Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

??????????????

» Post actualizat in 24 Mar 2015 06:13

nu cred ca se poate , numai de catre administratorul sitului , pentru ca tot el l-a introdus

» Post actualizat in 24 Mar 2015 06:16

Cristi apesi pe liniuta si se duce jos.Lasi casuta acolo si asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am scris deja si mi-a fost dezactivat!

Trebuie sa ai optiuni,altfel e comunism! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris deja si mi-a fost dezactivat!

Trebuie sa ai optiuni,altfel e comunism! :crack:

si mie :alcy:

» Post actualizat in 24 Mar 2015 07:15

Comunismul si democratia sunt la fel :asuprirea omului de catre om , numai ca se face prin metode diferite

-in comunism asuprirea se face direct si pe fata fara de unde sa ai de ales , iar in democratie ti se creeaza falsa idee ca ai de ales , dar ti se impune ce sa alegi.TOTUL SE INVARTE IN JURUL BANULUI !

exista doar cativa oameni pe planeta , apartinand curentului "FRANKMASOKIST" :crack: care conduc destinele lumii , restul suntem ca oile ."O multime de oi si trei ciobani"

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie :alcy:

» Post actualizat in 24 Mar 2015 07:15

Comunismul si democratia sunt la fel :asuprirea omului de catre om , numai ca se face prin metode diferite

-in comunism asuprirea se face direct si pe fata fara de unde sa ai de ales , iar in democratie ti se creeaza falsa idee ca ai de ales , dar ti se impune ce sa alegi.TOTUL SE INVARTE IN JURUL BANULUI !

exista doar cativa oameni pe planeta , apartinand curentului "FRANKMASOKIST" :crack: care conduc destinele lumii , restul suntem ca oile ."O multime de oi si trei ciobani"

In comunism primeaza notiunea de social,iar in capiralism primeaza notiunea de individual.Ambele au parti pozitive si negative,la fel de multe,din punctul meu de vedere!

 

Aia cu oile?Poate tu!Io nu! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cristi vezi ce inseamna democratia , te face sa crezi ca nu , dar tot platesti impozite si taxe -la greu - pentru societate,Deci contribui la existenta si bunastarea acesteia .Ia sa spui -nu platesc , ti-se va umple cutia postala de avertismente , deci constrangerea exista si in democratie , doar ca e altfel.Chiar nu conteaza daca iti injuri presedintele sau guvernul atata timp cat esti bun platitor :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e,depinde cate din bunurile tale sunt inregistrate pe tine si cate nu,desi DOAR tu le poti folosi!

La mine in avatar este un cuvant,ceva cu ...fruct... :hug:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la ora 15:30 dupa ce am terminat!

Am schimbat lichidul de frana fata/spate,antigelul,s-au curatat jantele,cadrul,scutul si jambele telescoapelor cu periuta de dinti si Cif(regasit culoarea din fabrica...!),montat tampoane de cauciuc la sa in zona de contact cu cadrul(sa nu aiba joc saua!),schimbat furtun de benzina de la robinet la carburator si demontat/remontat pe traiectoria optima cablurile de acceleratie/deceleratie!

 

Super! Sper sa vina si sotia cu minunea asta la intalnire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,cam da,cu asta va veni!Caci drumul e cam valurit pentru Beta sau Honda CX!

E clar drum de Honda NX si Aprilica mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Aveti idee cu ce as putea sa spal rezervorul de gume si mizerii? Am dat jos senzorul de nivel de benzina din rezervor si am ramas masca la ce am gasit pe el. :eek:

solutie de curatat carburator sau ceva mai bucataresc solutie de curatat inox

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la un magazin de piese de Dacia 1300 si cauta decarburol sau poti sa-l speli linistit cu benzina usoara sau cu diluant.Nu se gaureste plasticul,stai linistit!

Sa speli si robinetul ce face trecerea dintr-o parte in alta a fundului rezervorului si sa schimbi furtunul de legatura(si colierele,evident!)cu altele noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti face amestec cu apa calduta si amesteci bine rezervorul ca atunci cand speli damigeana :alcy:


» Post actualizat in 25 Mar 2015 06:37

http://www.dedeman.ro/ro/sano-multimetal-330ml-2671.html


» Post actualizat in 25 Mar 2015 06:38

scuzati repetitia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce avem noi aici:

 

Citesc ” 782463-1997 Aprilia Pegaso 655 Motorcycle Engine Repair Manual” pe Scribd. Citiți mai multe: https://www.scribd.com/doc/23501734

 

De cand il caut...

Merge cu aplicatia gratuita de pe Playstore.

 

Peste doua saptamani ma apuc sa pun distributia la punct ca intru in concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Peste doua saptamani ma apuc sa pun distributia la punct ca intru in concediu.

Fericitule!

Dominatorul ce face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se odihneste,ca m-a carat in spinare de la munca. Tocmai ce i-am schimbat ulei,semeringuri si burdufuri furca.

Trebuie sa ma pregatesc de cauciucuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit si eu de la RAR,am facut identificarea la NX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat te-a dus cu totul identificarea ? Trebuie sa o fac si vreau sa am o idee, asigurarea ai facut-o pe 1 luna in "vederea inmatricularii", am inteles ca asa ar trebui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

identificarea ar trebui sa fie 120 lei ( sau mai putin - verific si editez, ca am identificat si auto si moto in acelasi timp :)) la moto a fost o idee mai ieftin ) , iar asigurarea nu cred ca mai exista pt o luna.. minim 6. in vederea inmatricularii inseamna ca nu iti va trece numarul de inmatriculare pe asigurare si ca nu vei avea disponibile tarile straine ( cartea verde are X pe toate tarile ). dupa inmatriculare mai trebuie sa faci un drum la asigurator si sa ii arati ca ai inmatriculat-o si iti va da o anexa la cartea verde.

Editat de andreitech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat te-a dus cu totul identificarea ? Trebuie sa o fac si vreau sa am o idee, asigurarea ai facut-o pe 1 luna in "vederea inmatricularii", am inteles ca asa ar trebui...

Am platit 104 roni pentru identificare.Asigurare pe 1 luna nu se face decat pentru numere rosii!Asigurarea cea mai mica e pe 6 luni si e in vederea inmatricularii.Dupa inmatriculare te duci la brokerul ce ti-a facut asigurarea si o schimba in cea normala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai gasesc chitanta, dar parca 120 a fost la auto si atunci 106 sau 108 la moto .. oricum pe acolo pe undeva, putin peste 100 lei :) dar asta in cazul in care motocicleta e cumparata din romania ( si implicit are deja carte de identitate romaneasca )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma interesez fiindca am mobra pe numele meu si asigurarea e prea scumpa avand in vedere ca a2-ul abea ce l-am luat.. oare se ia in evidenta si a1 si imi pune acolo vechime 3 ani ??

Poate pot sa o fac pe alt nume asigurarea.. ma gandesc sa nu comenteze astia de la rar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Eugen, iti dau eu manualul in format PDF si eu le-am cautat si le am pe toate PDF, nu cele cu poze scanate, avantajul este ca poti sa maresti si se vede in detaliu orice desen. Da-mi PM cu adresa de mail si ti le trimit. Am asa:

 

- Carte Tehnica Pegaso 1996;

- Manual de service 1997;

- Manual Reparatie Motor 1995;

- Manual Reparatie Motor 1997.

 

Cu totul au cam 30 MB

Editat de Florin_escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...