Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, ce kit de lant imi recomandati(de unde si cam ce pret)

Mersi

Recomand http://motodiscount.ro/ unde gasesti kit de lant DID cu 430 lei (transport gratuit la cumparaturi peste 100 lei).

Mi se pare un pret mai mult decat rezonabil si sunt foarte seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand http://motodiscount.ro/ unde gasesti kit de lant DID cu 430 lei (transport gratuit la cumparaturi peste 100 lei).

Mi se pare un pret mai mult decat rezonabil si sunt foarte seriosi.

Mersi, au preturi destul de bune.

Intretimp am gasit si pe http://consumabile.bepagroup.ro/ unde kitul did este la 400 lei. Stiti ceva de acest site?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestial se aude asta. Eu personal nu am auzit motor de pegaso, sa se auda asa de bine... o fi nou? :grinbandit:

 

PS: vinde cineva vreun pegaso? Imi caut un motor si sincer, de pegaso imi cam e dor... Il stiu pe al lui Bigfoot deocamdata, dar as vrea sa mai vad ceva pana sa ma arunc spre o mobra...am mai incercat si pe la alti vecini de 'enduro-touring' dar si la altii mai 'sportivi'... ma decid cam greu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam unul de vanzare,am sa il sun sa vad daca l-a vandut sau nu si te anunt.Ok,Andrei? :peace:

Perfect Domnule! SI MULTUMESC!(e pus cumva si pe forum? daca da, le cam stiu <dar oricum ajuta o recomandare de-a ta>, am analizat cam ultimele 2 luni postate pe aici si pe bikeshop, dar sincer mi-e un picut cam greu sa aleg. poate si din cauza ca motorul asta sunt sigur ca nu o sa il schimb prea curand, ca anul asta a fost un picut cam greu dpdv financiar si am avut alte cheltuieli si griji decat moto, dar acum realizez ca fara drumuri in weekend nu prea pot :) Ar mai fi o solutie sa ma apuc de VF750F, chiar am vorbit cu cesar, dar asta ar lua timp destul si chiar daca stiu ca cesar e un mecanic 100% profesionist, nu stiu cata incredere as avea in mobra ca nu imi face vreo faza, desi...sunt mobre tepene, dar e cam vechiuta -'85)

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei , ce ai patit? Duci dorul ? :) Spor la cautat!

Duc dorul...doar stii: mi-au trebuit electrice in casa :baldy: Dupa am facut pe dracu in 4 si mi-am luat moto aia mica de oras...consum 3%; a fost o perioada cand am avut de alergat mult prin oras si nu aveam cu ce sa ma misc. A fost bine...dar cand m-am linistit un pic, cu ce mama naibii sa ma dau si eu in weekend? Mi-am luat 125-le si am plecat la Bulguri cu prietena, vreo 300-400 km cat am facut, aveam fundu praf si nervi cat cu caruta ca nu prea prindea viteza. :moron: Si astfel am mai pierdut ceva si cu ala, asigurare, itp, revizie, alarma, husa... Iar pegaso mie mi-a placut, fun-factorul e destul de ridicat :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestial se aude asta. Eu personal nu am auzit motor de pegaso, sa se auda asa de bine... o fi nou? :grinbandit:

 

PS: vinde cineva vreun pegaso? Imi caut un motor si sincer, de pegaso imi cam e dor... Il stiu pe al lui Bigfoot deocamdata, dar as vrea sa mai vad ceva pana sa ma arunc spre o mobra...am mai incercat si pe la alti vecini de 'enduro-touring' dar si la altii mai 'sportivi'... ma decid cam greu :)

 

 

/index.php?/topic/678577-vand-aprilia-pegaso-cube/page__p__3139118#entry3139118

 

/index.php?/topic/678577-vand-aprilia-pegaso-cube/page__p__3139118#entry3139118

 

Asta e al meu. e de vanzare. Istoric e pe topicul asta, ce am facut, ce am schimbat etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/678577-vand-aprilia-pegaso-cube/page__p__3139118#entry3139118

 

 

 

Asta e al meu. e de vanzare. Istoric e pe topicul asta, ce am facut, ce am schimbat etc

 

Opa...pe asta nu l-am vazut... bine de stiu. astazi verific un chopper, de la un batranel, care a ramas fara permis din motiv de probleme de vedere... Motorul il folosea doar in weekend, plimbari scurte in oras. Ce cliseu nu? :banana: Chestia ca am pe cineva care il cunoaste bine si mi-a confirmat lucrul asta...pretul...40 mil, dar sa verific exact stare, acte, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea e de vanzare. Merge foarte bine. Nu necesita investitii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea e de vanzare. Merge foarte bine. Nu necesita investitii. :cheers:

Pe a ta o stiu, prima la care m-am gandit :grinbandit: M-am gandit totusi sa mai verific piata (din motivele enumerate pe pagina anterioara). Nu sunt decis inca 100% asupra unui model...desi motoreta Fratiorului, ma cam tenteaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@banzay iti zic cu gura : nu te baga la cioper dupa ce ai avut enduro touring . E un elefantzel la 1300 de eurei la vanzari , poate te coafeaza ( due cuore Ducati , rupe !) .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de bine se vede in poza asta. Am umblat la amortizorul spate l-am inaltat la maxim si l-am setat pe moale. Am fost cu pasagera pe Baiului................ nu am avut nici o problema cu garda la sol..............mai mult decat suficienta si in 2.

