Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Schimb de pe un sportster custom din 2004, riserele din imagine cu tot cu speedometru, pentru un set de risere si ceas clasice. In caz ca este cineva interesat....

post-60281-0-49516200-1491287273_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Ahoi!

La care dintre voi i s-a dus ambreiajul?

Astazi dupa o calatorie de aproximativ 160 km m-am trezit ca in timp ce mergeam nu mai aveam putere si pur si simplu treceam prin viteze fara nici un efect pana am ajuns sa ma opresc pe marginea drumului....

Cam cat costa un kit de ambreaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

La care dintre voi i s-a dus ambreiajul?

Astazi dupa o calatorie de aproximativ 160 km m-am trezit ca in timp ce mergeam nu mai aveam putere si pur si simplu treceam prin viteze fara nici un efect pana am ajuns sa ma opresc pe marginea drumului....

Cam cat costa un kit de ambreaj?

Esti 100% sigur ca este din ambreiaj? Asa deodata cam rar sa se strice la orice motor.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti 100% sigur ca este din ambreiaj? Asa deodata cam rar sa se strice la orice motor.

Ahoi!

Acuma m-am documentat si e o problema la motoarele Evo de la HD cam dupa 15.000 de mile (24,25.000km) incep sa cedeze. Eu cu 50.500km cat are acuma chiar ma pot considera un norocos, l-am luat la 27.500km.

Maine incerc sa ma documentez cat e un kit nou de ambreaj, sunt cam 90% convins ca e dus ambreajul!

 

Am reusit sa schimb ambreajul, cu un kit achizitionat cu ajutorul lui Razvan de la MetricMotion - http://www.dragspecialties.com/products/?productId=415286

ATENTIE foarte mare unde faceti schimbul si cum, trebuie reglat cu mare atentie si in cunostiinta de cauza, recomand un mecanic care a mai facut asa ceva.

 

post-25613-0-98544300-1495571180_thumb.jpgpost-25613-0-83057800-1495571178_thumb.jpgpost-25613-0-17298300-1495571183_thumb.jpg

post-25613-0-49592500-1495571125_thumb.jpgpost-25613-0-01199500-1495571128_thumb.jpgpost-25613-0-40842800-1495571130_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salut,

 

Pentru ca nu prea mai am loc de depozitat, vreau sa vand seaua Sundowner Solo pentru modele Sportster (XL), de touring, comandata de la HD.

Este o sea extrem de confortabila pentru drumuri lungi, ca un fotoliu, la propriu.

Schimba si pozitia pe moto, este exceptionala pentru stat multe ore la drum, este in clasa cu cele Mustang.

Cine a fost pasionat de subiect si a cercetat putin stie despre ce este vorba.

Are cam un an, nu cred ca are mai mult de 2,000km, este in stare absolut noua, o vand in cutie (am vazut ca detaliul asta este foarte apreciat pe la noi :).

 

Pretul ei a fost 1,522 lei, o vand cu 1,200 lei.

 

PS: nu sunt interesat de schimburi, nici de alte produse, si motocicleta nu este de vanzare, nu ma intrebati de ce fac precizarile astea :)

post-69007-0-34723300-1500985881_thumb.jpg

post-69007-0-69299400-1500985889_thumb.jpg

post-69007-0-63064500-1500985898_thumb.jpg

Editat de ncatalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eu am ramas, pe drum, fara capacelul de plastic (portocaliu) care acopera becul de la semnal de pe fatza (dreapta), deci daca are cineva pe acasa si ii prisoseste, va rog PM.

Nu stiu daca se potrivesc de la alte modele decat al meu (Sporty xl 1200 custom - 2005), dar cine stie, sa spuna :) multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

salut , foloseste careva Maxxis , vreau cateva pareri legate de ele .

Ahoi!

 

Folosesc eu, sunt decente.

Pot sa afirm ca se uzeaza mai repede ca celelalte care sunt scumpe, dar la ce pret au nu am ce comenta.

