Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Inseamna sa eliberezi banda ca vine smecheru cu X5 din spate...doooh! :friends:

 

My bad, am uitat sa mentionez ca passatu venea din sens opus ... Deci... nu puteam decat sa-l salut ca de oprit nu m-as fii oprit nici batut! :P

 

La multi ani,la multi ani!

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu si prietenii mei imaginari saluta si multumesc comunitatii cbr istilor...:P... cu o speciala inclinatie..la 71.8 grade catre cei botezati la fel...

 

p.s. pentru cei pe care ii cheama adi desi nu e ziua lor da o serbeaza ca urmare a unei interpretari dubioase a semnificatie numelui facem si acolo o lejera inclinatie..:friends:

 

l.e. io plec la vot ... ne cheama tara pe mine si pe cele cele 2 camioane de prieteni imgainari care vom vota cu toti ca sa masluim rezultatul ... victorie si ulei sau ce so mai da de pomana pentru voturi ... (psd la sectorul 2 a dat mobile are cineva o oferta mai interesanta?)

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu n-am mers la vot,desi am "punctu" electoral vizavi de bloc...Nu sustin prostia,indiferent de culoarea politica pe care o imbraca :drink: Maine daca e caldut iesim si noi la o plimbarica,nu sa "defilam" :P ci sa ne plimbam,asa cum stim noi mai bine?! :moto:

 

Vlad ...ce toba ai ma ca ai ajuns vedeta pe site-ul cu tobe a lu' "gigiberlogea"... :friends: ?

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu n-am mers la vot,desi am "punctu" electoral vizavi de bloc...Nu sustin prostia,indiferent de culoarea politica pe care o imbraca Maine daca e caldut iesim si noi la o plimbarica,nu sa "defilam" ci sa ne plimbam,asa cum stim noi mai bine?!

 

Vlad ...ce toba ai ma ca ai ajuns vedeta pe site-ul cu tobe a lu' "gigiberlogea"... ?

 

 

Acuma am toba Arrow Carby ... dar inainte am avut RoadsItalia aia ovale carbon, care suna demential si dadea niste rateuri de toata frumusetea pe decelerari ... :drink:

 

DOVADA ...

 

:P :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac pe dreaq'n patru si ies azi... macar o ora :friends: ... e frumos si pare mai caldut asa...p'afar... dupa vreo 3 saptamani de pauza :P

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi e de moto...rau tare!

Si cin' va tine?

 

Hai sa va zic ceva NOT SO funny: aseara la 22:22, dupa ce am beut o berica fara halcool in Paw, pe chei, la Semanatoarea, fix pe trecerea de pietoni, in fata mea, o masina a virat BRUUUSC stanga si ai intrat pe contrasens. Desigur, am luat-o dupa el, cocotat solid pe frane, gandindu-ma ca poate e o masina oprita pe banda 1. Abia dupa 20 de metri am observat ca cerul era acoperit de cioburi si o fiinta e intinsa pe jos intr-o balta de sange. Oprit de tot, sunat 112 (noroc ca e moka, ca am abonamentu suspendat) deja la maxim 40 de secunde de la accident tipa mi-a zis ca mai sunase cineva. Dat casca jos, uitat la victima, luat numarul soferului imbecil (20-24 ani max) Victima, balta de sange, au resuscitat-o, intubat. Ma gandesc "daca e moarta nu se mai chinuie si nu ar avea cu ce interveni". Stat la masuratori, dat declaratii etc. M-am ingrozit de ce-am vazut. Masina din fata mea, vinovata LEGAL de accident, mai avea o masina chiar in fata ei si goneau pe chei. Eu nu inteleg cum dracu' prima masina n-a lovit-o si a doua a luat-o. Banuiesc ca a incercat sa treaca strada in fuga sau a facut tampenia sa creada ca, daca esti pe trecere masinile se opresc instant. WRONG! Nu vreau sa ma gandesc dar daca eram eu in locul lui, ar fi fost RAU. Ori faceam ca el, ori, fiind mai manevrabil iar eu un pic mai atenti din fire, culcam motoru' la limita, ea scapa si... eu mai aveam un accident soldat cu niscaiv rani ...

 

C'est la vie. Sper din tot sufletul sa traiasca, desi logica, experienta si balta de sange imi dau de inteles ca e nevoie de o "minune".

 

Luat-o usor copii, pe ceata 70 kmh este EXTREM DE MULT. Stiati asta, nu :friends: ?

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cin' va tine?

 

Hai sa va zic ceva NOT SO funny: aseara la 22:22, dupa ce am beut o berica fara halcool in Paw, pe chei, la Semanatoarea, fix pe trecerea de pietoni, in fata mea, o masina a virat BRUUUSC stanga si ai intrat pe contrasens. Desigur, am luat-o dupa el, cocotat solid pe frane, gandindu-ma ca poate e o masina oprita pe banda 1. Abia dupa 20 de metri am observat ca cerul era acoperit de cioburi si o fiinta e intinsa pe jos intr-o balta de sange. Oprit de tot, sunat 112 (noroc ca e moka, ca am abonamentu suspendat) deja la maxim 40 de secunde de la accident tipa mi-a zis ca mai sunase cineva. Dat casca jos, uitat la victima, luat numarul soferului imbecil (20-24 ani max) Victima, balta de sange, au resuscitat-o, intubat. Ma gandesc "daca e moarta nu se mai chinuie si nu ar avea cu ce interveni". Stat la masuratori, dat declaratii etc. M-am ingrozit de ce-am vazut. Masina din fata mea, vinovata LEGAL de accident, mai avea o masina chiar in fata ei si goneau pe chei. Eu nu inteleg cum dracu' prima masina n-a lovit-o si a doua a luat-o. Banuiesc ca a incercat sa treaca strada in fuga sau a facut tampenia sa creada ca, daca esti pe trecere masinile se opresc instant. WRONG! Nu vreau sa ma gandesc dar daca eram eu in locul lui, ar fi fost RAU. Ori faceam ca el, ori, fiind mai manevrabil iar eu un pic mai atenti din fire, culcam motoru' la limita, ea scapa si... eu mai aveam un accident soldat cu niscaiv rani ...

 

C'est la vie. Sper din tot sufletul sa traiasca, desi logica, experienta si balta de sange imi dau de inteles ca e nevoie de o "minune".

 

Luat-o usor copii, pe ceata 70 kmh este EXTREM DE MULT. Stiati asta, nu :pow: ?

 

Greseala pe care toti o fac in repezeala momentului si din dorinta de a ajuta... nu tre sa fi medic sa stii ca in orice accident CASCA NUU SE SCOATE, decat dupa ce s-a pus gulerul cervical... SAU doar daca ai garantia ca-i poti mentine cumva capu fix in ax , asta mai ales la victimele inconstiente... risti sa-i agravezi starea sau chiar s-o omori cu mana ta scotand casca... Si daca ai apucat deja sa scoti cumva casca si victima e in stop se incepe masaju cardiac 30 cu 1(ventilatie)...

 

PS. ce bivol sunt :moto: acu m-am prins... tu ti-ai dat jos casca :drink: ma duc sa mai beau niste lapte, sa ma prind mai usor next time!

 

:P :friends:

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...