.Tobele sunt V&H Straightshots

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Man, o intrebare generala, stiind ca tu ai avut mai multe HD-uri. Exista posibilitatea montarii unui buson asigurat (cu incuietoare) fara sa montezi un alt rezervor de ulei pe un Sportster?

ți-a răspuns Philip deja dar,pe bune,vrei să încui tot pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) As prefera cu busonul de ulei sa fie asigurat. Am auzit de cazuri (inclusiv in Ro) in care s-au trezit cu nisip in ulei / pietris in carter, pus de catre copii sau vecini "bine" intentionati. Fostul proprietar al fostului meu motor a gasit borcanasul de lichid de frana golit dar el nu prea stia cum functioneaza treaba :))) asa ca a plecat la plimbare si a invatat instant cum lucreaza o frana si care e legatura directa intre lichidul de franare si capacitatea de franare a unei motociclete cand a trebuit sa franeze. Momentan nu am Sportster dar tot cercetez netul in legatura cu tot felul de subiecte, posibile probleme ale motorului, la ce sa fiu atent, puncte slabe, mentenanta, etc. In principiu in iarna o sa fac si eu trecerea la Sportster, un vis din copilarie. Dar nu zic hop pana nu sar balta. Cam ce as vrea eu: Sportster 883 / 1200 intre 1994 - 2003. Sper ca voi gasi ceva ok in banii de care voi dispune la momentul respectiv. Stima!

 

Nu zic ca nu e bine sa fii prevazator , dar eu cred ca te stresezi degeaba . Doar daca tii motorul in fata blocului si stii ca ai astfel de specimene pe acolo . Chiar si asa , daca cineva chiar vrea sa iti faca rau , iti poate taia cabluri , zgaria / tranti motorul , asa ca mai bine iti inchiriezi un garaj si stai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..am de vanzare setul de cabluri..ambreiaj si acceleratie plus conducta frana pt sporty si box air impreuna cu filtrul de aer pt Sporty de 1200. pretul il facem impreuna. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stima domnilor,o intrebare...poate ma ajuta cineva cu un raspuns sa stiu macar despre ce e vorba:detin un Sportster 883 xlh an 2004 iar langa primara se aude un "cloncanit" i-as putea spune destul de tare..pardon..groaznic,are cineva ideea ce ar putea fi?o sugestie dk aveti nu ma deranjeaza.stima

Quote

MultiQuote

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Rog un posesor de sportster cu inaltimea de 1,83 sau prin zona, sa puna o poza cu el pe motocicleta, vreau sa vad cum as arata eu pe una si nu am prieteni detinatori. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Rog un posesor de sportster cu inaltimea de 1,83 sau prin zona, sa puna o poza cu el pe motocicleta, vreau sa vad cum as arata eu pe una si nu am prieteni detinatori. Multumesc

Poti trece pe la mine. Am eu un sportster in garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vrei Sportster nu trebuie să-ți faci probleme cu înălțimea atâta timp cât iei unul cu comenzi avansate un ghidon mai înalt și rezervor mare (cel de pe custom). Pe un iron s-ar putea să fie un pic dificil.

Salut,

Rog un posesor de sportster cu inaltimea de 1,83 sau prin zona, sa puna o poza cu el pe motocicleta, vreau sa vad cum as arata eu pe una si nu am prieteni detinatori. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar putea fi lantul...


» Post actualizat in 09 Sep 2016 16:56

Stima domnilor,o intrebare...poate ma ajuta cineva cu un raspuns sa stiu macar despre ce e vorba:detin un Sportster 883 xlh an 2004 iar langa primara se aude un "cloncanit" i-as putea spune destul de tare..pardon..groaznic,are cineva ideea ce ar putea fi?o sugestie dk aveti nu ma deranjeaza.stima
Quote
MultiQuote

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ahoi!

 

Vreau să întreb lumea cu Sporty care dintre voi are montat un fairing, cât de folositor este şi cam cât costă unul?

 

Mă gândesc să îmi montez şi eu unul, cam la ce preţuri le a-ţi luat voi?

 

Eu la aşa ceva mă gândesc: post-25613-0-37572900-1478602619_thumb.jpgpost-25613-0-13900300-1478602635_thumb.jpg (chiar si cromat)

 

Multumesc anticipat!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...