Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am vazut in ultima vreme, o tendinta generalizata ca astfel de manifestari (stiintifice, expozante, etc.) sa se desfasoare in extra sezon - inceput de primavara, sfarsit de toamna.

Banuiala mea e ca motivul principal e de ordin financiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca iti trebuie altceva de ceea ce ai in prezent sa plantezi ceapa la Amckart? O sa-ti treaca si nu o sa mai vrei sa te dai acolo daca mai vii la circuite serioase.

 

Cat despre cum rezist, te vei obisnui, mai ales daca o sa mai vii de vreo 2 ori la pista anul asta. Ba' chiar nu o sa mai vrei sa mergi pe strada.

Felicitari voua ca inca mai aveti oo sa iesiti prin nebunia din oras. :)

 

Silviu, nici nu stii cata dreptate ai :) . Am fost ieri pe Amckart pe la pranz si am intrat de 2 ori pe pista. Singur. Parca a intrat la apa, inainte era mic circuitul, acum e minuscul. Dupa 10 minute nici macar nu am reusit sa incalzesc cauciucurile cum trebuie, desi am ramas cu presiunile de la Serres. Am plecat de acolo pe ganduri. As vrea sa ajung la Panonia (daca fac rost de banuti pana atunci), daca nu ramane sa mai merg o data pe Serres la ultima etapa, asa cum imi facusem planurile initial.

Mesaj completat

THNX!

 

Alecs, La Multi Ani, domnu' tatic! Sa traiesti, sa infloresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, nici nu stii cata dreptate ai :) . Am fost ieri pe Amckart pe la pranz si am intrat de 2 ori pe pista. Singur. Parca a intrat la apa, inainte era mic circuitul, acum e minuscul. Dupa 10 minute nici macar nu am reusit sa incalzesc cauciucurile cum trebuie, desi am ramas cu presiunile de la Serres. Am plecat de acolo pe ganduri. As vrea sa ajung la Panonia (daca fac rost de banuti pana atunci), daca nu ramane sa mai merg o data pe Serres la ultima etapa, asa cum imi facusem planurile initial.

 

Stai sa ajungi pe Slovakiaring sau Pannonia, sa vezi ce mic e si Serres-ul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

De curand mi-am luat si eu o Honda f4iS si trebuie sa ii schimb mai toate consumabilele, si am nevoie de cateva sfaturi si legaturi catre magazine online sau adrese din Buc..

1)Kit de lant-am inteles ca trebuie 108/16/45 dar ce firma si ce model?

2)Filtru aer-am gasit numai sport si e cam scump.spuneti-mi un magazin unde are filtru normal si ieftin.

3)Lichid racire-ce proportii?

4)Lichid de frana-DOT 4 dar de care?

Despre ulei am citit cu cateva pagini in urma ca puneti Motul 7100.

 

Pentru un consum cat mai mic la ce turatie trebuie sa o tin?

Benzina de unde bagati?de care?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

De curand mi-am luat si eu o Honda f4iS si trebuie sa ii schimb mai toate consumabilele, si am nevoie de cateva sfaturi si legaturi catre magazine online sau adrese din Buc..

1)Kit de lant-am inteles ca trebuie 108/16/45 dar ce firma si ce model?

2)Filtru aer-am gasit numai sport si e cam scump.spuneti-mi un magazin unde are filtru normal si ieftin.

3)Lichid racire-ce proportii?

4)Lichid de frana-DOT 4 dar de care?

Despre ulei am citit cu cateva pagini in urma ca puneti Motul 7100.

 

Pentru un consum cat mai mic la ce turatie trebuie sa o tin?

Benzina de unde bagati?de care?

www.all-moto.ro

sau

http://www.kampurmotors.ro/

 

Eu de aici mi-am cumparat tot si am fost multumita.

 

2 - filtru de aer: vorbeste cu userul nana, stiu ca avea filtru simplu pt CBR la 100 lei.

4 - lichid de frana Dot 4, nu are importanta marca.

3 - lichid de racire 2.7 litri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am vazut o geaca buna si relativ acceptabila ca pret in prima zi. A doua zi nici macar nu mia aveau modelul.

Tocmai pt ca n-am bani vreau sa prind ofertele :)

 

ce oferte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaaaa...am reusit...m-am alaturat si eu "familiei" CBR! Am o scumpete de baietel - F4i din 2001 :) Nu este primul motor, am mai avut 2 ani un naked Kawasaki ER5. Maine merg la RAR pe Grivita si vineri merg sa il inscriu pe numele meu, deja ma gandesc la ce numar sa imi pun :)

 

post-43349-1302131812_thumb.jpg

 

Am citit aproape tot topicul asta sa aflu cat mai multe despre motor...deja stiu multe despre el. La al meu se aude acel "sunet" de la lantul de distributie si vroiam sa intreb cu ce investitie minima sa poate rezolva?

 

In plus ieri dimineata m-a prins putin ploaia si mi-am dat seama ca trebuie neaparat sa imi iau o aripa pentru roata din spate, deoarece am murdarit tot motorul. Am gasit ceva pe e-bay, dar stiti daca pot gasi si in bucuresti asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...