Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai facut toate cele - dar am si eu o intrebare - i-ai pus pasta termoconductoare? Nu de alta dar sa stii ca mai conteaza si asta ;)

 

Daca nu era o gluma (ca nu prea imi dau seama unde se aplica pasta avand in vedere pozitionarea coolerului; la procesorul de la calculator stiu cum se aplica), te rog sa imi descrii, poate si o poza, operatiunea aceasta.

:cheers: la prima ocazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare!!!!

Honda CBR 600 F4, 107 CP, an 2000, 31000 km.

Evacuare Yoshimura TRS titaniu, parbriz Puig, crah pad-uri, cauciucuri Michelin Pilot Power.

Pret 2500 euro(usor negociabil).

Tel:0732624888.

PS: Motocicleta merita vazuta!!! Este ideala pentru incepatori si nu numai!!!

post-17111-0-44058600-1311522390_thumb.jpg

post-17111-0-37494100-1311522409_thumb.jpg

post-17111-0-32022100-1311522431_thumb.jpg

post-17111-0-25817900-1311522453_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

distributie dusa, lanta balansier dus, posibil probleme la camele de admisie sau cum le zice, trebuie schimbat cam tot, pe langa astea trebuie si kit-ul de lant, garnituri, astea de inceput.

 

o sa asptept sa o pun la punct total inainte sa fac o plimbare cu ea pe un drum lung, nu mai vreau peripetii. norocul meu ca s-au intamplat astea in 2 saptamani langa bucuresti si am avut cum sa o duc la mecanic, altfel o lasam acolo unde s-a stricat.

 

astea spuse, sper sa le pot face anul asta sa pot sa mai merg si eu unpic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

distributie dusa, lanta balansier dus, posibil probleme la camele de admisie sau cum le zice, trebuie schimbat cam tot, pe langa astea trebuie si kit-ul de lant, garnituri, astea de inceput.

 

o sa asptept sa o pun la punct total inainte sa fac o plimbare cu ea pe un drum lung, nu mai vreau peripetii. norocul meu ca s-au intamplat astea in 2 saptamani langa bucuresti si am avut cum sa o duc la mecanic, altfel o lasam acolo unde s-a stricat.

 

astea spuse, sper sa le pot face anul asta sa pot sa mai merg si eu unpic.

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

distributie dusa, lanta balansier dus, posibil probleme la camele de admisie sau cum le zice, trebuie schimbat cam tot, pe langa astea trebuie si kit-ul de lant, garnituri, astea de inceput.

 

o sa asptept sa o pun la punct total inainte sa fac o plimbare cu ea pe un drum lung, nu mai vreau peripetii. norocul meu ca s-au intamplat astea in 2 saptamani langa bucuresti si am avut cum sa o duc la mecanic, altfel o lasam acolo unde s-a stricat.

 

astea spuse, sper sa le pot face anul asta sa pot sa mai merg si eu unpic.

 

Tu ai vrut motoru ala - daca ma intrebai pe mine - iti ziceam clar NU din prima - e a nu stiu cata motoreta cand aud probleme la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai vrut motoru ala - daca ma intrebai pe mine - iti ziceam clar NU din prima - e a nu stiu cata motoreta cand aud probleme la ea.

 

stiam ca are probleme, sunt constient de ce am cumparat, nici f-ul nu a fost intr-o stare mai buna ca asta cand l-am cumparat.

am bagat 1200E in f ca sa-l aduc la un punct utilizabil tehnic.

 

sunt constient ca am de schimbat piese la asta dar nu ma asteptam sa pice atatea in asa scurt timp. sper ca incet incet sa o pot face. eu unu sunt multumit de ea ca motocicleta.

 

astea sunt piesele care trebuie momentan sa le schimb:

1) simering supapa - 09289-07002 - 2buc

2) roata dintata distributie - 12741-44B00

3) lant distributie - 12760-44B00-106

4) patina distributie - 12771-44B00

5) patina distributie - 12811-44B00

6) lant balansoar - 12670-31D00

7) roata dintata balansoar -12665-44B00

8) roata dintata balansoar - 12675-44B00

9) ansamblu roata dintata+rulment intinzator balansoar - 12685-44B00

 

Macar daca tot le fac le fac noi. Daca costul va fi ok, macar voi avea din punct tehnic un motor ok.

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde pot cumpara un filtru de aer la un pret bun.

Si niste ulei Motul 7100 10W-40 ar prinde bine.

 

Am gasit la un tip un BMC SH. Astea parca se curatau si se tratau cu ulei tot de la BMC..sau nu imi aduc aminte bine. A folosit cineva filtru de aer BMC in BUC (la cat praf este imi este teama ca o sa scoata carabusi pe teava)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspuns.

 

De filtre de aer (in afara de KN - scump si cam prea laudat pe la noi) stie careva ceva.

Iti dau eu un nr de telefon, al unei tipe care aduce ceva piese moto si accesorii. Eu de la ea mi-am luat filtru de aer sport cu 100 lei parca Pipercross. Dar nu am telefonul la mine acum.

0724321738 simona ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si veni odata cotatia .. cateva sute de epuroi ma costa plimbarea de sambata :( asta asa scurt fara alte amanulte din motor si fara garnituri de la motor..... cred ca-l fac de nou cu ocazia asta :friends:

Lasa ma ca-l repari tu si pe urma faci bulgaria si romania dintr-o data :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si veni odata cotatia .. cateva sute de epuroi ma costa plimbarea de sambata :( asta asa scurt fara alte amanulte din motor si fara garnituri de la motor..... cred ca-l fac de nou cu ocazia asta :friends:

 

N-ai pus manopera :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa gaseasca o locatie unde sa mergem dupa intalnire? Cerinte minime: ieftin, bun, in afara orasului, undeva unde n-am mai fost de 1000 de ori.

Daca nu reusiti sa gasiti, probabil veti ajunge la concluzia mea: traim intr-un oras de cacao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa gaseasca o locatie unde sa mergem dupa intalnire? Cerinte minime: ieftin, bun, in afara orasului, undeva unde n-am mai fost de 1000 de ori.

Daca nu reusiti sa gasiti, probabil veti ajunge la concluzia mea: traim intr-un oras de cacao.

 

 

Dau o sugestie Popas DIANA http://www.cerecomand.ro/localuri/popasul-diana-belciugatele/ - e chiar pe lac (mancare buna... si mai multe in descrierea din link)

 

Inainte de a ajunge la Popasul Diana este complexul Elisa (mancare buna, piscina in fata)http://elisadinei.ro/

 

Eu joia am treaba mereu pana la 22:00 si niciodata nu ajung la aceasta intalnire :(

Editat de adiking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...