Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 220
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ca sa fie un Sezon si mai bun, reducem preturile la ITP MOTO - Acum doar 69.99 RON -Str Henry Coanda 12! ("In curte la lambriuri")Hala albastra din spate :) Nr. tel 0724978310 Emil

Efectuat astazi itp-ul, la TDM, de catre Emil. Numai bine si respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ITP MOTO DOAR LA 69.99 RON - 0724978310

MULTUMESC :10:

 

Eu n-as mai face ITP la RAR decat daca as fi OBLIGAT prin lege. Astepti de-ti vine acru, te plaseaza de la unu la altu ... URAT!

Sincer nu am stiut ca se face si in alta parte, si chiar ma bucur sa aflu ca nu trebe sa dau pe la lingaii aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC :10:

 

Sincer nu am stiut ca se face si in alta parte, si chiar ma bucur sa aflu ca nu trebe sa dau pe la lingaii aia.

 

Pai daca formulai altfel intrebarea ai fi aflat ca exista si alta statie ITP destinata moto. Ma bucur totusi ca ai aflat si ca nu esti nevoit sa mergi la lingaii/plictisitii de la RAR.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta venita din Olanda, toate actele in regula, tehnic corespunzator, as fi interesat daca imi puteti spune care ar fi costurile pentru trecerea RAR-ului (in vederea inmatricularii in Romania) la Sibiu, eventual un telefon unde sa cer aceste relatii. Multumesc.

Editat de Lonerider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Timisoara prin firma daca se ocupa ei de toate actele(traduceri,impunere primarie,asigurare,registru absolut totul)tu faci doar o vizita la registru costa 950 ron si in maxim 7 zile ai totul,nu cred sa fie diferite taxele de la un RAR la altul,apropo cu tot cu comisionul lor care intra in banii astia este de 150 ron,nu cred ca merita efortul si bataia de cap sa umbli de unul singur .bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experiente mea (mi-am adus motorul din germania in tara in 2013):

Depinde de anul de fabricatie si de model (nr. sasiu si motor). Daca motocicleta e ceva exotic si nu exista in baza de date nationala... trebuie sa bugetezi o suma mare...

Pentru Kawasaki zr7s-ul meu din 2001 au vrut 350 ron.

 

@ seba: cam scump 150 ron, in sibiu m-a costat doar 50 de lei... oricum e munca de 30 de minute pentru "firma" (desigur 50 si te duci tu cu documentele)

 

Si inca ceva... daca vrei sa il inmatriculezi trebuie sa depui o declaratie la finante cum ca nu esti platitor de tva (asa a fost la mine, repet toamna lu' 2013 Sibiu!)

 

@Lonerider daca vrei nurmarul "firmei" da un semn.

 

Ceaules!

Editat de AtlasWing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu-mi place comportamentul celor de la RAR Alba, iar ca si costuri, data trecuta cand m-am lovit de ei, au fost aproape duble (520 lei), comparativ cu aceeasi situatie, dar la Vaslui (317 lei). De aceea am si pus intrebari la Deva si Sibiu; pentru 70 km distanta, o plimbare cu moto pana aici sau acolo ar fi placere, daca diferentele de cost ar fi semnificative. E vorba de o Honda VF750 Sabre din 1984. Nu cred ca e prea exotica...

Editat de Lonerider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt confuz... pentru un motor identic...platesti preturi diferite la rar-uri diferite... wow!

Imi e greu sa cred pentru ca este o institutie publica ce tine de guvern (central)...dar na daca zici ca ai trecut prin asta...

 

Si totusi despre ce motor vorbim? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia legatura cu userul WildRider, te lamureste el cume cu ITP la Sibiu.

 

/index.php?/user/68227-wildrider/

 

Daca vii, da un semn, poate facem o tura cu frumusetea ta de Sabre si cu Katana mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Nu am apucat inca sa ma interesez la o firma, dar ptr. o moto de 600cc inmatriculata deja pe Romania, la cat ajung cu toate actele(RAR, RCA,...si ce mai este necesar)? Multumesc anticipat!

Editat de adrianbirnea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In septembrie am dat 346,50 lei la RAR, reprezentand eliberarea CIV, a certificatului de autenticitate si a anexei in care s-a efectuat ITP. Daca nu ar fi avut omologare din comunitate ar fi fost cam 500 lei. Nu este obligatoriu sa faci ITP la RAR. De regula la ei este mai scump... Tarifele sunt aceleasi la orice reprezentanta RAR, numai ca difera costurile in functie de operatiunea efectuata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si limiteaza-te la un singur topic ptr problema ta. Costurile RAR sunt identice si la Deva si la Sibiu. L-am blocat pe celalalt, discutiile sunt inutile pe 2 topicuri deschise de tine pe aceiasi tema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghita,a costat cam 800lei total(CI,ITP,talon,asig 6 luni,numere pref)pt un motor adus in 2012 din USA.

presupun ca daca e din Ro,costurile-s sub jumatate.

mai bine intreaba-i pe ei direct:

http://www.rarom.ro/cs-uploads/index2.htm#

succes.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si limiteaza-te la un singur topic ptr problema ta. Costurile RAR sunt identice si la Deva si la Sibiu. L-am blocat pe celalalt, discutiile sunt inutile pe 2 topicuri deschise de tine pe aceiasi tema.

Okay, insa cred ca si altii, ca si mine, nu rasfoiesc toate thread-urile de pe alte sectiuni zonale, sa gaseasca raspuns la o problema, sa zicem, locala. Ideea a fost ca, la RAR, neavand control pe ce spun cei de acolo si neputand verifica cele ce spun, pe de alta parte vorbind si cu altii prin tara, am constatat ca sunt diferite taxele. Nu pentru acelesi servicii, cat pentru "servicii" in plus sau minus.

 

Ghita,a costat cam 800lei total(CI,ITP,talon,asig 6 luni,numere pref)pt un motor adus in 2012 din USA.

presupun ca daca e din Ro,costurile-s sub jumatate.

mai bine intreaba-i pe ei direct:

http://www.rarom.ro/cs-uploads/index2.htm#

succes.

 

Cristi, multumesc pentru raspuns. La moto ce am eu, se pare ca ultima inmatriculare in Olanda, a fost in 1994 si cred ca nu are numar de omologare EU, asa ca cel mai sigur ma voi invarti pe la vreo 550-600 lei la RAR. Sper sa scap cu atat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca ITP moto se face iarasi la Adi Service pe Livezii. Azi ma duc sa-l fac. La 8 era inchis...



am fost si am rezolvat. probabil ca daca sunam inainte nu asteptam ca prostu "jumatate de ora, ca sa vina baiatul" (75 min).

surpriza placuta a fost ca e doar 50lei (si ca s-au testat doar franele si luminile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...