Sari la conținut

Accident Stefan Cel Mare


Carturaru'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R I P :cheers: :eek:

 

Din pacate, masini care intra in trafic fara sa se asigure cu siguranta ca sunt si vor mai fii.

Din pacate, in cazul unui impact dintre motor si masina, cu siguranta moto va fi cel ce are de suferit.

Din pacate, chiar in cazul unui accident mortal, cercetarile / expertiza / procesu dureaza chiar si peste 1 ani in care soferu are legal dreptul de a conduce, iar dupa aia de cele mai multe ori primeste 1-2 ani cu suspendare, dupa care poate avea din nou permis.

 

Cred ca singura noastra sansa este sa ne pazim singuri, ca in final numai noi/familia avem de suferit.

 

Pe de alta parte, cand iti vine ceasu, iti vine si asta este, poti sa fii pe motor, la munca sau pur si simplu mergi pe strada si se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merge asa. nu se schimba nimic. trec anii, mor oameni. sunt tari mult mai civilizate unde s-au aplicat metode mult mai radicale. am mai spus-o si o repet. trebuie sa avem frecventza noatra...la cat am dat pe motoare ,mai mere 200 euro pe o statie. oricand se intampla ceva ,sa fim acolo. sa avem poze cu politistii implicati. cu medicii. cu criminalul. mai departe, vorbim pe pm, ce se poate face cu astea...

nu am nici o indoiala, nu va inceta masacrul. decat daca-ti va fi mai frica de motor decat de camion. mie mi-e. de 15 ani. sa le fie si lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cunosc mai pe nimeni cu moto, sau sa fiu in vreun club, si vreau si eu sa intru in vreun club.

Asa ca cine organizeaza intanliri cu moto, este rugat sa imi trim si mie un mail sau un sms, cum vrea el si vin si eu.

mail : el_babicu@yahoo.com sau 0765.51.52.03 sau 0723.460.732 sau mess el_babicu

 

Va multumesc anticipat.

 

Si condoleante familiei.

 

:D Aveti grija !

 

 

Dezmembrez Yamaha FZR 600 1993.

 

Dovada de nesimtire mai mare ca asta n-am vazut in viata mea! :cheers:

 

 

 

Ar trebui sa-ti fie rusine! Cum e posibil ca pe un topic unde lumea isi prezita regretele tu sa vi si sa zici ca dezmembrezi motor????

 

 

 

Daca e trafic mare pe topicul asta nu inseamna ca trebuie sa profitam pentru afacerile proprii.

 

 

 

Condoleante familiei si prietenilor. Stiu ca nimic din ce putem zice sau face nu le va alina durerea. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet, etse lipsa de respect. In caz ca nu ai observat exista un topic special de vanzari moto. Nu aici unde lumea isi prezinta regretele. E ca si cum tu mori (fereasca Dumnezeu) lumea isi prezinta regretele si condoleantele si vin eu si zic ca am un apartament de 3 camere de vanzare. si mai incerc sa-mi fac si prieteni de drum.

 

Nu mie trebuie sa-mi ceri scuze, ca din partea mea faci ce vrei ca nu-i forumul meu, este vb de ceva mai mult decat niste cuvinte aruncate asa de dragul de a mai face un post. Este vb de bunul simt elementar, de scrupule si de ceva mai mult decat educatia primita in fuga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :cheers: R.I.P. In aceeasi situatie cu voi motoristii suntem shi noi cei care din pacate avem doar scutere,sper sa ne primiti shi pe noi in randurile voastre shi sa facem un mars pasnic care sa atraga atentia soferilor shi a autoritatilor asupra TUTUROR celor ce merg pe 2 roti.Cat de spre Catalin ce pot sa mai spun....decat sincere condoleante familiei indoliate,Piti imi pare rau pt pirderea pe care ai suferit-o.Dumnezeu sa-l Odihneasca in Pace alaturi de el shi ceilalti ingeri plecati de pe 2 roti direct in Rai...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :cheers: :blbl:

