Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Oricum se recomanda sa cureti etrierul ala cand schimbi placutele. Iti iei un vas cu apa calda cu sapun lichid, o periuta de dinti, si freci totul pana iese luna. La final clatesti cu spray de frana.Pe spatele placutelor e bine sa dai cu putina vaselina cuprata(preia din vibratii si zgomote suspecte).Tot umbli acolo schimbi si lichidul de frana ca sa stii o treaba. Suruburile care prind etrierul de furca, e bina sa le dai cu putina pasta si sa le strangi la cuplu.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am priceput,mai greu asa,ca-s ardelean... :)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne arati si noo despre ce-i vorba?Sau e la secret?:)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am rezolvat astazi "problema".

De mult timp cautam ceva bine intretinut si cat mai nou ca si an de fabricatie 2015.

 

Daca ma primiti vin fara Aprilia la intalnire....ea este promisa unui prieten.

post-16670-0-66512500-1521902535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne arati si noo despre ce-i vorba?Sau e la secret? :)

nu i secret ..doar ca am tradat ....am ''prins la superoferta'' o yamaha tdm din 98 in toate mintile ei multumita proprietarilor anteriori......................... asa ca aprilia ramane mandrei ...

Editat de naenero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Revin cu intrebarea/rugaminte: Daca aveti o patina de lant Aprilia Pegaso 650 1997 (bucata aia de plastic fixata pe bascula pe care calca lantul) disponibila, va rog frumos sa imi lasati un mesaj cu pretul. Sau daca stiti de unde se poate procura noua! Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Pentru intalnirea de anul asta aruncati un ochi si aici:

 

https://www.turistinfo.ro/valea_doftanei/cazare-valea_doftanei/pensiunea_valea_negrasului-c62643.html

 

Cazarea este decenta, nu foarte ieftina (parca 100 lei/ camera am dat in septembrie), mancarea buna, insa imprejurimile sunt spectaculoase.

 

 

In alta ordine de idei, sambata, 14 aprilie, o sa facem o vizita la copiii nevoiasi de la Valea Plopului (unii dintre voi au fost si anul trecut). Daca doriti sa le faceti o bucurie celor mici, noi vom ajunge acolo undeva in jurul orelor 11-12.

ONG-ul din care fac parte se ocupa de tot ce este nevoie, asa ca prezenta celor care vor sa vina este suficienta.

 

Cei interesati ma pot suna oricand.

 

Aaaaa, Hristos a-nviat???

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coana mitza blonda iar s a defectat ..de data asta in cauza mea ....rulmentul unisex...mai bine spus pinionul ...anul trecut a crapat rulmentul ..inlocuit cu unul cu cod de bmw original dupa cateva zile '' bucsa'' adica o camasa de rulment bagata cu japca de cineva ....refacut pinionul ....anul asta ''bucsa exterioara '' aia de se prinde de volanta ......de data asta am comanat kit ul complet de pe olx si baterie noua ....kit ul pare in regula rulmentul are o buza in plus fata e cel de bmw ''ferul'' pare de calitate si s a potrivit la marele fix in volanta mea de injectie ..partea buna e ca se ''pupa'' si rulmentul de bmw in ea deci mai am o sansa ....sunt curios cat tine acu ...daca duce macar jumate cat ala original e bine ...din pacate pe cutia produsului nu am avut nici o eticheta cu cod ...banuiesc ca e made in PRC dar fuck it ....de diferenta de pret cumpar vreo 2 si mai ramane si de un gratar generos .... livrarea a fost promta duduia de la capatul celalalt al telefonului stia ce vorbeste ...se pare ca sunt magazin de piese .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,doctoru' o zas ca stie el cazare,daa' vad ca s-o cam dat la fund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati intampinat problema filetului din carter stricat, cel de la orificiul de golire a uleiului? Cum ati rezolvat? Vad ca pt bmw exista un kit de reparatie, o bucsa autofiletanta care se baga acolo cu ceva solutie. In ea e gaura filetata si noul buson de golire. E insa obscen de scump acest kit.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati intampinat problema filetului din carter stricat, cel de la orificiul de golire a uleiului? Cum ati rezolvat? Vad ca pt bmw exista un kit de reparatie, o bucsa autofiletanta care se baga acolo cu ceva solutie. In ea e gaura filetata si noul buson de golire. E insa obscen de scump acest kit.

la auto patesc des figura cu busonul de golire ....rezolvarea mai ieftina e un buson mai mare .....mergi pana la un service auto cu busonul vechi in mana vezi care e ''urmatorul '' cu vreo 2 mm mai gros burghiu, tarod' filet' buson saiba noua de etansare si asta a fost ...in general busoanele de ulei ''vin'' ca piesa de schimb .......cand ''tai'' filetul nou pui vaselina pe tarod sa nu intre pilitura ....daca nu esti indemantic sa faci asa ceva cam orice mecanic cat de cat priceput te poate ajuta ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...