Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator darcocbr

Salut. Bun si ieftin doar sa adaptezi. Cumpara de la ceva chinezesc,un atv sau ceva si cu putina indemanare il faci. Nu de mult un prieten a facut asta la un f4. Noroc

salut baieti!!!ma puteti indruma de unde pot cumpara un releu incarcare pt f4???!!bun si ieftin daca exista!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Intentionez sa imi cumpar un F4 din 2000. Mobra este facuta streetfighter, codita a fost modificata si pusa una de F4 Sport. Daca achizitionez mobra, cred ca o sa merg o perioada cu ea asa cum este, apoi vreau sa ii pun carenele la loc. As dori sa pun carene laterale si carena fata de F4 din 2001. Care ar fi modificarile necesare pentru a face sa se potriveasca carenele. Nu le am cu mecanica, e primul meu motor de 600 cmc, nu le am cu tuning-ul, asa ca va intreb pe voi cam la ce costuri ar trebui sa ma astept, bineinteles excluzand costul achizitionarii carenelor+far+bord. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, a facut cineva de curiozitate un consum la un F4i Sport? Ma plimb cu una care am impresia ca baga in ea mai mult decat ar trebui. Macar sa stiu ce sa verific. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buba e ca a mea nu prea scade sub 6,6-5 niciodata, si inafara cred ca a mancat 7. Si asta la un mers normal zic eu.... ma rog, stiu ca mersul normal difera la toata lumea :)) Eu ma refer ceva pana in 110-120 Km/h

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buba e ca a mea nu prea scade sub 6,6-5 niciodata, si inafara cred ca a mancat 7. Si asta la un mers normal zic eu.... ma rog, stiu ca mersul normal difera la toata lumea :)) Eu ma refer ceva pana in 110-120 Km/h

 

Cat te astepti sa consume un 600cc de 110 cp - 3% ca alea de 125? Consumul tau este in limite normale si decente zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras da, sunt perfect de acord, dar ptr afara sa se incadreze tot pe acolo, la un ritm de mers nu foarte repede, mi se pare mai mult cu cel putin 1 litru fata de cat stiu ca ar trebui. Nu-mi iau Logan, am doar A-ul mersi :) Si nu, nu ma astept sa consume 3%, ma rog, poate sunt eu prea obisnuit cu Thundercatul, care la aceeasi viteza, consuma cateodata chiar si 4.7%. Ideea e ca mobra am cumparat-o de curand, la fostul proprietar a stat vreo 2 ani jumate din cate am inteles, si acuma m-am apucat sa schimb ce e de schimbat, iar consumul mi s-a parut destul de ridicat, si ma gandeam ca trebuie sa mai reglez una alta pe undeva.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras da, sunt perfect de acord, dar ptr afara sa se incadreze tot pe acolo, la un ritm de mers nu foarte repede, mi se pare mai mult cu cel putin 1 litru fata de cat stiu ca ar trebui. Nu-mi iau Logan, am doar A-ul mersi :) Si nu, nu ma astept sa consume 3%, ma rog, poate sunt eu prea obisnuit cu Thundercatul, care la aceeasi viteza, consuma cateodata chiar si 4.7%. Ideea e ca mobra am cumparat-o de curand, la fostul proprietar a stat vreo 2 ani jumate din cate am inteles, si acuma m-am apucat sa schimb ce e de schimbat, iar consumul mi s-a parut destul de ridicat, si ma gandeam ca trebuie sa mai reglez una alta pe undeva.

 

E un consum normal. Stiu persoane care merg cu f4i-uri consum 10% in oras - alea chiar au probleme. Daca e din 2001 e prima generatie de injectie la modelul acesta, mai tarziu au mai reglat una alta pe acolo cat sa consume un pic mai putin. Eu am avut f4 si consuma 6,5 - 7 - 8 in functie de stilul de mers in oras si 8-8,5 in afara pe autostrada la viteze de 150-160 sustinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E 2002 :) dupa cum am spus, obisnuit cu fosta mea mobra, mi s-a parut enorm. Am preferat sa intreb ca sa stiu daca are rost sa imi bat capul sau nu. Cand ma dadeam cu R1 mai intelegeam ca dispare repede toata benzina, dar ptr. 600 parca era prea de tot. Bine de stiut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un kit de suruburi complet ptr. f4i 2001 (suruburile pentru prindere carene) stiti unde as putea sa gasesc? si o schema/schita/desen cu tipul fiecarui surub de la carene/parbriz. thx.

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut baieti.

am si eu o intrebare, motocicleta din anuntul asta: http://olx.ro/oferta/honda-cbr-600-f4-ID1AqF1.html#1af5a938b8

are colorit original? pt ca am cautat pe google si nu gasesc niciunde modelul asta de vopsea, nu e original asa-i?

iar asta poate inseamna ca motocicleta a fost avariata rau si revopsita nu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut baieti.

am si eu o intrebare, motocicleta din anuntul asta: http://olx.ro/oferta/honda-cbr-600-f4-ID1AqF1.html#1af5a938b8

are colorit original? pt ca am cautat pe google si nu gasesc niciunde modelul asta de vopsea, nu e original asa-i?

iar asta poate inseamna ca motocicleta a fost avariata rau si revopsita nu ? :)

 

Salut,

Coloritul original nu e cu siguranta. Se vrea a fi cred schema asta (adica modelul american din cate stiu eu cu bord in mile):

 

http://p1.bikepics.com/2012%5C08%5C14%5Cbikepics-2442090-full.jpg

ttp://p1.bikepics.com/2013%5C11%5C10%5Cbikepics-2614816-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2014%5C05%5C31%5Cbikepics-2672641-full.jpg

 

La anii aia necazuta si neatinsa nu prea ai cum sa gasesti, din poze nu iti poti da seama cat de rau a fost cazuta, insa un lucru este cert - are 2 oglinzi de stanga.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, asa e.

dar uite ca s-a dat, chiar azi :)

oricum coloritul ala nu ma incanta deloc, daca tot o revopsesti mai bine o faci intr-o nuanta si gata, asa schema aia nu arata bine deloc.

eu normal vreau hornet, dar am inteles ca nu stai foarte aplecat nici pe cbr-u.

am mai gasit unul la tm ( http://olx.ro/oferta/honda-600-f4-ID26IWl.html#a1479709f9 ), asta pare chair intretinut, dar nu o lasa sub 1700 si sincer parca e cam mult pt mine. sunt incepator si caut prima motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...