Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt ca asa a vrut proprietarul din italia acum 2 ani :)

 

Ce simplu o spui...in fine banii tai, marfa ta...stii cum pot sa purec eu un motor inainte sa-l cumpar.

 

Cat despre noul CBRFXYZ - tot o prastie o sa fie...desi Fu cica a facut legea - mie nu mi se prea pare, e sport touring, n-are ce cauta la supersport decat varianta F4I Sport, restu ura si la gara, motorete stradale cu aer sportiv. Comparativ cu aceleasi modele de la Yamaha, Suzuki, Kawasaki - au fost si sunt in continuare niste fasaituri ca putere, de aceea si vezi doamne nebunia cu fiabilitatea - CARE - se prezinta fix numai la noi, pe plaiurile mioritice. A fost istorie, gata...au dat-o in gargara de cand au fost oprite ca si productie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand vazusem ca v-ati scos toti motoarele la vanzare si v=ati orientat catre rr ma batea si pe mine un gand...si dupa a venit veste cu noul F....si am zis ca o sa astept pana atunci....dar e ff naspa. Mie personal nu-mi place. In concluzie mai asteptam un sezon si vedem dupa ce mai este de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg migrarea tuturor catre 600RR, eu personal daca o voi duce bine cu finantele la finele anului urmator imi voi lua un F4i sa-l folosesc pe strada. :)

Nici eu. Pentru utilizare stradala nu iti aduce nimic in plus. Decat manevrabilitate mai mare si disconfort in plus, cu un motor care trage cam tot la fel, putin mai bine sus in ture si putin mai slab jos.

 

D'aia eu si asta de mai sus am trecut la 954, macar sa simtim si ceva cuplu in plus.. :P

 

E urat viitorul 600F. Farul si codita in special.

 

Mie nu mi'e ca e urat, ca asta e discutabil, insa ma deranjeaza si ingrijoreaza pentru viitor tendinta de ieftin prin imprumutare de organe de la alte modele..

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai zis bine cu imprumutatul organelor. Nu criza cred ca e de vina, ci lipsa de inovatie. Noh, hai ca poate e si criza de vina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Criza => reducere de costuri (inovatie 0 ca nu mai scot bani din buzunar si pentru acest mizilic)=> luam ce piese mai avem pe la alte modele, turnam niste plastice si uite un model NOU. Noul vechi reloaded.

La masini prinde cel mai bine, in principal pentru ca nu vezi sub pojghita caroseriei, dar la motoare e mai greu sa ii prostesti pe prosti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu imi displace, dar decat sa o iau pe ea de noua mai bine imi iau cu totul altceva, ca bani. Este mai mult un Hornet carenat si cred ca v-a prinde printre multi naked-isiti care s-au saturat de vant ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tare F5 asta :) imi place aspectul. si chiar imi place farul. se pare ca e o chestie de gust... sa il vedem in varianta finala, care va fi la vanzare.

 

@ravenitza: nu trebuie sa dai gauri in nimic, dar nu cred ca se mai gasesc pe la noi crashpadurile alea, din lipsa de fani. dar poti sa incerci, sa te interesezi. fusesera cumparate de la SkorpioAZ. Din ce stiu eu, exista si pentru alte modele si marci de motoare, nu numai pt F4.

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Twist of a Wrist teh movie asta...e un fel de fizica quantica a ridingului.... cate chestii minuscule pot sa-ti salveze poponetul, incredibil. Trebuie vazut filmul asta de cateva ori...

 

 

Citeste si Proficient Motorcycling ! O gasesti parca pe la Incepatori ! E lunga iarna ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tare F5 asta :P imi place aspectul. si chiar imi place farul. se pare ca e o chestie de gust... sa il vedem in varianta finala, care va fi la vanzare.

 

@ravenitza: nu trebuie sa dai gauri in nimic, dar nu cred ca se mai gasesc pe la noi crashpadurile alea, din lipsa de fani. dar poti sa incerci, sa te interesezi. fusesera cumparate de la SkorpioAZ. Din ce stiu eu, exista si pentru alte modele si marci de motoare, nu numai pt F4.

Multam, o sa ma interesez. E primul lucru care vreau sa il achizitionez pt Stelutza mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care iarna? N-a fost soare azi...ca iar ieseam :-)) Cred ca bulanul tine cu mine si weekendul asta o sa fie soare si poate un 15+ ... Nu m-ar deranja deloc :-)

Mesaj completat

ravenitzo, daca gasesti crashpaduri care se pun fara sa decupezi carena vreau si eu :-) Si cred ca vreau si un lant d-asta magnific de care vinzi matale. Vii joi la intalnire daca o sa fie frumos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care iarna? N-a fost soare azi...ca iar ieseam :-)) Cred ca bulanul tine cu mine si weekendul asta o sa fie soare si poate un 15+ ... Nu m-ar deranja deloc :-)

Mesaj completat

ravenitzo, daca gasesti crashpaduri care se pun fara sa decupezi carena vreau si eu :-) Si cred ca vreau si un lant d-asta magnific de care vinzi matale. Vii joi la intalnire daca o sa fie frumos?

Cam asta ma intereseaza si pe mine, sa gasesc ceva crashuri care imi permit sa nu decupez carena.

Daca este vreme buna, cred ca trec, desi seara e cam frig. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati prostiile si gauriti carenele. CP care se prind pe cadru prin fereastra de pe carena sunt foarte periculoase. Daca se pica mai nasol exista o mare posibilitate ca sa se indoaie cadrul si adio! De la protectia carenelor o dati in dauna totala.

Cel care a luat de la mine F4'le s'a speriat de niste caini care il trageau de cizma si s'a varsat. Motorul s'a dus taras vreo 10 metri, insa s'a raschetat doar crashpadul, carena e intacta. Modelul insa este cel care se fixeaza in surub in cadru, se da gaura in carena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste si Proficient Motorcycling ! O gasesti parca pe la Incepatori ! E lunga iarna ! :)

E un fel de mini biblie a incepatorului.

Asa am inceput sa invat sa privesc curba... si cum sa o atac.... si cum sa privesc liniile... si pe unde sa merg pe sosea.... samd.

 

 

 

Bah! Ia mai usor cu postatu` pe forum, CA NU POT TINE RITMUL!... satanistilor! Tastati la fel de repede pe cat mergeti pe strada cu mobra :P

si ia da-ti-le draq de crash paduri... luati-va o inghetata...

Editat de gabarab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 954 am motrax, asa am luat'o.

Pe F4 aveam niste noname pe care le'am montat la cererea actualului posesor cand am vandut'o. Daca fac rost de o poza de la el iti arat.

 

LE: sunt f bune cele puse de ravenita mai sus, se monteaza acolo unde trebuie. Uite si poza cu ex'a mea :)

post-3288-1288727630_thumb.jpg

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...