 

Ce cauciucuri cu crampoane ( dar nu din alea street ) recomandati? :scratch:

post-16670-0-07299100-1346523737_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, buna ziua! Cam slabut pe forum , ce ati patit baieti ? Da.... Sa ma intind la o mica si super scurta poveste/experienta. Ieri in jurul orei 17:00 prin oras cu motorul. Opresc la stop , pe banda a 2a. Se face verde, ii dau a 1 a, a 2 a, ma pun pe banda a 3 a, dupa 2 secunde zaresc cu coada ochiului cum vine ceva MARE si alb spre mine din partea dreapta. Am pus frana, nu stiu exact daca a inghetat spatele , doar stiu ca a fugit putin de fund stanga-dreapta. Soferul adica BOUL de la volanul unui Isuzu a avansat de pe banda 1 pe banda a 3 a fara sa se asigure. Daca nu eram atent , cred ca eram la spital sau mai rau. Am tras o sperietura de aveam inima in gat... booon. La urmatorul semafor am pus motocicleta pe cric, si ma iau la cearta cu nenea adica BOUL satului. Scuzele de rigoare "nu te-am vazut, imi cer scuze", cand am auzit asa mi s-a ridicat la cap si i-am farmat oglinda din stanga. Sper ca altadata sa se uite in toate. Halal "soferi PROFESIONISTI" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am incheiat un drum mai lung cu pegaso, avand ca si punct de plecare orasul Iasi. Am facut 1820 km in 6 zile, iar ca si traseu am prins Transfagarasan si Transalpina. Punctul maxim (ca si distanta fata de Iasi) a fost Oradea. Motocicleta s-a prezentat exemplar; am facut si cateva drumuri forestiere (de exemplu pana la pestera Meziad). Una peste alta, e o motocicleta ok de touring, destul de versatila care daca nu ai pretentia sa mergi 140-160 e mai mult decat ok.

 

post-14367-0-28882000-1346945652_thumb.jpg post-14367-0-70430200-1346945695_thumb.jpg

post-14367-0-96940200-1346945709_thumb.jpg post-14367-0-93815500-1346945730_thumb.jpg

post-14367-0-46886400-1346945750_thumb.jpg post-14367-0-01266000-1346945818_thumb.jpg

post-14367-0-38101100-1346945891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, stiti unde pot sa-mi verific seria motorului de pe un pegaso cube, eventual cu o poza unde ar putea fi? am citit in manual unde e, dar nu ma pricep intr-atat incat sa-mi dau seama unde sa ma uit.

2gw7qxj.jpg

 

adica din desenul asta, chiar nu inteleg ce e acolo :unsure:

Editat de Old
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Dupa cum scrie in poza: the engine number is stamped on the rear part of the engine, near the pinion (Numărul motorului este ștanțat pe partea din spate a motorului, în apropierea pinionului) sau il mai gasesti pe blocul motor in partea stanga cum stai pe ea, parca... :scratch:. Sper ca ti-am fost de folos. Asflat uscat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu stiu unde(sunt incepator. mecanica nu stiu aproape deloc deocamdata, pentru ca nu am apucat, de aia as avea nevoie de poze). de asemenea, intra cam greu in a treia. ce ar putea fi? in restul intra lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, stiti unde pot sa-mi verific seria motorului de pe un pegaso cube, eventual cu o poza unde ar putea fi? am citit in manual unde e, dar nu ma pricep intr-atat incat sa-mi dau seama unde sa ma uit.

2gw7qxj.jpg

 

adica din desenul asta, chiar nu inteleg ce e acolo :unsure:

nu cred ca se vede fara sa desfaci ceva de pe el, cand i-am facut RAR-ul a cautat inginerul si n-a gasit, s-a documentat, dupa care a bagat camera de luat vederi din aceea cu tija pe langa carena printre furtune si a gasit-o.Uite poti lua ca reper parghia de la ambreiaj,in poza motorul e vazut din partea stanga.

Editat de biela
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult! intr-adevar, nu prea cred ca am cum sa-l vad fara sa scot carenele laterale, din cate observ, asa ca las pe mana RAR-ului tot. vroiam sa le compar cu cele din acte, dar ramane sa vad direct acolo. sper ca totul e in regula :grinbandit: deci mai ramane sa vad doar cu a 3-a ce-o sa fac si la cine s-o duc prin cluj sa o vada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, buna ziua! Cam slabut pe forum , ce ati patit baieti ? Da.... Sa ma intind la o mica si super scurta poveste/experienta. Ieri in jurul orei 17:00 prin oras cu motorul. Opresc la stop , pe banda a 2a. Se face verde, ii dau a 1 a, a 2 a, ma pun pe banda a 3 a, dupa 2 secunde zaresc cu coada ochiului cum vine ceva MARE si alb spre mine din partea dreapta. Am pus frana, nu stiu exact daca a inghetat spatele , doar stiu ca a fugit putin de fund stanga-dreapta. Soferul adica BOUL de la volanul unui Isuzu a avansat de pe banda 1 pe banda a 3 a fara sa se asigure. Daca nu eram atent , cred ca eram la spital sau mai rau. Am tras o sperietura de aveam inima in gat... booon. La urmatorul semafor am pus motocicleta pe cric, si ma iau la cearta cu nenea adica BOUL satului. Scuzele de rigoare "nu te-am vazut, imi cer scuze", cand am auzit asa mi s-a ridicat la cap si i-am farmat oglinda din stanga. Sper ca altadata sa se uite in toate. Halal "soferi PROFESIONISTI" ...

S-au dezvoltat foarte mult prostii in Constanta , am fost si eu saptamana trecuta dar am condus cu mare atentie stiind ce e acolo . Vezi ca mai au niste obiceiuri cretine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...