Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari! Stie cineva un loc in Bucuresti pentru vopsit cadru si bascula? Si 2, un loc de unde as putea sa gasesc carene pentru f4i sport 2001, nesparte/crapate(dezmembrari sau alte alternative, dar de incredere)?

Merci fain anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am si eu o intrebare (poate prosteasca, dar mai bine sa intreb decat sa o comit). Sunt incepator, am facut scoala pe un Suzuki SV650, am B-ul din 2007, fac mtb de ceva timp. Un CBR 600 F3 ar putea sa-mi puna probleme ca prima motocicleta? Am gasit una in oras si mi-as dori sa o cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s a ieftinit benzina ...deci e ok :)

:mexicanwave: sa speram ca nu o sa creasca la loc pana in primavara! :)

 

Am si eu un F3, tot incepator, si mi se pare ok... mi-a iertat destule greseli. O singura data nu avea ce sa-mi ierte ca nici nu aveam cauciucuri ok si m-a tavalit putin... Dar per total eu sunt multumit de ea... Relativ usor de intretinut, piese se gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput cu F2 ca prim motor, asta dupa vreo 3-4 ani de scuter si vreo 6 ani de cat. B.M-am inteles super bine cu ea si acum ma inteleg, chiar si dupa 4 ani si ceva.Consumul depinde, daca merg cu pasager super calm (aproape la fel cum merg si cu masina) imi ia 5 si putin, daca merg tare, gen bag cu baietii un drum de munte cu serpentine fara sa o menajez se duce in 6,5% hai 7, dar la ritmul asta baietii cu injectie ca 600RR de exemplu au 7-8 lejer si stau in spatele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreau sa schimb tubul de acceleratie la f4i si nu-mi dau seama de unde e corect sa slabesc cablul de tragere sau de acceleratie ca sa pot scoate tubul. Ma puteti ajuta cu un sfat, care din ele este mai corect si mai usor sa-l slabesc si de unde ?

Editat de unaetnumitsirc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La motorul asta m-am uitat si eu ca am ceva planuri sa schimb motorul.In descriere apare "Stare Tehnica si Estetica Noua ~ Culoare Originala" dar daca te uiti atent codita 100% e vopsita, nu mai are autocolantele pe ea, geamul la bord e crapat, astea imi dau niste semne de intrebare mai ales daca citesc descrierea anuntului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, pe Cbr 600f4i Sport 2001, ce tipuri de baterii folositi/recomandati? AGM, cu gel, cu electroliti? Ca marca ma gandeam la Yuasa dar este cam pricey pentru bugetul meu..alternative? ( in afara de varta ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare, pe Cbr 600f4i Sport 2001, ce tipuri de baterii folositi/recomandati? AGM, cu gel, cu electroliti? Ca marca ma gandeam la Yuasa dar este cam pricey pentru bugetul meu..alternative? ( in afara de varta ).

Rombat, fac si ei de cativa ani baterii pt motorete si sunt destul de bune, nu am avut probleme cu ea pe fosta motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca cel mai ok ar fi ca sa faci un test la un service local sa afli exact "bubele" inainte de a-l cumpara..eu unul cel putin asa as face si asa am si facut cand l-am achizitionat pe al meu. Una peste alta ca si motor eu sunt foarte multumit de el, l-am luat la 50.000km, nu mi-a facut nici o figura exceptand acumulatorul (toplite) care a facut o burta (implicit scurt la elementi) si tot a mai tinut un sezon :)). Ca si pozitie, pentru mine(1,70 inaltime ) e ideala si la drum lung, dar daca ai peste 1.80 nu ti-l recomand(pozitia o sa iti puna presiune mare pe spate si pe maini/coate, nu o sa poti sta intr-o pozitie naturala, confortabila) Daca mergi cu pasager iarasi este destul de ok, fata de modelele mai noi din seria CBR, f4i 2001/2002. Per total este un model chiar foarte reusit din multe puncte de vedere, fiind o combinatie intre sport si touring o recomand 100% Poate stiai/stiati sau nu aceste detalii, sper ca am fost de folos ^^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Caut sa cumpar aripa fata F3 si F4, carene codita F3 (97-98) si pt F4 > semighidon dreapta, rezervor, plasticele de pe interiorul carenelor fata (V-ul dintre cele doua laterale si plasticele de sus), plasticul care vine in jurul bordului, pana la oglinzi (partea stanga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...