:) :) R.I.P. In aceeasi situatie cu voi motoristii suntem shi noi cei care din pacate avem doar scutere,sper sa ne primiti shi pe noi in randurile voastre shi sa facem un mars pasnic care sa atraga atentia soferilor shi a autoritatilor asupra TUTUROR celor ce merg pe 2 roti.Cat de spre Catalin ce pot sa mai spun....decat sincere condoleante familiei indoliate,Piti imi pare rau pt pirderea pe care ai suferit-o.Dumnezeu sa-l Odihneasca in Pace alaturi de el shi ceilalti ingeri plecati de pe 2 roti direct in Rai...

Asta cat timp purtati casti macar, ca majoritatea din voi nu realizati cat de bun este acest mic accesoriu intr-o lume plina de conservari neatenti. :hurt:

Editat de andrei_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu tine,mai ales ca eu sunt patit.Dar baietii care merg pe scutere in bucuresti shi fac parte din firmele de curierat care isi desfasoara activitatea in Bucuresti cred ca au inteles ca o casca de protectie iti poate salva viata la un moment dat.iar despre cei care nu poarta casca probabil k sunt persoane pe care nu ii intereseaza viata lor shi vor doar sa "se dea mari in fata prietenelor shi amicilor" parerea mea.sper sa nu se supere pe mine baietii care nu vor sa poarte casca sau nu inteleg cat de importanta este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit niste date legate de inmormntarea lui Mireca..

miercuri in jurul orei 12 , 13 la ANDRONACHE.. noi o sa ne intalnim probabil in centru.. eu azi am sa ma intalnesc cu cineva sa imi dea poze cu el pe care le voi printa ..sa le punem pe motoare..dak cineva e dornic .. sa ma sune..0740139700 Boby

 

Desii am mai spus asta de mai multe ori condoleante familiei si celor apropiati

Accidentul lui m-a marcat.. am mers f ince zilele astea si cu toate ca am mers 40 50 tot am rupt cateva oglinzi...nici la viteza asta nu mai e sigur sa mergi in bucuresti..pentru ca la cat de grabiti sunt soferii nici la 20 la ora nu te vad in oglinzi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: salutare.

E prima data cand scriu. Poate afla totusi cineva cine este motociclistul si cand este inmormantarea. Poate ii aducem un omagiu si mergem cati mai multi cu motoarele ...fie ploaie, fie vant ...cred ca merita macar atat din partea noastra. sau sa facem un mars sambata in memoria lui prin bucuresti...poate spun tampenii , dar este o idee...

 

 

 

:cheers: salutare.

E prima data cand scriu. Poate afla totusi cineva cine este motociclistul si cand este inmormantarea. Poate ii aducem un omagiu si mergem cati mai multi cu motoarele ...fie ploaie, fie vant ...cred ca merita macar atat din partea noastra. sau sa facem un mars sambata in memoria lui prin bucuresti...poate spun tampenii , dar este o idee...

R.I.P :blbl: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la mitinguri si alte marsuri,...........alea-alea,propun o intalnire duminica, la locul cu pricina,pe la ora la kre s-a produs accidentul ,sa venim ( in numar cat mai mare ),cu cate o floare si sa aprindem o lumanare .

Pare cel mai la-ndemana mod de a ne arata suferinta .

CE ZICETI ?

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE ! :scratch: :cheers: :blbl:

 

STAU SI MA GANDESC ...ca in locul lui puteam fii eu ,sau oricare dintre noi ,dar mai ales eu pentru ca trecusem pe acolo, cu cateva minute in inainte de producerea accidentului ...

 

Prin natura serviciului nu pot veni la inmormantare ,dar duminica e ok !

 

MERITA SA NE ADUNAM IN MEMORIA LUI SI NU NUMAI... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...