Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Norok........intreb si eu pe aici poate gasessc......am nevoie de un sensor MAP care este pe partea stanga a air boxului la un cbr 600 f4i din 2001,daca este careva nu trebuie sa fie nou...dar sa fie bun.si ne intelegem la un pret...........sau un nr de tel unde sa pot gasi.......multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ecko72t

 

Marfa "lantzisorul" ala :lol:. eu ma gindeam la ceva mai "anti-atomic"... gen:

 

http://www.almax-security-chains.co.uk/pro...ct=More+Details

 

dar cum nu mi-l pot procura...

 

Lantul de care zici tu ce dimensiuni are? Adica zaua ce dimensiune are si fierul din care e facuta ce diametru?

 

Azi am masurat zala de lant, care in sine are 10 cm dintr`un capat in altul, iar diametrul zalei este de 18mm.

Si in postul anterior am gresit, are numai 7 kg metrul de lant :lol: , eu am ancorata roata din fata cu astfel de lant, iar pt spate este putin mai subtire :love:

Strumf si Zaelu, oferta ramane valabila cu conditia sa vad ce ati realizat cu el :laugh: Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu as inlocui lanturile alea 6 cu ceva mai "dur" dar... cu o za de 10cm care sa treaca lejer prin roata... e mai dificil. La mine lanturile au cam 40cm (nu le-am masurat... au 13 si respectiv 14 zale fata-spate) si nu merg manevrate chiar usor... nici de mine... nici de hot :love: .

 

Maine cred ca imi face taica-miu capacele protectoare la incuietorile lacatului si gata treaba. Vopsea si apoi voi cauta un pistol de "lipit cu batoane de plastic" pentru a proteja niste chestii de intemperii si fin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate , poate m-ai inteles gresit, insa 10 cm lungine si am uitat sa specific 55mm latine iar diametru 18mm, prin roata fata trece f bine, tinand cont si de discuri.

Mai ales la tine ca ai moto afara si poti roii in jurul lui , in plus il pui si din picioare .

La mine am facut in asa fel sa "ma chinui" putin sa`l bag, adica tre sa intind numai mana si la bagat si la pus si inchis lacatul, pt a fi greu de taiat sau umblat cu alte prostii prin lacat... ma rog gandim si noi, decat sa .. mai bine sa... :love:

post-47564-1271092996_thumb.jpg

post-47564-1271093059_thumb.jpg

post-47564-1271093743_thumb.jpg

post-47564-1271093790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de putin ajutor si sfaturi pentru achizitionare urmatoarelor pentru F4i-ul meu:

- semnalizari negre (fara kktul ala din imitatie carbon) - eventual chiar cu led daca preturile nu sunt chiar foarte mari

- capete de ghidon negre

- oglinda stoc stanga

- sport numar rabatabil pe buton

 

Astept sfaturi, idei si indrumari spre diferite magazine sau persoane ... la preturi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ecko72t

 

Eu stiu ca trece usor prin roata la tine dar asta pentru ca ai lantul lung... la mine ar avea doar vreo 6-7 zale probabil si ar fi foarte dificil de manevrat. Tine minte ca la mine lantul pleaca din prindere vertical in sus apoi face 90° trece prin roata si iar face 90° in jos unde intra vertical in incuietoare. Iti spun ca la cit de scurt este e dificil acum cu zalele astea mici... iar cind pica spita in locul nepotrivit e si mai cu tzucky... pot sa il bag dar unu mai mare ar fi dificil pentru ca nu mai este "maleabil" suficient.

 

Oricum... pentru cine nu vrea/are un sistem ca al meu un lant ca ala al tau e foarte OK. Doar sa ii pui niste lacate pe masura pentru ca hotul ataca punctul slab. Daca te uiti la sistemul meu, eu incerc sa canalizez hotul potential catre lanturi... unde vin cu... "multe lanturi" acolo vreau sa ii tai elanul. De aia sistemele de prindere/inchidere vreau sa le fac cit mai putin atractive... lanturile sa para veriga slaba doar ca moralul sa pice din cauza numarului imbecil de mare de zale de taiat.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de putin ajutor si sfaturi pentru achizitionare urmatoarelor pentru F4i-ul meu:

...

