Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

mda, baietii din Grecia au un mod foarte aparte de a rezolva disputele din trafic. Dar e la fel de adevarat ca acolo este un numar imens de motociclisti, pe cand la noi inca suntem priviti ca ceva exotic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P. Sunt trist de parca ar fi fratele meu!Deja mia stricat tot cheful.M-am certat 15 minute cu un politist azi sa-i explic ca toba e buna pt cei ce nu vad,macar sa auda.Inca odata am dreptate.Pacat sa pieri asa absurd,nevinovat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa ne intalnim sa mergem la inmormantarea lui.. si poate dam o mana de ajutor familiei.. gandeste-te ca ai fi putut fi u acela..

spuneti si voi unde v a avea loc inmormantarea si kand.. plz hai sa ne unim si sa vim ku totii makar la astea.. sa ii ajutam p cei apropiat sa treaca mai repede si mai usor peste asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact in situatia asta am fost si eu in urma cu 4 luni. noroc ca masina politiei era in spatele meu si mergeam cu 50.[...]

 

Aici e cheia. Daca se stie ca sunt multi idioti pe sosea, de ce mergem cu asa viteza pe un bulevard plin de ei?!?

 

Odihneasca-se-n pace. Eu cred ca ar trebui sa fie culpa comuna, sau chiar mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe motociclist iar conservarul sper sa infunde inchisorea pentru multa vreme de acun incolo. :cheers: Fiti foarte atenti pentru ca strada ascunde o gramada de pericole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mare inteligent spunea mai devreme ca sa rupem oglinzile.

Baiete mergi si impusca-t enu mai da idei de genul asta. IN OGLINDA AIA E SALVAREA TA

Daca acum CA AU OGLINIZ NU S EUITA. daca NU MAI AU ce sansa mai ai ma sa te vada

Revenind.

Ar trebui sa facem un prostest clar. SI ar fi o idee sa ne sustinem cauza sa ne lase cu tobele galagioasa.

Folosesc acelasi argument de fiecare data cand ma opreste politia.. daca nu ma vede macar sa ma auda.

Factorul auditiv este determinant de multe ori mi s-a intamplat sa vad reactii dupa zgomot nu dupa vaz.

Aud galagie. in momentul ala se face clanc la ei in neuron " zgomot, turatii, viteza, nebun, motocicleta, deci tre sa ma dau, sau sa ma uit de unde vine"

Situatii hilare am avut ce-i drept, mame alergand pe trecerea de pietoni impingand carutu ca veneam eu cu galagie, soferi cu privirea cat ceapa in oglinda, etc etc..

pt asta ar trebui sa strigam in gura mare..

:cheers: R.I.P

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar dacă ar fi avut viteză motociclistul Âşi acest lucru foarte probabil a contat mult, DECISIVĂ a fost manevra conservarului, dacă nu era un motociclist Âşi era o maÂşină probabil nu s-ar fi soldat cu o victimă ci doar cu pagubă materială, dar DECISIVĂ este vina conservarului. El a greÂşit, el nu s-a asigurat.

 

Oricine ar fi fost în locul motoristului ar fi avut de suferit din cauza Âşoferului, deci e clar cine e vinovatul. Eu aÂşa văd lucrurile.

 

ÂŞi da, tobele sunt o salvare. Zgomotul dintr-o tobă nu ucide, ci ne salvează nouă viața. Pe când un Âşofer care nu ne vede dar nici nu ne aude clar e în dificultate Âşi noi în pericol.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar dacă ar fi avut viteză motociclistul Âşi acest lucru foarte probabil a contat mult, DECISIVĂ a fost manevra conservarului[...]

 

Cu tot respectul pentru noi toti si in special pentru cei apropiati celui din subiectul de fata...

 

O conserva care nu se asigura si merge cu viteza legala, e periculoasa, dar nu pune in pericol viata celor care merg legal. Sau nu intr-o mare masura. In schimb o motocicleta la 100 km/h e periculoasa si pentru pietonii din jur si pentru soferii din jur, e periculoasa pentru oricine.

