Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Inteleg ca ai bemveu.Asta e,nu putem avea toti aceeasi marca.Eu ma bucur ca lumea renunta la Pegasuri,ca-s depasiti de "problemele"ce apar.Eu le-am cam biruit una cate una si am o mobra fara cusur.Aceste probleme au constituit cate o provocare si o reusita pentru mine.Probabil ca gandesc out of box!Nicio problema daca pretul e mai mare de cel scris in anunt doar pentru mine,in acest caz am sa caut o roata in alta parte.Sincer aveam nevoie de o anvelopa Heidenau K60 in perspectiva,ea fiind peste 300 de roni.Ma gandeam ca e o afacere mai buna sa iau roata cu totul de la tine.

PS:In general nu am orgolii legate de brand.Era unul pe forum la bemveu si spunea celor cu gs de 6 juma'sa-si bage mintile in cap,ca bemveuri is de la 2 cilindrii in sus!Astea-s Aprilii Pegaso-uri mai scumpe si atat!

Nu m-ai nimerit... ma refeream ca apreciez raspunsul tau si pentru asta sunt dispus sa negociez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi la ora 2:30 calutul meu de fier (Pegaso model ' 93) m-a adus cu bine acasa dupa un drum de peste 4000 km prin Europa . Singurele defectiuni tehnice : becul indicator de faza mica ars si o bujie defecta (aici fiind de vina calitatea japoneza NGK) . A mers absolut impecabil . Cu topcase de 46 , cutii laterale , rucsac peste topcase , canistra de 10 litri metalica peste rucsac , cort peste o cutie laterala , valijoara peste cealalta cutie , 2 persoane , trage fara ezitare , de la trasee virajate grele (passo del Muraglione ) pana la autostrazi si drumuri proaste (italiene) .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am piese de vanzare pentru Aprilia Pegaso,am dezmembrat si motorul,am cadru cu acte inmatriculat Ro,ITP valabil,toate taxele la zi,fisa fiscala,pentru cei interesati 0761326424,cele mai bune preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg de 1 an de zile cu benzina "d-aia scumpa" si n-are nimic...inca :D

N-are nici o legatura benzina de 100 cu axa rupta, a fost o coincidenta.

Editat de Diddi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut voios, am o intrebare, si anume daca ati desfacut vreodata contactul de la cheia de contact de pegaso, ma uit la ea si nu stiu de unde sa incep... trebuie desfacute multe? am agatat un fir si mi-a iesit, nu-l pot pune inapoi fara sa-l desfac(cred) :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din '98.

Exploziile de care spui au loc in cilindru, cand supapele sunt inchise. Nu au cum sa-ti solicite suplimentar arborele cu came.

Cand voi ajunge acasa voi masura profilul cauciucului (pe la 18).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut voios, am o intrebare, si anume daca ati desfacut vreodata contactul de la cheia de contact de pegaso, ma uit la ea si nu stiu de unde sa incep... trebuie desfacute multe? am agatat un fir si mi-a iesit, nu-l pot pune inapoi fara sa-l desfac(cred) :what:

Salut,vezi ca are doua parti, una electrica si mecanica iti trebuie o surubelnita mica sa poti desface partea electrica si un pistol de lipit pentru a lipi firu inapoi pe soclu.Eu am patito la a mea sa retezat firu si numai aveam contact.

Editat de dorel pegaso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postati si voi poze cu Aprilicile voastre. :rock:

Iata pe a mea.

Sa le mai vedem si la drum lung si greu , acolo unde le place lor.Nu numai desfacute in bucati sau stricate .

post-2197-0-95351300-1341585123_thumb.jpg

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am scris mai sus, miercuri la 21;00 eram la Constitutiei... am mai venit cu un tovaras.... si nimeni altcineva.... unsure.gif

 

mai are rost sa intreb pe viitor daca ne vedem?

 

foto:

post-68312-0-26857300-1341595543_thumb.jpg

post-68312-0-00401300-1341595552_thumb.jpg

Editat de Adi_cretzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilisti din Bucuresti si zonele apropiate : poate ne vedem la adunarea de la Lehliu de duminica viitoare . Despre cricul central o sa mai discutam saptamana viitoare ca acum trebuie sa plec . Molto belle aprilicile de mai sus !

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce motociclete frumoase aveti !

Sa aveti parte de ele si cat mai multi km fara evenimente neplacute.

Asa arata si motocicleta mea cand am cumparat-o. Dar eu cum sunt p...naiv si dau motocicleta la tot profesionistu', si mai cad si eu de vreo 2 ori cu ea, nu am cum sa am o motocicleta asa aratoasa :rusinica: :baldy: :hurt: . In fine, asta e... :( ii voi pune crash-bar si sper ca nu se va mai intampla nimic (apropo de crash-bar, daca stiti pe cineva in Timisoara care monteaza/confectioneaza, as fi tare bucuros daca m-ati putea indruma inspre el).

Pun si eu niste poze.

Salutari si numai bine :cheers:

post-61918-0-83525900-1341698177_thumb.jpg

post-61918-0-37269700-1341698355_thumb.jpg

post-61918-0-07239300-1341698376_thumb.jpg

post-61918-0-00452900-1341698391_thumb.jpg

post-61918-0-25318900-1341698402_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,vezi ca are doua parti, una electrica si mecanica iti trebuie o surubelnita mica sa poti desface partea electrica si un pistol de lipit pentru a lipi firu inapoi pe soclu.Eu am patito la a mea sa retezat firu si numai aveam contact.

merci mult, asta era, :cheers: am rezolvat-o destul de usor... dar mi-a puiat mintea altceva, eventual puteti face si voi daca nu aveti deja, va ia maxim o jumatate de ora

post-38004-0-12923000-1341870162_thumb.jpg

post-38004-0-11183800-1341870204_thumb.jpg

post-38004-0-67327700-1341870243_thumb.jpg

post-38004-0-87637900-1341870277_thumb.jpg

post-38004-0-71436800-1341870296_thumb.jpg

post-38004-0-26149100-1341871111_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Azi am observat ca atunci cand apas pedala de frana, nexam stop. Senzorul a tinut fix un an si 3 zile, tocmai bine sa iasa din garantie. :|

A bricolat cineva un senzor in locul celui hidraulic? Ma gandeam la un contact gen ca cel de la maneta de frana dar imi da cu virgula cand caut unde sa-l fixez. Un posibil loc ar fi intre surubul care regleaza pozitia pedalei si pedala. Idei? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia in considerare noroiul si praful pe care il incaseaza pedala. Switchul ala mic trebuie sa fie liber si reglajul e destul de fin ca sa functioneze elegant. Eventual cauta la alta firma de moto (ceva enduro), vezi ce model au si daca poate fi adaptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poti cauta un switch cum sunt cele de la usile masinii care iti aprinde lumina in interior cand deschizi usa, nu sunt asa firave, sunt waterproof si au si cursa destul de lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...