Sari la conținut

De Ce Te Uiti In Oglinzi La Stop


Ion54
 Share

Postări Recomandate

Socanta faza...daca ai ghinionul sa te intalnesti cu un astfel de conservar ai sanse minime de supravietuire.

Ce s-ar fi intamplat daca in locul motociclistului era o Raba de 22 t?

Sigur s-ar fi oprit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil, era mai mare si mai vizibila...Oricum conservarul s-a blocat. Putea sa-si dea seama ca nu poate opri si putea vira, iar motociclistul, din pacate n-a fost pe faza. putea pleca din loc spre dreapta sau sarea dupa moto si fugea, dar n-a vazut nici el...

Inca odata se dovedeste ca cel mai bine iti porti de grija singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva mi s-a intamplat si mie. Era coloana, eu pe zzr-ul meu :scratch: ... pleca cel din fata, plec si eu, pune cel din fata frana, pun si eu .. si .. surprise.. cel din spate doarme pe el si poc ma trezesc ridicat de poponeata in sus si poc jos . Avarii ... spart baia de ulei, spart semnal spart carena . Eu nu am patit mai nimic .. cu exceptia unei julituri la genunchi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva mi s-a intamplat si mie. Era coloana, eu pe zzr-ul meu :scratch: ... pleca cel din fata, plec si eu, pune cel din fata frana, pun si eu .. si .. surprise.. cel din spate doarme pe el si poc ma trezesc ridicat de poponeata in sus si poc jos . Avarii ... spart baia de ulei, spart semnal spart carena . Eu nu am patit mai nimic .. cu exceptia unei julituri la genunchi.

 

 

IAR CONSERVARUL CA A PATIT?NIK?MACAR UN DINTE LIPSA SI TOT ERA BINE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da, sau sa faci stanga, unde se intrerupe linia continua, si trec toti pe langa tine... La un moment dat tot te ia unul in bot,venind din spatele tau, ca nu apreciaza distanta... ( mi s-a intamplat de 2 ori in acelasi loc) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ce naÂşpa

urâtă situație. mă gândesc că, chiar dacă ai fii pe fază tot te blochezi preț de o secundă Âşi e de ajuns să nu mai ai ce face în momentul respectiv. :wave:

Editat de tudvio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil, era mai mare si mai vizibila...Oricum conservarul s-a blocat. Putea sa-si dea seama ca nu poate opri si putea vira, iar motociclistul, din pacate n-a fost pe faza. putea pleca din loc spre dreapta sau sarea dupa moto si fugea, dar n-a vazut nici el...

Inca odata se dovedeste ca cel mai bine iti porti de grija singur.

 

Doamne Dumnezeule !!!!!!!!!!!!! Acela este UN CRIMINAL ! Nici macar frana, nimic !!!!!!!

Cineva a mai scris ceva de "rosu la semafor" ....... ce legatura are ?!?!?!?!?! Daca era verde, nu opreai daca erai soferul masinii ?!?!??!?!! Nu inteleg ce legatura are culoarea semaforului cu accidentul. Putea sa fie si curcubeu acolo..... incerci sa salvezi viata unui om, chiar si daca ar frana intentionat in fata ta..... incerci sa opresti.... injuraturile si batele pe spinare vin dupa aceea !

 

Iar despre motociclist...... nu stiu ce sa zic la faza asta, dar in general....... nici in fatza nu te duci la stop sau semafor....... e vb de o fractiune de secunda in care sa-l vezi p-ala ca vine ca nebunu, sa bagi in viteza si sa si iei ceva viteza sa scapi, si N-AM POMENIT NIMIC DESPRE ASIGURAREA LA SEMAFOR, ca SCAPI DE UNU DIN SPATE SI INTRI IN ALTU CARE MERGE REGULAMENTAR PE VERDELE LUI si tot te face praf........

 

Doamne fereste !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pic offtopic, da' mai povestise unu de experienta conservara... Ieri, franez la o trecere de pietoni, ceva de genul, de la viteza relativ mica, franare preventiva, cu ceva timp inainte, picior pe frana (deci stop frana aprins) vreo 3-4 secunde. Am auzit in spate un scrasnet de frane si am aruncat un ochi in oglinda, venea taras un taxi cu un dobitoc priponit de volan. Aveam o tanti cu o fetita pe trecere si mai aveam vreo cinci metri. Am ridicat piciorul de pe frana si am oprit la vreun metru de tanti... Ala s-a oprit unde eram eu inainte...

 

Se uita aiurea, vorbesc la telefon... draci, nu stiu ce fac baietii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta da accident - da ala din masina unde draiba se uita ?? :D

 

Se uita aiurea, vorbesc la telefon... draci, nu stiu ce fac baietii...

 

ii facea una vreun blowjob

 

nasol de motociclsit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg cum gasiti voi posibila o astfel de explicatie:te blochezi?!?!?....atat timp iesi pe strada indiferent de ce tip de vehicul conduci nu ai voie sa te blocheazi,eu unu nu m-am blocat niciodata i stau cam 8-9 ore pe zi in trafic.putea sa il ocoleasca pe motociclist fara probleme daca a realizat ca nu mai opri ,eu cred ca nu s-a uitat in fata cateva secunde (cauta sa schimbe cd,sau facea blituze din nas,dreq stie).si cand s-a uitat era deja prea tarziu ...dar chiar si asa eu nu inteleg de ce nu a incercat macar sa evite impactu cu motociclistu care statea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o explicatie...am vazut ceva asemanator in galati la o trecere de pietoni...in locul motorului era un autobuz isuzu(de mici dimensiuni),in locul camionetei un matiz.

totul a fost identic,soferul matizului nu a facut nimic...nu a franat,nu a incercat sa evite...cel cu autobuzul mergea ca un autobuz,incet,incetinise cu mult inaintea semaforului si astepta verdele(pe banda 2.

asadar a pocnit asta matizul in autobuz(repet fara urme de franare,scartaituri de roti,etc...)si am aflat motivul pentru care nu a franat respectivul(dupa sosirea salvarii de care ne-am rugat toti cu mobile de acolo si abia in 15 minute au ajuns :D ):respectivul facuse infarct,era mort cand a lovit autobuzul.

asa ca...mai face si Doamna cu Coasa cate un blow...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...