 

Pe ce strada ti-ai lasa copilul sa mearga la scoala? Pe strada unde merg conservarii care nu se asigura cu viteza legala sau pe strada unde trec motocicletele cu mult peste 100 km/h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Most users ever online was 406 on Yesterday, 09:56 PM

 

Hai ca se poate! Trebuie sa facem ceva ca pe viitor sa nu mai trebuiasca sa umplem cu RIP -uri rubrica accidente...

Cred ca primul pas ar fi sa ne gandim ca mai important este sa ajungem intregi acasa decat la ultima gradatie a vitezometrului.

Vai ce rau imi pare ca trebuie sa scriem si la rubrica asta blestemata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aÂş vrea să intrăm într-o polemică aici, nu e locul Âşi nu e frumos, însă copilul se duce la Âşcoală Âşi traversează pe trecere, iar motociclistul se opreÂşte la semafor din scurta lui escapadă. Dar dacă Âşoferul acela nu dă prioritate unui pieton? Face dreapta de pe strada principală pe o stradă laturalnică Âşi loveÂşte copilul. Ce facem?

 

Repet - "să circulăm cu o viteză cât mai pământeană pentru a putea minimaliza efectele unui potențial accident... e un început."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu am vazut eu bine...dar din reportajul de la pro tv mi s-a parut ca echipele de televiune ajunsesera acolo inaintea salvarii. au dat imagini blurate cu saracul baiat zacand pe jos intr-o balta de sange. de aici inteleg ca ambulanta inca nu sosise acolo cand astia de pro tv filmau !! :cheers: cu dracu' e posibil asa ceva ??? mai ales ca accidentul a fost pe stefan, iar spitalul de urgenta floreasca e foarte aproape !!

 

macar de data asta nu au mai scos motociclistul vinovat si au pus un titlu sugestiv : "cand viata nu are prioritate".

 

din pacate cred ca baiatul avea viteza mare, dupa cum arata masina...

 

oricum, cand vezi asa ceva, iti dai seama ca viata ta se poate sfarsi atunci cand te astepti mai putin...la o plimbare cu motocicleta...din prostia unora care nu-si dau seama nici o clipa cat de usor este sa omori un om.

 

RIP

 

Fartate, nu ai prea fost atent la primul mesaj din topicul asa: Peugeot-ul a iesit din curtea unui spital. Deci intrebarea ramane: Chiar s-au miscat televiziunile mai repede decat puteau sa iasa doi doctori din spital, sa-l puna pe sarmanul baiat pe targa si sa incerce o reanimare? Floreasca e departe, dar Colentina era la 100m, nici de ambulanta nu mai aveau nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

big_ipaq: aberezi la greu, dar nu e nici locul nici momentul sa discutam asta acum.

condoleante familiei, imi pare nespus de rau pt. pierderea suferita, mai cu seama ca din cate am inteles avea si o fetita de 2 ani.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau pot reformula... Tamponarea "usoara" o genereaza cel care nu se asigura. Pericolul mortal e generat de viteza.

 

("usor" - sigur in cazul nostru e un termen relativ, dar ma refer la cazurile care nu implica deces)

 

Omule, tu ai dreptate, dar, in acest moment, ESTI FOARTE ENERVANT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am fost la locul accidentului si i-am aprins o lumanare lui Catalin, si chiar simt ca mi-a murit un frate, chiar daca nu l-am cunoscut...

Inca odata, SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR!!!!

Eu zic ca ar trebui o intalnire si un tur al orasului duminica, pe 18, ca atunci cred ca ne putem strange cel mai multi.....CE ZICETI?

Aveti grija de voi si mai ales la cei din jurul vostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, tu ai dreptate, dar, in acest moment, ESTI FOARTE ENERVANT!

 

Nu te mai osteni, ca nu intelege..

 

Baiatul asta, big ipaq, are o singura placere, sa intre pe topicul de accidente si sa explice cum e cu dinamica si cum riderul e tot timpul vinovat ..

 

Saracu' , n-are motor, de vreo 2 ani ne ameninta ca isi ia, dar preventiv mai posteaza si el pe topicul cu motociclisti cazuti, ca sa-si justifice lui insusi reticenta de a se urca pe 2 roti..

 

Dar sa lasam asta..

 

Dumezeu sa-l odihneasca pe Mircea - Catalin, si sa aiba grija de familia lui!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...