Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vrea cineva 2 becuri H7 MOTOVISION = 50 ron?

 

Eu mi-am pus xenoane... sincer sa fiu parca se vede mai bine noaptea dar nu sunt convins, mi se pare ca nu lumineaza mai mult in fata...cred ca e vorba mai mult de culoare... oricum am stricat instalatia originala (suportul de becuri se sparge sa poti sa bagi becurile cu xenon) si nu mai pot sa schimb inapoi sa mai vad iar diferenta. :cheers:

 

Detalii Motovision aici: http://www.louis.de/_402c33480ed1b27f6bdc2...1&anzeige=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vrea cineva 2 becuri H7 MOTOVISION = 50 ron?

 

Eu mi-am pus xenoane... sincer sa fiu parca se vede mai bine noaptea dar nu sunt convins, mi se pare ca nu lumineaza mai mult in fata...cred ca e vorba mai mult de culoare... oricum am stricat instalatia originala (suportul de becuri se sparge sa poti sa bagi becurile cu xenon) si nu mai pot sa schimb inapoi sa mai vad iar diferenta. :cheers:

 

Detalii Motovision aici: http://www.louis.de/_402c33480ed1b27f6bdc2...1&anzeige=0

 

da-i un pm lui AlterEgo, k acum cateva ore si-a ars becul de pe faza scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva 2 becuri H7 MOTOVISION = 50 ron?

 

Eu mi-am pus xenoane... sincer sa fiu parca se vede mai bine noaptea dar nu sunt convins, mi se pare ca nu lumineaza mai mult in fata...cred ca e vorba mai mult de culoare... oricum am stricat instalatia originala (suportul de becuri se sparge sa poti sa bagi becurile cu xenon) si nu mai pot sa schimb inapoi sa mai vad iar diferenta. :friends:

 

Detalii Motovision aici: http://www.louis.de/_402c33480ed1b27f6bdc2...1&anzeige=0

 

Uuuu, cum nu se poate mai bine ai venit cu anunțul! Le vreau eu pe amândouă! Cum facem? ;)

 

Joi noapte sunt de garda asa ca nu mai am ocazia sa vin :cheers: Asta e,trebuie sa facem bani de benzina...si nu numai :blbl:

 

God damn it! Eu cu cine mai cânt?! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi noapte sunt de garda asa ca nu mai am ocazia sa vin :cheers: Asta e,trebuie sa facem bani de benzina...si nu numai :blbl:

Ne bandajam cate o mana...un picior ..ceva.... si venim la camera de garda sa ne canti :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am tot 1,75 si ajung cu ambele talpi la pamant cand stau pe f4i. Pozitia e cea de pe orice sportiva, stai in maini, lucru care devine obositor la drum lung. Referitor la greutatea motorului, nu prea are importanta, poate sa aibe 100 Kg sau 300 tot la fel se conduce.

 

Imi aduce aminte de mine postul tau, cand eram mai tinerel, tot la fel am avut de ales intre F4/F4i sau Thundercat dar ca a 2 a motocicleta dupa ce mi-am facut "mana" pe CB500.

 

Oricum ai grija ce-ti doresti . . . dupa cum ai vazut cu tatal tau este o pasiune periculoasa si o data ce te-ai urcat in sa o sa-ti fie greu sa cobori. Stiu oameni care s-au accidentat grav (coma etc) mergand pe motor si peste ceva timp si-au luat iar cu toate ca au jurat ca nu se vor mai urca niciodata pe asa ceva, si eu dupa ce am trecut prin ceva accidente am vandut motorul si am spus la fel dar intr-un final mi-am luat altul. Orice ai face intotdeauna iti vei aduce aminte de senzatia aia marfa pe care o aveai cand mergeai cu motorul pe drumul tau favorit si in ciuda pericolului, amenintarilor venite din partea familiei, cicatricelor de pe corpul tau tot vei ajunge sa mergi iar pe motor cu toate ca pe langa faricire ti-a adus si iti va mai aduce durere si tristete.

 

O sa incerc sa ma sui pe una sa vad cum stau efectiv. Cum intentionez sa o folosesc in special la drumuri lungi chestia cu pozitia care devine obositoare este deranjanta mai ales ca nu mai am nici 20 de ani iar unele chestii au inceput sa dea semne de intepenire :cheers:

 

Eu sper sa fiu destul de atent astfel incat sa evit accidentele inainte de a se produce. Ma bazez pe un principiu care pana acum m-a tinut departe de ele .. "Atunci cand conduci (masina sau motor) prioritatea si culoare verde a semaforului nu te salveaza de la moarte. Asta inseamna ca atunci cand conduci trebuie sa conduci ca si cum toti ceilalti ar fi orbi, surzi si tampiti."

 

Adauga la ceea ce s-a spus mai sus si faptul ca pe motor, la urma urmei, nu mai conteaza daca a fost vina ta sau a celuilalt avand in vedere ca tu ai de suferit fizic (si probabil si financiar, avand in vedere ca tintesti catre o motocicleta veche ale carei pagube nu vor fi acoperite integral de casco).

 

Asa este. Cum am zis si mai sus prioritatea si culoarea verde a semaforului nu te salveaza de la moarte. In cazuri d'astea partea materiala este chiar lipsita de importanta. Fierul se indreapta, eu sa raman intreg ..

 

Tipul de 35 ani care vrea sa urce pe un F4i pot sa-i ofer aceasta ocazie.stau pe rm sarat la biserica. am si eu F4i si F4. ambele la vanzare. dak vrei poti sa te hot si la una din ele :banana: 0762219730 poti sa ma contactezi.

 

Rm. Sarat nu vine pe langa Dristor? Te sun mai pe seara ca mi-am uitat telefonul acasa si vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuu, cum nu se poate mai bine ai venit cu anunțul! Le vreau eu pe amândouă! Cum facem? :lol:

 

 

 

God damn it! Eu cu cine mai cânt?! :cheers:

 

Mi-am luat o super teapa,aseara am vazut programul pt luna in curs...m-au pus azi si maine liber

 

Ne bandajam cate o mana...un picior ..ceva.... si venim la camera de garda sa ne canti ;)

 

:blbl: La munca estem andacava...nu cantam :lol: Da' daca vreti sa-mi tineti companie,cu cea mai mare placere mutam intrunirea F-urilor in curtea spitalului Bagdasar :banana: Asa o sa fim super originali :lol:

 

 

 

Vezi Gixxule cum te iubeste femeile? :lol:

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca postez aici un anunt de vanzare,dar sunt nevoit sa ma despart de f4 din 2000,ptr un 600 rr din 2004,linkul catre anunt este la semnatura!daca cineva dintre voi ma poate ajuta,cunoaste pe cineva care vrea un f4,sa-mi dea un pm va rog,accept ptr motor orice fel de verificare!

 

imi cer scuze ca postez aici un anunt de vanzare,dar sunt nevoit sa ma despart de f4 din 2000,ptr un 600 rr din 2004,linkul catre anunt este la semnatura!daca cineva dintre voi ma poate ajuta,cunoaste pe cineva care vrea un f4,sa-mi dea un pm va rog,accept ptr motor orice fel de verificare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...