Sari la conținut

Caut Punte Redresoare Sv650/2002


amimagz
 Share

Postări Recomandate

Caut ingineria din subiect... e trecuta si seria de pe ea tot in titlu... se poate vedea obiectul si in poze....... care ma poate ajuta cu informatii (sau si mai bine... cu o oferta) astept raspuns aici sau PM... tel. 0726.378.688!!

Cu multumirile de rigoare!! :grinbandit:

post-2016-1170492527_thumb.jpg

post-2016-1170492547_thumb.jpg

post-2016-1170492561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu e nimeni care sa aduca asa ceva? pana acum am primit o singura oferta pt o punte noua, la bani ok.... dar avand in vedere ca momentan nu am banii pt una noua, as vrea si ceva oferte pt SH... chiar daca o sa o cumpar oricum pe aia noua......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

electrex aprox 100 euro , noua cu garantie

 

nu departe de ceea ce am primit pana acum, dar daca ai putea sa te interesezi si de un pret exact (TVA inclus.. fara nici un dubiu :angry:) ar fi ideal :eek:

anunt de acum ca nu sunt foarte grabit... daca pica vreo oferta ca lumea (pe care sa mi-o pot permite rapid) la sfarsitul acestei luni achit... :D daca nu, voi fi nevoit probabil sa ma multumesc cu sfarsitul lunii martie, ceea ce nu pot spune ca ma incanta prea mult... si asa fierb de cateva zile cu vremea asta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune una de dacie ca te ajunge muuuult mai ieftin

 

Difera sistemul, La dacie regulatorul regleaza curentul de excitatie iar puntea redresoare transforma curentul trifazat alternativ in curent monofazat continuu

la SV excitatia e produsa de un rotor cu magnet permanent iar puntea este cu rol regulator-rectificator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand siteul http://www.electrexworld.co.uk/

 

Unul nou e cam 86 EUR+TVA pt SV650 (in UK),asa ca 100 cat a cerut Mihai mi se pare foarte rezonabil.

Un fapt interesant este ca,pe acest site,cu cat motocicleta e mai noua, cu atat si releul e mai scump.

Releele electrex au o reputatie buna,din ce am vazut pe forum-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Difera sistemul, La dacie regulatorul regleaza curentul de excitatie iar puntea redresoare transforma curentul trifazat alternativ in curent monofazat continuu

la SV excitatia e produsa de un rotor cu magnet permanent iar puntea este cu rol regulator-rectificator

Eu stiu ca difera sistemul dar el a zis ca vrea doar puntea de unde am dedus ca puntea si releul sunt module separate ( eu asa am la GS)

Daca sunt in aceiasi capsula si puntea si releul atunci nu merge doar cu punte de dacie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune una de dacie ca te ajunge muuuult mai ieftin

 

cand o sa montez si motorul ala de ij inapoi o sa pot pune o punte de dacie :-) dar pe SV nu vreau sa ma complic cu asa ceva... merci de idee oricum :cheers:

 

Difera sistemul, La dacie regulatorul regleaza curentul de excitatie iar puntea redresoare transforma curentul trifazat alternativ in curent monofazat continuu

la SV excitatia e produsa de un rotor cu magnet permanent iar puntea este cu rol regulator-rectificator

 

si asta e foarte adevarat!! magnetul este legat de stator si amandoua sunt in spatele capacului de la carter :eek: in timp ce puntea este undeva sub shaua din spate....

 

Recomand siteul http://www.electrexworld.co.uk/

 

Unul nou e cam 86 EUR+TVA pt SV650 (in UK),asa ca 100 cat a cerut Mihai mi se pare foarte rezonabil.

Un fapt interesant este ca,pe acest site,cu cat motocicleta e mai noua, cu atat si releul e mai scump.

Releele electrex au o reputatie buna,din ce am vazut pe forum-uri.

 

pretul de 100 de euro este intr-adevar foarte rezonabil, cu singura exceptie ca este orientativ, deci la fel de bine poate fi si 130... putin probabil sa fie mai putin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
TOPIC CLOSED!!

Multumiri pentru ajutor :blink:

Sa ne vedem pe strazi :blink: cu soarele deasupra :baldy:

cum, cand, unde ai gasit?

tnx!

 

ps: stiu ca m-am trezit dupa X luni, dar acu' m-a lovit si pe mine napasta...

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, nu stiu daca te ajuta si yo am regulatoru prajit, nu incarca suficient, yo am gasit pe net RR intre 70 si 120EUR. Dar nu mai pun de SV (se pare ca-s subdimensionate radiatoarele si se cam prajesc) si vreau sa pun unu de GSXR - din cate am citit pe forumuri dedicate SV merg fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...