Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Bine ai venit. Te asteptam cu poze si cu prezenta la Constitutiei Joia.

 

Despre aripa. Uite, eu cind stateam la tacla in parcare la SMAEB am intrat in vorba cu unul care spunea ca are o astfel de aripa pt F4 facuta mai demult pe comada... din fibra...e tc... si ca a dat motorul si daca m-ar interesa. Cere ceva gen 150 roni... discutabil poate... Si eu as vrea asa ceva dar deocamdata nu e la prioritati. Asa ca... give it a go. Asta e numarul lui de tel: 0723811704 Nu ii stiu numele... spune-i ca ai auzit ca are la vinzare o aripa etc si vezi cum o scoti.

 

Succes si scrie aci daca ai luat-o ca sa il sterg din agenda :crack: .

 

 

Ms de pont...l-am sunat si pare ok...o sa ne intalnim azi s-o vad si cred ca o si iau..:)

post-37766-1274535275_thumb.jpg

post-37766-1274535302_thumb.jpg

Editat de Junioru`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De azi nu mai am Ducati. Sa vezi ce o sa va alerg cu Transalpu' pe Amkart! :)

Cu cat dadusi bre frigideru' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit. Te asteptam cu poze si cu prezenta la Constitutiei Joia.

 

Despre aripa. Uite, eu cind stateam la tacla in parcare la SMAEB am intrat in vorba cu unul care spunea ca are o astfel de aripa pt F4 facuta mai demult pe comada... din fibra...e tc... si ca a dat motorul si daca m-ar interesa. Cere ceva gen 150 roni... discutabil poate... Si eu as vrea asa ceva dar deocamdata nu e la prioritati. Asa ca... give it a go. Asta e numarul lui de tel: 0723811704 Nu ii stiu numele... spune-i ca ai auzit ca are la vinzare o aripa etc si vezi cum o scoti.

 

Succes si scrie aci daca ai luat-o ca sa il sterg din agenda :) .

 

Nico il cheama, aripa e foarte ok facuta si e neagra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De azi nu mai am Ducati. Sa vezi ce o sa va alerg cu Transalpu' pe Amkart! :crack:

Uzunu era azi bre cu gagica in spate pe la Unirii pe frigideru tau?

Si eu tocmai ma pregateam sa arunc o piatra dupa tine :)

 

Pana la urma tot la Honda ajungi din nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uzunu era azi bre cu gagica in spate pe la Unirii pe frigideru tau?

Si eu tocmai ma pregateam sa arunc o piatra dupa tine :crack:

 

Pana la urma tot la Honda ajungi din nou

 

El era, eu azi am fost pasager la Ramirez :) Am vazut 2 ciururi...

Mesaj completat

Cu cat dadusi bre frigideru' ?

 

2300 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si bine v-am gasit ! Cbr 600 f ( 94` ) am si eu de ieri ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- cauciuc spate care in termeni populari poate fi numit opinca...probabil ca o sa iau perechea cauciucului fata care este foarte ok si in acelasi timp este si Dunlop Pilot Power

Nu stiu cat de frumos visezi noaptea, dar Dunlop si Pilot Power pe aceeasi bucata de cauciuc nu inseamna altceva decat "Made in China". :)

Ca idee opinci ai pe ambele roti, pe fata pare Dunlop Sportmax D208 dupa desen. Daca tot faci un efort financiar sa-ti iei cauciuc, mai bine le schimbi pe amandoua. Daca vrei sa ai incredere ca problemele nu vin de la cauciucuri, evident. Decizia iti apartine. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Vreau sa achizitionez un F4 ( nu F4i). Daca are cineva de vanzare sau cunoasteti pe cineva care vinde, dati un PM.

 

merci frumos,

id

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Vreau sa achizitionez un F4 ( nu F4i). Daca are cineva de vanzare sau cunoasteti pe cineva care vinde, dati un PM.

