Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Caldura care o baga e suportabila? Adik se poate si mai rau?

sa vezi 954 ce usuca rufele.. daca pleci cu pantalonii uzi, pana la job ii ai uscati pe craci.

e delirant cand pleaca ventilatorul la semafor..

 

Revenind: stiti cumva unde pot sa copiez o cheie cu chip? S-a rupt una in capacul de la rezervor si nu as vrea sa raman fara cheie de rezerva.

Alte solutii in afara de reprezentanta

vorbeste cu @adidas, are expertiza in domeniu.. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa vezi 954 ce usuca rufele.. daca pleci cu pantalonii uzi, pana la job ii ai uscati pe craci.

e delirant cand pleaca ventilatorul la semafor..

 

Si cadrul..e de vis! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...daca cauciucul spate dunlop sportmax e ok (nu e copt,nu e tocit,se comporta bine) numai ca din datele scrise pe el ar fi fabricat prin anul 2002,ar fi cazul sa-l schimb sau nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...daca cauciucul spate dunlop sportmax e ok (nu e copt,nu e tocit,se comporta bine) numai ca din datele scrise pe el ar fi fabricat prin anul 2002,ar fi cazul sa-l schimb sau nu???

 

 

Daca tu zici ca se comporta bine, te intreb eu: in ce conditii se comporta bine? Frana brusca spate, pe ud? Asta mi-a venit acum in minte.

 

De obicei un cauciuc imbatranit nu mai are acelasi comportament ca unul mai nou.

 

Sfatul meu e sa il schimbi, sa nu afli care sunt conditiile in care nu se mai comporta asa de "bine".

 

Ia-ti 2ct. Glumesc. Ai grija cand iei cauciucul sa ii verifici DOT-ul. Am auzit de "uameni" care vand cauciucuri de prin 2005-2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu zici ca se comporta bine, te intreb eu: in ce conditii se comporta bine? Frana brusca spate, pe ud? Asta mi-a venit acum in minte.

nu l-am verificat la maxim pe ploaie...dar pe uscat se comporta la fel de bine ca un cauciuc de pe un k8(am pus frana amandoi de la 40km/h)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E invechit! Cam 4 ani tine un cauciuc, dar ferit pe cat posibil de statul in soare la UV :angry: Vorbesc din ce mi-a zis Balamuc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...daca cauciucul spate dunlop sportmax e ok (nu e copt,nu e tocit,se comporta bine) numai ca din datele scrise pe el ar fi fabricat prin anul 2002,ar fi cazul sa-l schimb sau nu???

pe 954 am inca gume din 2004, niste pirelli corsa. sunt de tot kktul, abia astept sa le schimb peste vreo 2 saptamani.

pana atunci merg ca atare, adica ca pe un scooter. :blink:

 

sfat: schimba'l!

 

Cam 4 ani tine un cauciuc, dar ferit pe cat posibil de statul in soare la UV

Nu e numai asta cu statul in soare sau la umbra. Conteaza foarte mult cate cicluri de incalzire-racire a indurat. Un cauciuc race de circuit rezista la cateva cicluri d'astea, sunt facute sa fie lipitori pe circuit, insa nu de sute de ori. :angry:

Un cauciuc stradal rezista la cateva sute de incalziri-raciri, de aceea este bine de tinut 2, maxim 3 sezoane, in functie si de nr, de km pe care ii faci intrun sezon (s'ar putea sa fii globetrotter si sa rupi cateva seturi de pingele pe sezon ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E invechit! Cam 4 ani tine un cauciuc, dar ferit pe cat posibil de statul in soare la UV :blink: Vorbesc din ce mi-a zis Balamuc..

 

 

sfat: schimba'l!

Nu e numai asta cu statul in soare sau la umbra. Conteaza foarte mult cate cicluri de incalzire-racire a indurat. Un cauciuc race de circuit rezista la cateva cicluri d'astea, sunt facute sa fie lipitori pe circuit, insa nu de sute de ori. :angry:

Un cauciuc stradal rezista la cateva sute de incalziri-raciri, de aceea este bine de tinut 2, maxim 3 sezoane, in functie si de nr, de km pe care ii faci intrun sezon (s'ar putea sa fii globetrotter si sa rupi cateva seturi de pingele pe sezon ;) )

aham ok...eu m-am gandit ca daca nu mi-a facut probleme si inca se comporta ok sa nu-l schimb doar din pricina anului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norok cu cei ce le schimba sezonier,altfel nu am mai avea sanse sa gasim anvelope sh daca ar fi toti ca tine :eek:

 

totusi parerea mea ca se cam profita si se incarca cu mari adaosuri cam tot ce tine de consumabile moto, normal......Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norok cu cei ce le schimba sezonier,altfel nu am mai avea sanse sa gasim anvelope sh daca ar fi toti ca tine :eek:

 

totusi parerea mea ca se cam profita si se incarca cu mari adaosuri cam tot ce tine de consumabile moto, normal......Romania

:) vrei cauciucul meu spate ca il vand cand imi vine ala nou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pagina 600, 600 F :)

 

De unde-mi iau si eu un plastic din ala de invelit certificatul de inmatriculare? am din ala nou, lung si ingust :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde-mi iau si eu un plastic din ala de invelit certificatul de inmatriculare? am din ala nou, lung si ingust :D

La motoare "noi", probleme noi.. :)

Aceeasi intrebare o am si eu.. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la biroul de inmatriculari din pipera. sunt cativa negri pe acolo care fac comert cu asa ceva. si mai gasiti in targ la vitan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La motoare "noi", probleme noi.. :D

Aceeasi intrebare o am si eu.. :eek:

 

O vinit toba? :P

Joi acum ne vedem? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, o vinit. azi o montez.

problema va fi ruperea nitului cu care e prin silencerul, ca trebuie un burghiu dur..

 

ptr joi ce sa zic, eu sper ca da, sa ne vedem... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc azi pe la Laur, sa ma ajute cu Rim Stripes-urile ca are stander, poate ne vedem sa o ascult si eu :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Acum ceva vreme ma intreba cineva de un cric central pt CBR600F. L-am gasit. Il adau si seaprat, dar si la pachet cu motocicleta. :eek:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Acum ceva vreme ma intreba cineva de un cric central pt CBR600F. L-am gasit. Il adau si seaprat, dar si la pachet cu motocicleta. :eek:)

 

 

Salut. cu cat dai cricul central? si apropo ce ar trebui sa vad la mototcicleta ca sa pot sa-l pun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai e mult :eek: vine Apocalipsa!!! caiti-va :D si turati motoarele :)

 

eu sunt chiar var primar (sau de al doilea?) cu anticristu, da sunt din partea microsatanista a familiei un fel de oaia bej murdar.

 

Nu am intels totusi de au ales un animal obedient sa reprezinta the evil (sau less evil in cazul de fata) side?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...