Sari la conținut

Ce Sa Faci..? Mai Faci Si Dastea...


virilu
 Share

Postări Recomandate

Sa incepem cu inceputul....dupa accident, numi aduceam aminte decat ca am foarte foarte multi bani, ca eram q gaby pe motor si ca o intrebam o data la 2 minute..daca e in regula....l-am sunat pe cel mai bun prieten al meu Robert, si l-am informat despre accident, nu a intarziat sa apara, doar ca eu uitam din 2 in 2 minute ca lam sunat..si il sunam continuu...pe urma am aflat de la prieteni mei care, trebuie sa recunosc ca mau surprins si pe me, cati au venit sa fie alaturi de me, desi era sambata si trebuia sa se distreze cum era firesc, ei au preferat sa vina sa fie alaturi de me, si le sunt foarte recunoscator pentru asta, atat lor cat si Celui De Sus, care a avut grija de me si de Gaby, si nea scapat teferi din toata nebunia.

La spital am afoat ca eram pus pe glume, voiam sa cumpar tot spitalul de urgenta, si nu neglijam sa intreb in stanga si in dreapta unde sunt banii mei:))).....intr-un final Horia a sunat-o pe mama lui si impreuna cu cativa prieteni am fost dus acasa, unde am continuat sa intreb aceleasi prosi de mi de ori..pana am adormit...

Cand mam trezit..primul lucru care l-am facut a fost sa o sun pe gaby sa vad cum se simte..eram tare ingrijorat.....

Bine ca toate sau terminat asa si Fie ca toate accidentele moto sa fie cel mult asa rele ca cel patit de mine.

LE MULTUMESC DIN SUFLET PRIETENILOR MEI CARE NU MAU LASAT LA GREU, SI GABRIELEI DE ASEMENEA CARE NU MA ABANDONAT DESI..ERA SAMBATA SEARA...SI TREIA SA FIE IN GOSSIP:pp VA poooaaaap PE TOTI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa incepem cu inceputul....dupa accident, numi aduceam aminte decat ca am foarte foarte multi bani, ca eram q gaby pe motor si ca o intrebam o data la 2 minute..daca e in regula....l-am sunat pe cel mai bun prieten al meu Robert, si l-am informat despre accident, nu a intarziat sa apara, doar ca eu uitam din 2 in 2 minute ca lam sunat..si il sunam continuu...pe urma am aflat de la prieteni mei care, trebuie sa recunosc ca mau surprins si pe me, cati au venit sa fie alaturi de me, desi era sambata si trebuia sa se distreze cum era firesc, ei au preferat sa vina sa fie alaturi de me, si le sunt foarte recunoscator pentru asta, atat lor cat si Celui De Sus, care a avut grija de me si de Gaby, si nea scapat teferi din toata nebunia.

La spital am afoat ca eram pus pe glume, voiam sa cumpar tot spitalul de urgenta, si nu neglijam sa intreb in stanga si in dreapta unde sunt banii mei:))).....intr-un final Horia a sunat-o pe mama lui si impreuna cu cativa prieteni am fost dus acasa, unde am continuat sa intreb aceleasi prosi de mi de ori..pana am adormit...

Cand mam trezit..primul lucru care l-am facut a fost sa o sun pe gaby sa vad cum se simte..eram tare ingrijorat.....

Bine ca toate sau terminat asa si Fie ca toate accidentele moto sa fie cel mult asa rele ca cel patit de mine.

LE MULTUMESC DIN SUFLET PRIETENILOR MEI CARE NU MAU LASAT LA GREU, SI GABRIELEI DE ASEMENEA CARE NU MA ABANDONAT DESI..ERA SAMBATA SEARA...SI TREIA SA FIE IN GOSSIP:pp VA poooaaaap PE TOTI!!!

on topic: ai grija de tine

off topic - agramat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti baiatul cu enduro rosu??? Pai spune bre ce s-a intamplat... Adica dupa o zi intreaga de plimbat Victoriei - Unirii, te-a gasit seara in apropriere de Nerva Traian unde, intr-o intersectie NU ai prevazut ca o Dacia rosie de prin anii '80 nu te vede si "baga" botu' in intersectie, suficient cat tu, cu o pasagera FARA casca asigurata sa intri in ea. Bine ca ai avut "doar" genunchiul stang avariat! Iar ea, bine ca nu a patit nimic desi "i-a zburat" casca din cap. Cat de motor... se repara el! Sper ca nu fi avut nimic la directie. Plasticele "o bagatela"!