- sport numar rabatabil pe buton

 

altu care merge ca satanistu...

 

@zaelu: nu e vorba ca nu as vrea un sistem ca al tau, doar ca eu nu am unde sa il plasez. Crezi ca nu mi-ar placea o rampa?eventual o cusca unde sa bag motoreta? Dar n-am loc unde...

Si asa am mare noroc cu munca, ca la iarna o las la hibernat in parcarea subterana, la caldurica. Ca altfel... nush...

 

Vaai ce dea cacofonii :love:

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai nu e musai necesara rampa. Doar un "pripon" solid linga care sa parchezi si lantu sa traca prin roata si il inchizi similar ca in sistemul meu... sau altul.

 

 

 

Chestia cu numarul rabatabil e atit de aiurea... cind se poate pune o hirtie scrisa cu o poanta peste o parte din numar si oricind sa te scuzi ca cineva ti-a facut o gluma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de putin ajutor si sfaturi pentru achizitionare urmatoarelor pentru F4i-ul meu:

- semnalizari negre (fara kktul ala din imitatie carbon) - eventual chiar cu led daca preturile nu sunt chiar foarte mari

- capete de ghidon negre

- oglinda stoc stanga

- sport numar rabatabil pe buton

1. louis.de

2 ia capete ghidon originale, sunt grele si au rol de antivibratii. Astea aftermarket sunt de design si atat.

3. tot la louis gasesti una aproape identica cu cea stoc si la sfert de pret.

4. la masina tot asa ai suportul? :laugh:

 

lanturile sa para veriga slaba doar ca moralul sa pice din cauza numarului imbecil de mare de zale de taiat.

6 zale e un numar imbecil de mare? La lantucurile alea de intredeschis usa? :love:

La tine cel mai redutabil sistem antifurt e rampa aia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu care merge ca satanistu...

nu e vorba ca merg ca satanistu, dar daca ma opreste cele mai multe sanse sunt sa raman fara permis ... asa ca mai bine imi vad de treaba mea si plec mai departe. tin de permis si cu dintii :laugh:

Mesaj completat

1. louis.de

2 ia capete ghidon originale, sunt grele si au rol de antivibratii. Astea aftermarket sunt de design si atat.

3. tot la louis gasesti una aproape identica cu cea stoc si la sfert de pret.

4. la masina tot asa ai suportul? :love:

 

ms de sfaturi. cat despre capete mi-as pune originale , dar nu stiu de unde ... am probat ceva de la kronau dar nu se potriveau si parca nu am comanda cu riscul sa nu pot sa le folosesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre capete mi-as pune originale , dar nu stiu de unde ...

De la Honda, langa noul pod de pe Soseaua Pipera. S'ar putea sa le gasesti si pe la dezmembrari, totusi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 zale e un numar imbecil de mare? La lantucurile alea de intredeschis usa? :love:

La tine cel mai redutabil sistem antifurt e rampa aia..

 

Au 10mm grosimea fierului fiecare si daca nu sar dupa ce tai o parte ai de taiat si a doua deci ajungi la 12 taieturi... in nici un caz nu sint de la lanticuri de intredeschis usa :laugh: ... poate nu se vede bine in poze... o sa aduc o bucata la intilnire joi :lol: .

Mesaj completat

 

 

Cele mai bune ITP-uri se fac... vea zic la miting :lol: .

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai, nu mai incurajati fata la prostii :)

cu toate ca, daca mergi cu decolteu suficient de mare, posibil sa nu mai fie nevoie nici de mobra.

 

Eu zic sa imprumuti o oglinda de la careva care are f3, iei itp-ul dupa care ai tot timpul din lume sa iti cumperi una noua/sh

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Ia nu ma mai enervati !! :P

eu intrebam serios,pot sa ma duc fara oglinda??

 

Noi vrem sa te motivam, nu sa te enervezi... :P

 

In alta ordine de idei si revenind la "decolteu", daca vii joi imbracata corespunzator ( :D ) ai sanse sa te alegi chiar cu o oglinda de Mercedes pac pac...Numai sa se potriveasca :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...