Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-l odihneasca !

 

Eu unu o voi lasa mai moale... si da sunt adeptul unui mars de protest fata de indiferenta/inconstienta automobilistilor...zic eu ceva mai mare decat a motociclistilor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara cuvinte .

 

Am aflat aseara de accident si acum am aflat cine era. I-am cunoscut acum 6 ani si am lucrat 1 an jumatate impreuna . Mi au acordat incredere si m-au ajutat .

 

Condoleante familiei Naftanaila .

Piti i- mi pare rau.

 

--------------------------------------------------------------------------------

George Negoescu

Executive Manager

george@concordecourier.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit totul de la un capat la altul si un lucru mi se pare interesant. Noi trebuie sa invatam, :cheers: inca odata, in mod tragic, inca o chestie de care sa avem grija, inca o modalitate de a ne feri de masini.

 

Trist este ca ei nu trebuie sa invete sa se fereasca de noi. Si spun TREBUIE pentru ca exact asta se intampla. Nimeni nu invata nimic daca nu trebuie. Si pentru ca noi nu reprezentam un pericol major pentru conservari ei nu TREBUIE sa invete sa se fereasca de noi. Ei se pot complace in confortul lor.

 

Si eu sunt conservar de 10 ani. Si recunosc ca pana sa am prieteni motociclisti (de la care am contractat boala) nu acordam atentie mare motociclistilor. Doar camioanelor. Te temi de ceva care iti pune viata in pericol. Din pacate, in mod instinctiv, nu ai respect pentru viata altuia ci doar pentru a ta. Iar un motociclist nu pune in pericol viata nici unui conservar (decat poate daca e intr-un trabant sau daca motociclistul are 300 la ora).

 

Trist este ca de fapt nimeni nu ar trebuie sa invete nimic din teama. Toata lumea ar trebui sa respecte regulile de circulatie. Atat.

Editat de strem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miercuri va fi inmormantat , mai multe detalii le voi afla mai pe aseara , asa ca le voi posta atunci sau maine dimineata , daca nu afla nimeni nimic pana atunci....

 

Chiar daca nu mergem cu motoarele (sau sa le lasam la departare fata de cortegiul funerar, pentru a-i respecta dorinta fratelui) propun sa mergem totusi avand castile in maini.

Mai propun sa purtam fiecare ceva simbolic negru, in semn de solidaritate.

 

Bebelusa, poate afli tu detalii cu privire la acest lucru, eu nu reusesc sa dau de sora-mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I was there! I saw him...there....nu-l cunosteam...toata ziua, si si azi...am fost destul de marcata de faza...prea multe fotografii pentru ce? toti stateau acolo sa prinda un shot cat mai bun...iar el,ipe sinele de tramvai, in decorul "bine vehiculat" si cunoscut!! saracul baiat...condoleante familiei...si aveti grija de voi!si cand ii dati gaz, ganditi-va la cei pe care ii iubiti sau care va iubesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! Tranzitez zilnic bulevardul Stefan cel Mare si frecvent am parte de astfel de (ne)cazuri: intoarceri, neacordari de prioritate, pietoni care traverseaza printre masini. Dupa parerea mea este, de departe, cel mai periculos bulevard din Bucuresti, mai ales pt. motociclisti. :cheers: :eek: :D

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara!...

 

 

IMI PARE RAU SA SPUN ASTA DAR TREBUIE SA FITI CONSTIENTI DE FAPTUL CA NE INMULTIM, LEGEA NU SE SCHIMBA SI...

ASTA E ABIA INCEPUTUL PE ANUL ASTA!!!

 

:cheers:

:eek:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog NU mai ABERATI - este FOARTE CLAR CA MOTOCICLISTUL NU ESTE

VINOVAT.... nu conteaza ce viteza avea .... cel cu masina trebuia sa se ASIGURE

si sa acorde PRIORITATE.

 

Lasati comentariile TAMPITE !!!!!!!

 

FRATILOR MOTOCICLISTI - E TIMPUL SA FACEM CEVA ( in atentia si presedintilor

de cluburi ) SA ATRAGEM SERIOS ATENTIA AUTORITATILOR

ASUPRA NOASTRA - Legislatia trebuie sa protejeze pe cei

ce se deplaseaza pe DOUA ROTI.

Eu propun un MARE MITING - bine organizat ( cu toate aprobarile necesare , sa invitam

oficial posturi de televiziune , polita , reprezentanti de la primarii , reprezentanti de la

ministerul transporturilor si chiar de la guvern

 

 

 

 

 

 

 

E TIMPUL SA FACEM CEVA.E CLAR.UN MITING ACUM CRED CA AR FI BINEVENIT.

Suntem cu totii expusi acestor tragice evenimente si trebuie sa atragem atentia asupra noastra.

Sunt socat!

Din nou R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei mai fi acelaÂşi odată ce ai mers cu o motocicletă. Nu vei mai fi acelasi odată ce ai cunoscut un motociclist. În rândurile lor ai să găseÂşti calități de mult uitate, camaraderie, onoare, mândrie. Sunt o frăție unită de aceeaÂşi pasiune Âşi blestem. MOTOCICLETA.Am citat dintr-un post al lui "Ilarie".Din pacate,Catalin nu va mai fi...decat in memoria noastra! :eek: .Fratilor,va rog ceva si spre ca sant in asentimentul tuturor motociclistilor din zonele mai indepartate din tara:conduceti-l pe ultimul sau drum asa cum se cuvine! :cheers:

 

 

mare adevar...nici nu se pune problema... trebuie sa mergem chiar daca lasam motoarele mai departe... sa se posteze cand va fi inmormantarea si sa ne strangem cat mai multi... iar mitingul TREBUIE organizat RAPID... SA SE VADA CA EXISTAM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-i fie tarana usoara :cheers:.....

 

 

Cei care merg zilnic cu motorul stiu cati nemernici circula in capitala, nu exista zi sa nu fie un shmecher care sa iti taie calea sau sa te shicaneze in trafic... La inceput mergaem sigur pe mine si relaxat :eek: (inconstient)...acum sunt paranoic si claxonez aproape orice mi se pare suspect pt a ma face vizibil, uneori ma gandesc ce trebuie sa fac sa pot merge linistit prin oras :D

 

Am un gust tare amar, ma scuzati pt comentariile aduse daca au deranjat pe cineva :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...