Acuma mi-am luat Dounlop, sunt curios cat ma vor tine desi sunt dublu la pret.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza aderenta pe ud si uscat (dunlop si brigeston nu vreau nici gratis )

Nu ma pot plange, am avut aderenta, n-am alunecat cu el.Eu cam intr-un sezon schimb anvelope, ca se uzeaza la 15.000-20.000 km maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza aderenta pe ud si uscat (dunlop si brigeston nu vreau nici gratis )

 

Atunci Michelin Commander 2? A folosit cineva cauciucul asta? In primavara eu as lua un set.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dat fiind ca s-a dus vremea pt motociclit, vreau sa cumpar pt sportster una alta. si anume ,

 

Un set de arcuri pe spate. Progressive 420 a folosit cineva? Alte sugestii? ce bani? :D

 

O sa mai de doamne ajuta. Cea stock de la modelul C e destul de spartana, mai ales pt pasager.

 

Un sissy bar de la Burly( sau similar. Sugestii?) Parca nu as da 8 milioane pe un fier tousi...

 

Un kit de ambreiaj. Nu am probleme insa vreau sa fiu pregatit pentru cand va fi nevoie.Am citit to felul de povesti despre asa zisa grenade plate.

 

Asadar, cei care nu mai au Sportsterele stock sunt invitati sa-si dea cu parerea! :P

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dat fiind ca s-a dus vremea pt motociclit, vreau sa cumpar pt sportster una alta. si anume ,

 

Un set de arcuri pe spate. Progressive 420 a folosit cineva? Alte sugestii? ce bani? :D

 

O sa mai de doamne ajuta. Cea stock de la modelul C e destul de spartana, mai ales pt pasager.

 

Un sissy bar de la Burly( sau similar. Sugestii?) Parca nu as da 8 milioane pe un fier tousi...

 

Un kit de ambreiaj. Nu am probleme insa vreau sa fiu pregatit pentru cand va fi nevoie.Am citit to felul de povesti despre asa zisa grenade plate.

 

Asadar, cei care nu mai au Sportsterele stock sunt invitati sa-si dea cu parerea! :P

Ahoi!

 

Toate cele pe care le-ai specificat le gasesti la Metric Motion (Razvan)

 

Eu de la el mi-am luat ambreajul si a fost aproximativ 900 de lei, pana acuma mi-a mers bine, atentie la reglaje si montare.

 

Daca vrei sa gasesti ceva mai ieftin incearca pe www.ebay.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

Toate cele pe care le-ai specificat le gasesti la Metric Motion (Razvan)

 

Eu de la el mi-am luat ambreajul si a fost aproximativ 900 de lei, pana acuma mi-a mers bine, atentie la reglaje si montare.

 

Daca vrei sa gasesti ceva mai ieftin incearca pe www.ebay.com

Salut Lord,

 

Il stiu pe Razvan. De la el imi comand chestii.Super baiat

 

Cred ca m-am exprimat usor gresit. :D

 

Eram curios daca mai sunt posesori de Sportster care si-au modificat agregatul adaugand una sau mai multe din accesoriile mentionate mai sus (sau chestii similare).Voiam impresii. La ambreiaj ma gandeam la ceva cu extra plate (Barnett?Poate pe viitor va primi un Big Bore Kit, cine stie? :P).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci Michelin Commander 2? A folosit cineva cauciucul asta? In primavara eu as lua un set.

Am eu pe Vulcan . Au aderenta foarte buna, atat pe ud, cat si pe asfalt foarte rece(testate chiar si la -10 grade :moto: ). Dezavantajul este, ca intr-adevar, se tocesc destul de repede, si, din pacate, nu foarte uniform. Le am de 3 ani, ele fiind dot 2013, si am facut cu ele putin peste 10.000 de kilometri. Cele mai bune cauciucuri pe care le-am avut de-a lungul timpului au fost Avon Venom. Succes in cautari! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dea Domnu'! Oricum, la Buzău inca e toamna, am băgat și azi aproape 100 de kilometri! Și când va veni iarna și la noi, o voi da pe ski, tre' să mă mențin în formă ;)

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...