Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Salutare ! Ma abonez si eu din nou aici pentru ca de curind am devenit din nou posesor de f4. Poze o sa postez dupa ce o sa primeasca un nou strat de vopsea ca acuma e urita rau. Nu mai stiu supertitiile din copilarie legate de pisica neagra care iti trece prin fata, dar de fiecare data cind o vad imi trece prin cap ca ar trbuii sa fac ceva sa alung spiritele rele😆. Cu partea mecanica am terminat .Acum e intr-o stare excelenta . Cu vopsitoria mai dureaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut,

 

Aveti idee unde as putea gasi la noi un suport de bagaje, de preferat original, pentru Honda F3.

Sau poate stiti pe cineva care ar putea fabrica ceva de calitate si sigur, va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Ma abonez si eu din nou aici pentru ca de curind am devenit din nou posesor de f4. Poze o sa postez dupa ce o sa primeasca un nou strat de vopsea ca acuma e urita rau. Nu mai stiu supertitiile din copilarie legate de pisica neagra care iti trece prin fata, dar de fiecare data cind o vad imi trece prin cap ca ar trbuii sa fac ceva sa alung spiritele rele. Cu partea mecanica am terminat .Acum e intr-o stare excelenta . Cu vopsitoria mai dureaza.

ce culoare ii dai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@zune. Cel mai probabil o combinatie alb-albastru. Inca ma mai gindesc .

» Post actualizat in 09 Jun 2015 13:38

Sunt deschis la sugestii care nu implica negru ,galben sau verde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zune. Cel mai probabil o combinatie alb-albastru. Inca ma mai gindesc .

» Post actualizat in 09 Jun 2015 13:38

Sunt deschis la sugestii care nu implica negru ,galben sau verde.

 

Am vazut de mai multe ori una alb complet in Cluj si arata foarte fain...acum e clar ca gusturile nu se discuta mai ales in materie de aspect sau culoare,dar dupa mine alb cu putin albastru ar trebui sa arate super...

 

Oricum,dupa ce va fi gata,pune o poza doua sa vedem cum a iesit...ma bate si pe mine capul sa ii dau un alb cu ceva,dar momentan nu am bani de investit in aspect...

Editat de Ilea Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zune. Cel mai probabil o combinatie alb-albastru. Inca ma mai gindesc .

» Post actualizat in 09 Jun 2015 13:38

Sunt deschis la sugestii care nu implica negru ,galben sau verde.

asta e CBR -ul meu F4I sport si este alb albastru, sper ca ti-ai facut o idee :D

post-63378-0-54285700-1434744482_thumb.jpg

post-63378-0-34264800-1434744589_thumb.jpg

post-63378-0-41875700-1434744603_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Da , e superb. O sa salvez o poza ca referinta.Mai sunt doua pe care le-am salvat dar nu pot sa postez poze acum ca-s pe tel. Una din ele este VFR 800 din 2007 modelul tricolor( asta daca o sa merg pe conservativ).Si mai este un anumit design de HRC care imi place la nebunie. O sa le arat vopsitorului si astept sa vad ce crede el ca s-ar transpune mai bine . Din ce am vazut pina acuma baiatul este un artist .Mai am putin de asteptat pentru ca acuma lucreaza la xx-ul lui nepota-meu.Imediat ce o ridica pe aia o sa il trimit sa o duca pe a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmenti o sa-i gasesti dar mai greu cu simeringurile.

Nu stiu sigur dar cred ca sunt 6004 la roata si 6205 la pinion.

Ma uit in calc cand ajung acasa si-ti confirm.

Salut , problema cu marimea rulmentilor ramane inca un obstacol pentru mine !!! Deci sa reiau putin , am o honda f4i din 2002 modelul sport si am joc la roata de pe spate si pana acum am cautat rulmenti sa ii inlocuiesc si am aflat din manualul motocicletei ca am nevoie de doi rulmenti unul pe partea stanga si unul pe partea dreapta care ar avea codul la fel si anume: 6204 UU (91052-MBR-003) , inca un rulment central 6322 cu dimensiunile din manual 27x52x23.8 ( 91051-MCF-003). Ce am mai aflat dupa cautarile mele e ca cei doi rulmenti i-as putea cumpara de la SKF, doar ca pe net am mai vazut ca altii au pus rulmenti cu acelasi cod doar cu terminatia diferita adica 6204 2RS ceea ce ma induce putin in eroare si as dori sa stiu diferenta sau sa ma lumineze cineva in privinta asta. In legatura cu rulmentul central , problema e mai grava pentru ca nu am alt cod iar dupa codul care este ,rulmentul nu este de gasit :( . Apelez la voi poate ma puteti ajuta si pe mine , va multumesc anticipat si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Ma ajuta si pe mine cineva sa gasesc 2 rulmenti pt CBR-ul meu ?? Am nevoie de ei pt roata fata ... dimensiunile sunt 45/20/12

E un CBR 600 F4i din 2001

Multumesc

E mai simplu sa suni la MyMoto sau Dillypoint sa le spui ce motor ai si ei cauta si iti spun pretul. E mai sigur ai afli si pretul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat si pe aceasta cale le multumesc pt amabilitatea de a-mi refuza ridicarea personala a coletului pe motivul ca nu sunt clientul lor de 10 ani ... Se pare ca numai ei au acest privilegiu. Asa cum le-am urat si la telefon ...Spor la treaba Dillypoint !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiesti TNG , numai de bine , abia astept sa ii contactez . Mii de multumiri si asflat uscat :rock:

Editat de micutul19
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit la cei de la motodiscount ...care se pare ca sunt dispusi sa-si ajute clientii si telefonic ... maine imi ajung ...si sper ca maine sa fie si prima plimbare pe anul asta ...

Editat de AndyCZR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cumpar rezervor de cbr f4 . Normal ca sunt in cautarea unuia care este in conditie foarte buna , indiferent de culoare. Lovit sau plesnit de rugina nu ma intereseaza pentru ca am deja unul .Contact pe pm sau tel 0721433425,Goe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...