 

Grija mare si fii cu bagare de seama mai ales la ceilalti participanti la trafic. Toti banii aia de care aminiteai nu mai inseamna nimic "dincolo"! Bucura-te de motor, de libertate, dar nu uita ca esti om, iar pe motor esti muuult mai vulnerabil la orice neatentie a altuia! Ai grija de buba!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asa nick de user, asa scris de analfabet, asa bani de la ta-su, asa bashini cu pisda pe motor, asa profil incomplet si asa incepator. Facem pariu ca motoru era mai mare de 250 si avea cel putin 20 de cai ? Astora de ce nu le face politia nimic, ca a mai fost implicat si in accident cu vatamari corporale? A, si, ca de obicei la soiul asta de neaveniti, noroc cat China.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti baiatul cu enduro rosu??? Pai spune bre ce s-a intamplat... Adica dupa o zi intreaga de plimbat Victoriei - Unirii, te-a gasit seara in apropriere de Nerva Traian unde, intr-o intersectie NU ai prevazut ca o Dacia rosie de prin anii '80 nu te vede si "baga" botu' in intersectie, suficient cat tu, cu o pasagera FARA casca asigurata sa intri in ea. Bine ca ai avut "doar" genunchiul stang avariat! Iar ea, bine ca nu a patit nimic desi "i-a zburat" casca din cap. Cat de motor... se repara el! Sper ca nu fi avut nimic la directie. Plasticele "o bagatela"!

 

Grija mare si fii cu bagare de seama mai ales la ceilalti participanti la trafic. Toti banii aia de care aminiteai nu mai inseamna nimic "dincolo"! Bucura-te de motor, de libertate, dar nu uita ca esti om, iar pe motor esti muuult mai vulnerabil la orice neatentie a altuia! Ai grija de buba!

 

:cheers:

Era RIEJU Rs2 este sport.

 

La asa nick de user, asa scris de analfabet, asa bani de la ta-su, asa bashini cu pisda pe motor, asa profil incomplet si asa incepator. Facem pariu ca motoru era mai mare de 250 si avea cel putin 20 de cai ? Astora de ce nu le face politia nimic, ca a mai fost implicat si in accident cu vatamari corporale? A, si, ca de obicei la soiul asta de neaveniti, noroc cat China.

Are 125cc si 13cp asa ca vorbesti sa te afli in treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce repetai tot ce ziceai? erai cumva beat ?? nu ma mir...mare dreptate au cei care au postat inaintea mea ! :cheers: si daca ai "inceput cu inceputu" trebuia sa ne povestesti cum ai cazut... PAREREA MEA :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate ce ai facut tu este o inconstienta teribila si bine a zis cineva mai sus ca poti sa te p.... pe ei de bani pe lumea ailalta asha ca multumeshte celui de sus ca ti-a dat zile ...cat despre pasagera cu acea casca neasigurata...cat de idiot esti frate....cum iei mah pe cineva pe motor fara sa ii asiguri casca??tu scapai..ea traznea teasta de ceva mai dur si ce faceai??aveai o moarte pe constiinta.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era RIEJU Rs2 este sport.

Are 125cc si 13cp asa ca vorbesti sa te afli in treaba.

Mare smecherie, pierdeam un pariu... Asta nu schimba cu nimic restul datelor problemei, bai "grande capo".

Oricum e numai vina lui ca toata lumea si-a facut parerea asta despre el. Daca povestea accidentul calumea si daca dadea in viata lui un pic si pe la orele de romana poate nu era perceput asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ar fi fost el de agramat , as spune ca mistourile si criticile aduse , puteau fi scrise intr-o nuanta ceva mai constructiva pentru baiat si pasagera lui.

 

sfatul meu, evita sa mergi in club cu moto(mai ales la Gossip, after hours dupa 5dim) si mai ales casca ochii si gandeste-te tot timpul la viata pasagerului.

 

Nu suntem sfinti sa ne jucam cu vietile oamenilor, mai ales daca e o persoana draga (prietena, iubita). Motociclismul implica o mare responsabilitate, fata de tine , fata de familie/prieteni, fata de ceilalti participanti si mai ales fata de pasager(a).

 

Ai grija de tine si nu uita sa treci pe la Biserica , ai fost super norocos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cat despre pasagera cu acea casca neasigurata...cat de idiot esti frate....cum iei mah pe cineva pe motor fara sa ii asiguri casca??tu scapai..ea traznea teasta de ceva mai dur si ce faceai??aveai o moarte pe constiinta.......

 

si la cat il duce capul,crezi ca il afecta cu ceva?

vai de parintii care au educat epave de-astea ale societatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit pana aici ajung la trista concluzie ca mai bine mureai ...

 

Oare chiar nu va dati seama cat de penibili sunteti ? Faptul ca e circar , agramat , baiat de bani gata ,etc nu schimba cu nimic datele problemei . Daca e si tigan ce mai ziceti ? Sau ungur ...

Asta e omu' a cazut si in loc sa il invatati sa nu mai cada voi il faceti in toate felurile de parca ar ajuta la ceva . SFATURI nu JIGNIRI !!!

 

 

ps : Sanatate victimelor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu confunda. Daca recitesti vei constata ca multi si-au exprimat regretul pt eveniment, dar ramane sugestia sa mai mearga omul pe la scoala.

Nu poti da sfaturi cum sa faca pe viitor, daca el in loc sa povesteasca incidentul ne-a povestit ce multi bani are el (foarte foarte foarte multi bani, nu asa) si ca e super fericit ca pasagera pe care era la un pas sa o omoare a stat in seara aia acasa,dupa ce si-a vazut moartea cu ochii, decat sa mearga intr-un club din bucuresti, cum de altfel probabil era normal si firesc.

eu zic sa mai recitesti si daca tu poti da vreun sfat ( mai exact daca intelegi ce a patit),n-ai decat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...