Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau si eu tricou. Tocmai m-am intors de la plimbarica. Suuuper.

 

Vreau si eu o casca S sau XS pentru cateva zile. Bulangii de la United Motors au zis ca livreaza intr-o luna si a trecut deja o luna jumate si nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem pe 11 la SMAEB? .... mai schimbam o barfa!?

 

Mai intra in discutie? :scratch: Poate vine si Adi.P din CT :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat diferente intre lanturile Z-RING si O-RING si nu am gasit explicatii pe nicaieri,stie cineva care sunt mai bune si care este diferenta?

 

Vreau sa schimb kitul la o honda cbr F 3 si la Louis am gasit marca Regina cele 2 tipuri pentru:

 

O-Ring pentru F2 si Z-Ring pentru F 3, as fi vrut sa iau O-ring pt ca este mai ieftin :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand sa nu iei Regina.

Incearca alt brand: EK, RK, D.I.D :friends:

 

 

In alta ordine de idei, mi-am schimbat toate consumabilele. (cred ca am mai zis o data :scratch: )

Chiar sunt misto D208RR-urile, azi la 7 dimineata la 0 grade aveam super aderenta! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand sa nu iei Regina.

Incearca alt brand: EK, RK, D.I.D :kiss:

 

 

In alta ordine de idei, mi-am schimbat toate consumabilele. (cred ca am mai zis o data :kiss: )

Chiar sunt misto D208RR-urile, azi la 7 dimineata la 0 grade aveam super aderenta! :D

 

 

Daca tot recomanzi ,spune si de ce :scratch: Ai avut intamplari nefericite cu vreun kit nou Regina?sau doar din auzite si tu. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca-i din auzite. Esti liber sa faci ce alegere consideri tu ca-i a buna pentru tine. :scratch:

 

Ideea e ca nu trebuie sa fi avut eu personal intamplari nefericite cu Regina ca sa o zic, o stiu de la oameni mai priceputi in materie. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot cautat diferente intre lanturile Z-RING si O-RING si nu am gasit explicatii pe nicaieri,stie cineva care sunt mai bune si care este diferenta?

Sigur ai cautat ? :scratch:

 

http://didchain.com/xring1.htm

xring1.gif

 

vs

 

http://www.reginachain.it/eng/products/plus.shtml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tine lejer peste 20000 km...Eu am aproape 7000 km facuti cu mobra,fostul proprietar a facut si el ceva km inainte si lantu meu e aproximativ 50% uzat :scratch:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru sfaturi si sa ne vedem sanatosi tocind asfaltul :scratch: :friends:

 

Momentan o sa-mi pun Regina pentru ca este deja comandat,apoi o sa ma conving si despre calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tine lejer peste 20000 km...Eu am aproape 7000 km facuti cu mobra,fostul proprietar a facut si el ceva km inainte si lantu meu e aproximativ 50% uzat :friends:

 

Daca amandoi o ardeati batraneste pe sosele :scratch:

 

 

Un o-ring e garantat vreo 20 mii, un x-ring vreo 30-40 mii si un z-ring cam tot la fel, poate ceva mai mult :kiss: Acum mai sunt 520 care-s racing, mai usoare si cu o frecare mai mica, 525 care sunt marea majoritate, 530

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare probabil prosteasca :friends:

 

 

 

 

am un F4i Sport si as vrea sa-mi pun un bidonas Rizoma in loc de acea "cutie" pentru lichidul de frana de la frana fata ......... este posibil ????

 

 

 

 

intreb pentru ca am un bidonas Rizoma de la motocicleta unui prieten care a patit un "micut" accident

si m-i la dat mie :scratch:

 

 

 

asfalt uscat si sa auzim numai de bine :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Quarantaseis: Eu votez cu varianta 2, dar daca majoritatea decide altceva "ma supun". Tricoul il am. Zi-mi cand sa ti-l aduc.

 

Facem brigada pentru SMAEB? Ar fi o treaba :friends: mai ales daca am avea si tricourile :scratch:

si eu vreau tricou!

de la cine comand / cat costa / trimite in tara, etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare azi?

Eu ma duc pana in Biker's Otopeni ca e campionat de frunza si-s curios ce-i pe acolo :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai bine, dar de la cine le comandam?

eu tot intreb dar nu -mi zice nimeni

:scratch:

 

De la userul George46 :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...