Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa si sunt sigur ca ti-a adus satisfactii si chiar ma mir ca o dai!singura explicatie ar fi ca treci pe gixer?!oricum,bafta la vanzare! :cheers:

 

Am o banuiala privind o motocicleta anume pe care trece Silviu, un hunch, cum s-ar zice... :smoke:

 

Mai multe detalii despre ea? :P

 

Sa inteleg ca nici Silviu nu prea a dat pe la intalniri? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu nu mai merge pe strada... ca nu mai stie cum e cu controlul acceleratiei... sa tina turele pe la 4-5000 intr-a 2a..... jonglari si eschivari printre masini.... adrenalina pura cand vine Jeep-ul catre tine si n-ai unde sa te dai....

 

El a ales calea usoara... merge pe circuit... unde e safe... unde toata lumea stie sa mearga... unde nu gasesti nisip, ulei, balega in mijlocul curbei....

No fun at all.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe detalii despre ea?

Sigur ca se poate. O sa fac si topic de vanzare, asa cum se cuvine.

Depinde ce te-ar interesa. Ca idee, vine la pachet si cu diverse accesorii si consumabile, plus un set de carene de circuit.

 

 

Am o banuiala privind o motocicleta anume pe care trece Silviu, un hunch, cum s-ar zice...

 

Sa inteleg ca nici Silviu nu prea a dat pe la intalniri?

Nu stiu ce banuiala ai tu. Dar o am deja in garaj, trebuie s-o vand p-asta ca s-o platesc. Ca idee... este doar pentru circuit, nu se poate inmatricula pentru uz stradal.

Eu nu prea am mai dat pe la intalniri, iar cand am mai fost, eram in conserva. :grinbandit:

 

Silviu nu mai merge pe strada... ca nu mai stie cum e cu controlul acceleratiei... sa tina turele pe la 4-5000 intr-a 2a..... jonglari si eschivari printre masini.... adrenalina pura cand vine Jeep-ul catre tine si n-ai unde sa te dai....

 

El a ales calea usoara... merge pe circuit... unde e safe... unde toata lumea stie sa mearga... unde nu gasesti nisip, ulei, balega in mijlocul curbei....

No fun at all.... :lol:

 

M-ai prins. Desi acum 2 saptamani am experimentat ce inseamna trafic de oras cat si mers cateva ore intr-o pozitie chinuitoare, limitat de vitezele legale, etc... :unsure:

 

frumoasa si sunt sigur ca ti-a adus satisfactii si chiar ma mir ca o dai!singura explicatie ar fi ca treci pe gixer?!oricum,bafta la vanzare! :cheers:

 

Da, a fost o experienta extraordinara. Dupa ce am mers o perioada cu ea si m-am urcat inapoi pe vechiul F, care e la vanzare si el ( :crack: ), am zis ca-s pe chopper.

Nu vorbesc cu pacat, F-ul este o motocicleta geniala ca all-rounder!

Din pacate pentru grupul Gixxers, nu, nu este gixer, ci tot CBR. Am incercat un 600 K8 si nu mi-a placut. Ciclistica Honda o bate la c u r.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te deranjeaza ciclistica la gixer,inseamna ca n-ai destul alcool in sange! :friends:

te invitam noi la o carafa de vin,sa vz ce ciclistica avem cand plecam de acolo! :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te deranjeaza ciclistica la gixer,inseamna ca n-ai destul alcool in sange! :friends:

te invitam noi la o carafa de vin,sa vz ce ciclistica avem cand plecam de acolo! :cheers: :crack:

 

mai, Silviu are dreptate hands down, impresia mea initiala - de care ti-am spus pe mess - la gixxer a fost ca are o ciclistica ciudata fata de cbr. La cbr pe curbe parca ma ducea ea pe mine, la asta noua trebuie sa o conving mai intai si parca tot ma lupt cu ea. Dar, cum am spus, o fi tot din cauza amortizorului de ghidon.

 

Nu stiu ce banuiala ai tu. Dar o am deja in garaj, trebuie s-o vand p-asta ca s-o platesc. Ca idee... este doar pentru circuit, nu se poate inmatricula pentru uz stradal.

 

Atunci sa fie intr-un ceas bun. Deci banuiala mea se confirma. M-am intalnit cu Dan Mainescu la Mistode acum vreo cateva zile si a venit vorba si de tine. Numai de bine :D bineinteles

Editat de droom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, Silviu are dreptate hands down, impresia mea initiala - de care ti-am spus pe mess - la gixxer a fost ca are o ciclistica ciudata fata de cbr. La cbr pe curbe parca ma ducea ea pe mine, la asta noua trebuie sa o conving mai intai si parca tot ma lupt cu ea. Dar, cum am spus, o fi tot din cauza amortizorului de ghidon.

 

 

 

Atunci sa fie intr-un ceas bun. Deci banuiala mea se confirma. M-am intalnit cu Dan Mainescu la Mistode acum vreo cateva zile si a venit vorba si de tine. Numai de bine :D bineinteles

 

Imi pare rau ca te-ai grabit, ca sigur gaseam noi un numitor comun. ;)

 

Deci m-ati barfit, a? Te sun, sa-mi spui tot. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sa vina neaparat cu o shaorma. Intr-o relatie sosul inseamna totul :crack:

 

Traseul meu pentru Sambata: ~320 km, dus-intors; cam 24 de litri de gaz; loc de mancare; loc de poze cu motorul; loc de aplecat pe curbe

 

Plec la 10-11 de la Petrom Baneasa. Intoarcere, in functie de ora la care ajung, pe acelasi traseu sau pe DN1.

Traseul asta l-am facut anul trecut - 360-370km pe bord. Lui poti sa-i multumesti ca ai RR-ul acum :))

Pe Cheia am fost sambata trecuta, pina in localitatea Cheia, via salina Slanic Prahova. Drumul e in regula, dar ma intalnit multe tiruri, camioane, cisterne, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti diseara unde va intalniti/daca va intalniti.poate vin si eu,nu am motor deocamdata dar sper ca nu-i asta o problema:P

 

 

Rond BGS ,adica alveola aia intre Unirii si Alba Iulia . Ora ? 6-7...draq mai stie cat era.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rond BGS ,adica alveola aia intre Unirii si Alba Iulia. ora 18-20.

adica intre 18 si 20 stati acolo? aveti seminte? :D

inainte de 20 ajung si eu... la 19:58

 

Din pacate pentru grupul Gixxers, nu, nu este gixer, ci tot CBR. Am incercat un 600 K8 si nu mi-a placut. Ciclistica Honda o bate la c u r.

asta e parerea ta :) si e adevarata... ca vede gixxerul din spate :)

(vai ce rau am fost!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul asta l-am facut anul trecut - 360-370km pe bord. Lui poti sa-i multumesti ca ai RR-ul acum :))

Pe Cheia am fost sambata trecuta, pina in localitatea Cheia, via salina Slanic Prahova. Drumul e in regula, dar ma intalnit multe tiruri, camioane, cisterne, etc.

:ok: :kiss:

 

 

Si dupa cum ziceam:

 

:pics:

 

post-52872-0-21219000-1312492269_thumb.jpg

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e parerea ta :) si e adevarata... ca vede gixxerul din spate :)

(vai ce rau am fost!)

Pe linia dreapta, numai. Cand incep virajele se schimba total datele problemei. Iar cand se ajunge iar pe linia dreapta, gixerul e mult prea in spate. :crack:

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...