 

merci frumos,

id

dai gsr-ul la schimb? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai gsr-ul la schimb? :crack:

 

 

GSR'ul s-a vandut acum vreo...3 saptamani :)

 

Initial vroiam sa-mi iau un 600 RR...dar avand in vedere ce se tot intampla in tara asta minunata, prefer sa-mi iau ceva mai ieftin pt. moment si sa mai raman cu ceva bani la soseta ;)

 

Asa ca, daca ai F4 de vanzare zi-mi si stam de vb. Plata cash, fara schimburi si alte nebunii :crack:

Editat de id
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vand F4 :)

 

0744828378

 

sau/style_images/1/folder_editor_images/rte-list-numbered.gif

 

ghost.10tone@yahoo.com

recomand ,super intretinuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos... poze ceva? :)

 

 

 

Junioru', ai luat aripioara?

Inca nu ... Astazi am lasat`o sa`mi gadele ouale :crack: Dar vin ele si pozeleeeeeeeeee ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Junioru', ai luat aripioara?

 

da..am luat-o.

este ok, trebuie s-o montez zilele astea

ms mult de pont...raman dator cu cate beri poti duce :)

asfalt uscat... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da..am luat-o.

este ok, trebuie s-o montez zilele astea

ms mult de pont...raman dator cu cate beri poti duce :)

asfalt uscat... :crack:

 

Pai vezi ca eu beau mai nou bere fara alcool... poti scapa de faliment doar incuind veceul :crack: .

 

Stai listinit, noi sa fim sanatosi, bine ca ai gasit ce cautai si omu ala si-a recuperat din bani... ca vorba aia... "criza".

 

 

---------------------------

 

In alta dezordine de idei...

 

Bai... am verificat placutele si par spre duse... se mai vad santurile alea... vreo 3mm dar doar pe placutele de pe exterior... ca la alea din interior nu pot sa le vad... Alea de pe spate sint duse si mai bine. Intrebare... ce recomandati din zona... "cheap"? Also... is greu de schimbat? Adica... am schimbat la scuter fara sa am manual.... si la ala iti blestemi zilele daca nu stii ca tre sa desfaci etrierul in doua... As merge la Florin V sa le schimb sa vad exact ce "chichite" se pot ascunde in procedura. In plus imi trebuie o aerisire (probabil) si o verificare/opinie asupra pomepei de frina fata care scoate un sciiirt pe revenire... nu mereu dar... cam tot timpul.

 

Vasazica... daca aveti opinii sau idei...

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dillypoint , gasesti o sumedenie de piese si consumabile in functie de buget. De exemplu anu' trecut am dat 70 de lei pe filtru de ulei pt Ducati iar acum o saptamana am gasit la el cu 15 lei . :crack:

 

Placutele se schimba foarte usor iar aerisirea se face la fel de usor cu un perfuzor. Ce naiba, doar esti in sistem. Lichid de frana gasesti cu 20 de lei recipientu' la orice benzinarie.

 

Pt un schimb de ulei, placute, lichid, bla bla n-ai nevoie musai de service. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe fata pune Brembo rosii sau SBS. Oricum, pune sinterizate neaparat pe fata. Pe spate poti sa pui cam orice, cu orice poti sa blochezi roata. :)

Schimbatul placutelor e banal, cel putin pe fata.

Lichid de frana baga si tu Motul RBF600 daca tot il schimbi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zelu: Eu mi-am luat SBS sintetrice cu 110 lei setul si sunt super in franare usoara dar si de urgenta.

Iti mai trebuie un bidonas de lichid de frana dot 4 de la benzinarie si o seringa de la farmacie(cat mai mare)

Se dau jos placutele,se curata etrierii si pistonasele,se imping pistonasele la loc ,concomitenta mai tragi cu seringa lichid de frana sa nu dea pe afara.

Atentie lichidul de frana ataca vopseaua de pe carene

Apoi introduse placutele,pusi etrierii pe disc,cateva manevrari pentru presiune si gata.

Daca dupa o ora observi ca este moale manerul inseamna ca necesita aerisire,daca e ok frana nu ai nevoie de aerisire.

Nu uita sa completezi la nivel lichidul de frana dupa finalizarea montajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...