Sari la conținut

Grupul Detinatorilor De First Bike


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 260
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da..am luat niste atza,si am lipit cu picatura..aproape ca a rezistat vreo 5 min :D plm speram si eu sa tina.. :) vroiam sa ma plimb :|

:lol: marfa frate...eu pana la urma m-am saturat..am schimbat cabluri de ambreiaj din 1500 in 1500 de km...3 de la ei din magazin si restul adaptate din cabluri de bicicleta...intotdeuna se rupe de la maneta butoiasul.....acum am cablul cu camasa si sistem de prindere complet de..FIAT RITMO :D :D :moto:asta de masina tb sa ma tina inca 5 ani:P..sper:D......aprops...doar ce-am vazut filmul GHOST RIDER...belea...recomandare pt motoristii suparati innebuniti dupa flacari

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus de bicla si mere de vreo 2 zile, sa vedem cat tine. acu nu mai mere ceasul care imi arata cata benzina mai am. c o avea ca nu cred ca e d la plutitor ca daca o las intr=o parte tot nu face nik.???????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus de bicla si mere de vreo 2 zile, sa vedem cat tine. acu nu mai mere ceasul care imi arata cata benzina mai am. c o avea ca nu cred ca e d la plutitor ca daca o las intr=o parte tot nu face nik.???????????

Pune si tu niste poze cu motoru tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajutati si pe mine,va rog????

Te-am ajutat io ma,VINDE-L !!! sau vinde-mi actele ca am nevoie de ele.Baterie poti sa-i iei de la orice magazin care vinde mai multe modele de baterii,te duc eu la vreo 2 in Bucuresti daca la tine la tara pe camp nu ai magazine dastea...Jigler la ce-ti trebe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut un jigler.Pai,vreau sa il fac ca sa il vand...plm, am 2.300 km cu el si cer 10 milioane...care este interesat sa imi zica

Pai doar unu cre` ca ai , daca vrei ma uit eu prin targ p`aicea de jiglere.iti dau 1 milion pe acte si numar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt poze la rubrica motocicleta mea.....

/index.php?...=77617&st=0

auzi..a ta cati kw are in talon trecuti? :D eu am tot cautat pe net de la prodcatorii chinezi specificatille exacte ale motorului ...am dat de o duzina de fabricanti chinezi care ...toti produc in mare 99% aceeasi motoreta...cel putin care arata la fel ca si structura si motor la exterior..si am gasit de la 6,8kw pana la 8,5...in talon la mine scrie 7,2..pe prospectul din magazin scria 8... :lol: :D ...zici ca are 12 cp?lol cbr are 13 cp :) ...are you sure?pana acum eu sunt total confuz in ceea ce priveste puterea acestor motoare..conspiratie dom'le :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in talon are 9kw. si viteza maxima 85 km/h. cat am mers eu cel mai mult aproape 130, piitit dupa geamul din fata :D)

si unde-s restul de 1,8 kw la mine? i-a papat scufitza rosie? :lol: ....macar tu iei 130 :) ....zi-mi si ce alezaj si ce cursa scrie ca are pistonul tau...poate o fi alta configuratie interna a motorului :D :D la mine e asha....alezaj 56,5mm,cursa 49,5mm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ma uit si iti zic. a mea e Lifan asa scrie pe talon. a ta ce marca e? banuiesc ca d aceea are putere mai mare ca sunt fiirmele diferite

qingqi :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capacitate cilindrica 124 cm

alezaj & cursa 56,5 mm x 49.5

la draq e la fel :wave: ....o avea evacuare mai buna?carburator mai mare? :baldy: :baldy: mai multe supape pe cilindru? :nono: nos? :hurt: ...................anyway....s-a mai vandut inca un first bike formula....varianta de 200cc.....cred ca au dat-o la reducere ca statea in magazin de mult timp.....l-am vazut pe shaw cand o lua din magazin si se plimba cu ea prin oras...inca fara numar :baldy: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da se poate sa am evacuare mai buna, are 2 tobe si ambele ies din cilindru una pe stanga una pe dreapta.

 

te duci cu actele la politie si iti da imediat numar rosu asa am facut eu, si in acceasi zi am avut numar rosu si am iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...