Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Hai ca ne-ai facut pofta domnle cu aparatoarea asta ! :blink:

 

Da cutiile aste doua sunt la promotie? :unsure:

 

Salut , pretul este de 180 lei (ca si cele pe care le fac pt Hornet) , sunt din fibra de sticla rezistenta, la cerere pot sa vopsesc negru lucios ,sau pot sa trimit asa cum se vede in poze si le vopsiti voi in ce culoare doriti , trebuie date gaurile ,un pic se vede pe ea cam unde trebuie date, eu nu pot sa le gauresc pt ca nu am Cbr si nu am dupa ce sa iau distantele exacte.

Gauritul e usor materialul reactioneaza bine (chiar si cu un cutit foarte ascutit si ceva rabdare se poate face in cazul in care nu aveti aparat de gaurit).

Daca aveti intrebari puneti-le si incerc sa raspund.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

normal, si eu as alege F2, dar costul reparatiilor ma face gandit. daca partea aia de ghidon lipseste, curge ulei de la furca (1 simering), maneta ambreiaj tre schimbata, cea de frana e rupta de jumate si o zis ca o schimba el, carenele tre schimbate ca is de F3. pe scurt : este de lucru la ea. daca l-as putea vinde al meu ar fi altceva dar in contextul actualei stari de piata, cam greu, si gpz-u e impecabil. spuneti-mi careva ceva preturi la ce am scris mai sus. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal, si eu as alege F2, dar costul reparatiilor ma face gandit. daca partea aia de ghidon lipseste, curge ulei de la furca (1 simering), maneta ambreiaj tre schimbata, cea de frana e rupta de jumate si o zis ca o schimba el, carenele tre schimbate ca is de F3. pe scurt : este de lucru la ea. daca l-as putea vinde al meu ar fi altceva dar in contextul actualei stari de piata, cam greu, si gpz-u e impecabil. spuneti-mi careva ceva preturi la ce am scris mai sus. mersi

1. nu stiu ce parte de ghidon lipseste. greutatea? e vreo 20EUR

2. maneta ambreiaj + frana, aprox. 30EUR

3. simeringurile din furca 10EUR, simeringurile de praf 10EUR, ulei furca circa 40RON, schimbatul lor circa 2ore (cam 100RON in Buc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de F3, nu am atata diferenta.

practic vreau sa dau gpz si diferenta pe un cbr 600, in contextu asta greu reusesc, caci cine s-ar urca de pe unul de 600 pe unul de 500, macar de aveam un motor de alta categorie. asa greu merge

Editat de almostcyborg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alecscristian : pe Hornet e diferita bascula, dar din cate vad mathe a pus un model care e facut special pentru F4, deci poti sa-ti iei modelul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea.mi am luat anu trecut in toamna un cbr f sport 2001,si vreau sa spun ca e prima moto de viteza si nu prea stiu de ele.asa ca va rog care stiti sa imi spuneti si mie care sunt diferentele intre f sport , f4 , si f4i.multumesc. :rolleyes:

post-46805-1239135527_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea.mi am luat anu trecut in toamna un cbr f sport 2001,si vreau sa spun ca e prima moto de viteza si nu prea stiu de ele.asa ca va rog care stiti sa imi spuneti si mie care sunt diferentele intre f sport , f4 , si f4i.multumesc. :rolleyes:

 

te invidiez :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zaluschimarius: Felicitari pentru alegere, sa te poarte muuuuuulti km fara probleme.

 

O diferenta notabila dintre F4 -uri este ca la FS bujiile sunt doar Iridium si difera fata de cele de pe F4, F4i . In rest este un motor foarte reusit, keeps goooooing and goooooing.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor Cbr-istilor , am si eu o intrebare Cbr-urile au de obicei aripa spate din fabricatie ? daca nu atunci :rolleyes: pot sa va ajut.

 

Trebuie doar vopsite si date gaurile de prindere.

 

Salut , din pacate din motive tehnice trebuie sa renunt la fabricarea aripilor pt Cbr , imi cer scuze pt neplacerea provocata.

 

Asfalt Uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi care se potriveste la f4i?

 

Asta http://cgi.ebay.co.uk/Smoked-LED-Tail-ligh...bayphotohosting zice ca do not fit FS F-Sport/F4i ! desi arata ca ala de pe moto.

 

Asta zic ei ca e bun http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CBR-600-F4i...061510008r20476

 

desi nu are nici o treaba cu ala de pe moto.

 

Please help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...