Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

@victor_peg

 

Da, veneai dinspre A2 si te indreptai spre Dristor. Era pe la ora 19:30.

Eu tocmai luasem niste prieteni si eram in intersectie iesind dintre blocuri, cand am remarcat gentile de aprilia azurii.

Abia pe urma am vazut si motorul ca este un Pegaso.

Cat te-a costat vopsitul ? Ca ma cam bate gandul si pe mine sa o duc la profesionist.

 

@vaLyO

 

Fir-ar sa fie !

Cu totii suntem tentati sa tinem mobra pana in ultimul moment.

Am patitj si eu sa trebuiasca sa o las jos pe pietris ca nu mai puteam sa o tin... si tare ma temeam sa nu imi stric coloana si sa raman blocat cu mijlocul (ca am probleme).

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. Am reusit performanta ca in prima zi de plimbare pe anul asta sa imi belesc genunchiul drept. Stand pe loc, am inclinat-o prea mult pe dreapta si m-am fortat sa o tin sa nu pice. Genunchiul a facut poc si apoi durere. Fractura de menisc. Macar am facut itp-ul la mobra.

ai avut plesneala la menisc mai demult. Se reface cu bisturiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@k-10

 

Am pus tuburi termoretractabile peste tot, in spatele voltmetrului nu pot decat sa ii dau o dunga de banda izolatoare.. Oricum il mut de acolo. Il prind cu "arici" :), am luat de la munca si tine foarte tare.

 

@mony

 

Nu am platit nimic, a fost cadou de ziua mea, dar ma pot interesa cam cat ar costa :D

Ma bate gandul si pe mine sa o fac complet, dar trebuie sa gasesc intai abtibildurile originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am reusit performanta ca in prima zi de plimbare pe anul asta sa imi belesc genunchiul drept. Stand pe loc, am inclinat-o prea mult pe dreapta si m-am fortat sa o tin sa nu pice. Genunchiul a facut poc si apoi durere. Fractura de menisc. Macar am facut itp-ul la mobra.

Buna treaba pretul total al ITP-ului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valyo, lasa-o sa cada, in mama lui de fier, ca gasim noi o oglinda sau se repara o zgarietura de vopsea (vezi avatarul lui Cristian1), dar sa-ti rupi meniscul....NU MERITA! Hai insanatosire grabnica!

 

Victor, intreaba si tu de un pret si daca se baga sa faca si pentru noi diverse chestii, se vede ca are mana si materiale daca a scos asa capacele din plastic! Cat despre abtibilduri cauta "Aprilia Pegaso 650 decals" pe e-bay.co.uk sau pe .com si nu se poate sa nu gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am facut-o de oaie. Sunt un idiot. Am impins motocicleta cu casca pe oglinda si era sa pice casca. Am dat sa o prind si am scapat motocicleta jos. Am zgariat o geanta.

Am vb deja, o sa o revopsesc, impreuna cu rezervorul si cu carena fata. Ma costa undeva la 50 de lei pe element, cu mentiunea sa fie intr-o singura culoare.

 

Poza cu isprava :|

post-85683-0-22903300-1428138965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca i-am spart "muia " acum incerc sa construiesc un robot :crack:


» Post actualizat in 04 Apr 2015 14:54

pentru ca i-am spart "muia " acum incerc sa construiesc un robot :crack:

post-78987-0-39562700-1428159243_thumb.jpg

post-78987-0-01073000-1428159247_thumb.jpg

post-78987-0-50688000-1428159250_thumb.jpg

post-78987-0-01852300-1428159254_thumb.jpg

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol.Muncisei mult la celalalt. Asa e cu capre grele.

 

Victore,pacat de ea si de munca baiatului.

 

ValyO, insanatosire grabnica.

» Post actualizat in 04 Apr 2015 15:01

Patrick_m,cu placere.

