Sari la conținut

Malaguti Fanclub


alby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

normal ca e limitat. cele delimitate sunt alea de tuning : malossi etc. care merg pana in 20000rpm (daca ai si ce sa mearga la rotatiile alea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de piese...

 

pt malaguti f12 100 un set motor ? exact ca originalul, din aluminiu ... nu din fonta.

 

si asteptarea a meritat :x ieri l-am primit, l-am montat si acum rodajul. f multumit! recomand newrom !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

sa va arat si eu al meu f15 :laugh: , are toba SITO in rest totul stock si fuge tot bordul , as vrea sa-i schimb tot ambreiajul un pret stie cineva?ceva bun ! pun 2-3 poze cu el

http://img15.imageshack.us/i/dsc04882t.jpg/

http://img84.imageshack.us/i/dsc04896.jpg/

http://img8.imageshack.us/i/dsc04905r.jpg/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am un Mallaguti Centro l-am luat la un pret mic e super folosit, iam schimbat ambreiajul,cureaua, furtunul de benzina, problema e ca l-am desfacut lam curatat si am umblat la carburator si nu stiu sal reglez, cand roata e in aer nu e in sarcina accelereaza normal cand ma pun pe el(este in sarcine) nu accelereaza cand prin avant accelereaza iar daca dezaccelerez nu mai accelereaza fara avant.... aveti vreo idee cum sa reglez carburatorul(mai multa benzina sau aer?). Sau daca e de la altceva dar nu cred.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat va papa f12-le la 100(pe mai multe zile adica azi 30,maine 40,...si in mers putin mai "sportiv")?

 

Mers spotiv in oras (full gaz cat este posibil) cam 4-5%

 

 

Mers sportiv afara..adica full gaz cam 2,5-3%

 

Mers normal oras 3-3,5%

 

Mers Normal afara 2%(poate chear mai jos) asta la un regim normal de 40-50-60 km/h

 

(Consum testat personal p f12-le meu )

Editat de Raulyto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
care mai are scuter malaguti ca al meu(pe aer si cu 80 in bord)..nu fuge mai mult de 65-67 nici mort..dc oare? ? i am pus carburator de 17.5 tot asa fuge..sa fie limitat si unde sa aiba limitarea??

 

 

hai meseriasilor dati sfaturi..

 

 

scuterul este exact asa

 

Imprumuta o toba sport de la cnv si fa proba,sau delimiteaza toba ta,in caz ca ii limitata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am si eu un malaguti f15 firefox de 2 ani si niciodata nu m-a dezamagit cu toate ca am mers si peste 400km intr-o zii,am facut o ,,plimbarica'' cu el in bulgaria,la cota 1400 a urcat de n-ori si inca e foarte tare mosuletul(an fabricatie 1998)

E modificat si am montat pe el kit 70cc,carb de 19,variator,curea kevlar,torsion control,lamele carbon,grup malossi 13/44 care da un plus de 15% la top speed si c-am atat

post-52666-1257694750_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Salut

imi poate da cineva un link sau vreo informatie in legatura cu un Malaguti Centro din 1997? Proprietarul are nevoie de simeringuri si ulei de furca, si nu stiu ce si de unde sa ii iau.

 

Multumesc.

SEMERINGURI tre' sa comanzi de afara iar ulei de furca iti recomand motul si gasesti la atvrom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor .

Stie careva de unde pot face rost de niste pinioane pentru un malaguti f18 de 150 ?

Multumesc anticipat .

salut,

mai ai nevoie de pinioane? te pot ajuta

 

Mesaj completat

Multumesc Sandu07, ma interesa vreun model, cod de SIMERINGURI si de ulei de furca, caci apoi imi dau eu seama de unde le comand, daca am indicativele.

TC4 26 X 37 X 10,5 - asta cred ca sunt indicativele pentru simering

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Sandu07, ma interesa vreun model, cod de SIMERINGURI si de ulei de furca, caci apoi imi dau eu seama de unde le comand, daca am indicativele.

Stiu ca au www.gamamoto.ro .....da un telefon sa iti spuna daca au pe stoc ce cauti tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...