Acum ma distrez cu mentenanta la franele lui Domi mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In alta ordine de idei, am montat astazi gentile intr-un final :)

attachicon.gif20150402_192744.jpgattachicon.gif20150402_194256.jpgattachicon.gif20150402_192734.jpgattachicon.gif20150402_192718.jpg

Tare frumoasa mobra ai! Sfatul meu e sa nu iti bati capul sa o revopsesti. Da-i cu un pic de polish sa mai estompezi. Daca e musai si musai, cauta pe cineva sa iti umple doar zgarieturile cu putin chit, dai un smirgel fin si dupa dai cu niste vopsea la nuanta cu aerograful. Aveam si eu o zgarietura mai mare unde pleznise vopseaua pe carena dreapta si asa am remediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna si ideea ta, Banzay. Multumesc!

Banzay are dreptate dar daca e lacuita vopseaua e mai dificil.

Se chituieste , dupa o slefuire zonala , dai un sprai de vopsea la culoare( se face pe comanda) doar in locul respectiv si apoi dai cu lac ( daca vrei tot cu spray).

Toata mustaria te duce cam la 50- 60 lei, adica toata mobra , asta daca ai timp s-o faci tu

» Post actualizat in 04 Apr 2015 17:45

robotelul ia forma , doar pe calculator

post-78987-0-45770600-1428169530_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vad cat de tare o sa reusesc sa mai zgarii motocicleta, sa vad daca merita sa o vopsesc toata.

Pune-i niste colante cu Turbo Sport sau ceva... :crack: !Glumesc,evident!

Vezi daca n-o poti rezolva cu aerografare locala,cum am facut eu.Macar o personalizezi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca va ramane asa


» Post actualizat in 05 Apr 2015 08:28

Valyo, lasa-o sa cada, in mama lui de fier, ca gasim noi o oglinda sau se repara o zgarietura de vopsea (vezi avatarul lui Cristian1), dar sa-ti rupi meniscul....NU MERITA! Hai insanatosire grabnica!

 

Victor, intreaba si tu de un pret si daca se baga sa faca si pentru noi diverse chestii, se vede ca are mana si materiale daca a scos asa capacele din plastic! Cat despre abtibilduri cauta "Aprilia Pegaso 650 decals" pe e-bay.co.uk sau pe .com si nu se poate sa nu gasesti.

Astazi de "Florii "iti urez sa ai parte numai de bucurii in viata alaturi de cei dragi.La multi ani!

post-78987-0-47746200-1428222140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, dupa ce am fost la SAM, am fost si am spalat calutul.

Dupa spalare i-am pus benzile reflectorizante pe jante. Alta viata! :D

Prima poza cu janta e cu blitz, sa se vada ca sunt reflectorizante :)

post-85683-0-78535300-1428262593_thumb.jpgpost-85683-0-64275900-1428262599_thumb.jpgpost-85683-0-48307900-1428262605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. La Multi Ani si voua tuturor! Asfalt uscat si viteza in coasta!

La multi ani,Flo!

 

Pastele o sa-l petrec la Brazesti,ocazie cu care voi pune la punct detaliile Marii Intalniri Apriliene din 7-9 august anul acesta!

Voi reveni cu detalii! :hug:

» Post actualizat in 06 Apr 2015 07:09

Mai este liber salonul cu 3 camere la etaj si 2 bai la parter,asta ca update!

Restul e ocupat in cladire,dar cu cortul,e loc cat China! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu mananca a mea, o sa il schimb oricum pe la 4-5000 km, chiar daca in carte scrie la 6000 km.

 

In alta ordine de idei, am montat astazi gentile intr-un final :)

attachicon.gif20150402_192744.jpgattachicon.gif20150402_194256.jpgattachicon.gif20150402_192734.jpgattachicon.gif20150402_192718.jpg

Salut! Unde ai gasit cutii laterale si cat ar mai fi pretul la un set?

» Post actualizat in 06 Apr 2015 11:12

 

pentru ca i-am spart "muia " acum incerc sa construiesc un robot :crack:

» Post actualizat in 04 Apr 2015 14:54

Te ajuta Neumarkt-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...