Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos gest, Madalin !

Va suspectez (pe tine si pe Andrea) ca de fapt sunteti niste Aprilisti care doar se plimba cu BMW-urile din dotare :)

Citesc de cateva ori pe zi forumul dar nu am mai scris pana acum.

 

Anul trecut, majoritatea comunitatii se oferea sa ma ajute financiar sa ajung la intalnirea care nu a mai avut loc in 2014.

Anul acesta vreau sa contribui macar cu 100 ron pentru carburant, astfel incat sa strangem bani pentru cei doi BMW-isti cu suflet mare.

Ar trebui vreo 600 ron.

Mai pune cineva vreo suma modica ?

 

1. Mony - 100 ron

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Florin - 100 lei

 

Victor, am ajuns sa apreciez o plimbare in gasca, dar crede-ma ca ma plictisesc teribil pe autostrada.... si de la o varsta apreciezi confortul! Unde mai pui ca te mai lasa un genunchi, ba o intepeneala de spate... batranetea! :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.Mirela&Cristi - 50 de roni!

Imi cer scuze,nu-i de unde mai mult,da-i din suflet!!!

 

Madaline compensez cu bere!!!Multa...,promitem! :givemebeer: :givemebeer: :givemebeer:


» Post actualizat in 26 Jul 2015 19:02

Si eu aaaa... suntem 2, ha, ha, e corect?

 

Noi plecam din Bucuresti, dar am un gand mai nastrusnic! Vreau sa agat motorul de conserva, ceva de genul acesta:

 

 

Ce parere aveti?

Wrong...


» Post actualizat in 26 Jul 2015 19:07

....

Victor, am ajuns sa apreciez o plimbare in gasca, dar crede-ma ca ma plictisesc teribil pe autostrada.... si de la o varsta apreciezi confortul! Unde mai pui ca te mai lasa un genunchi, ba o intepeneala de spate... batranetea! :-)

Am aproape 46 de ani!Imi intepeneste mana pe acceleratie,uneori spatele,etc!

Dar tot tanar raman!Cand nu mai pot,trag respectuos 5 minute pe dreapta!Dup-aia continui!


» Post actualizat in 26 Jul 2015 19:28

Tu ce spui,Victore?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi ani inainte si multi alti kilometri... fara catei (prietenii stiu de ce!).

 

Este o provocare tehnica, sa vedem ce iese! Inca saptamana asta mai am ceva de livrat, dar de saptamana viitoare ma apuc de sudat. Va tin la curent.

 

Si la mine pe "kilometraj" se apropie de 43, deci nu sunt departe, doar ca nu am experienta ta in km reali pe 2 roti!

Editat de Florin_escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu aaaa... suntem 2, ha, ha, e corect?

 

Noi plecam din Bucuresti, dar am un gand mai nastrusnic! Vreau sa agat motorul de conserva, ceva de genul acesta:

 

 

Ce parere aveti?

ideea este interesanta insa nu stiu cat de legala

» Post actualizat in 26 Jul 2015 20:48

Frumos gest, Madalin !

Va suspectez (pe tine si pe Andrea) ca de fapt sunteti niste Aprilisti care doar se plimba cu BMW-urile din dotare :)

Citesc de cateva ori pe zi forumul dar nu am mai scris pana acum.

 

Anul trecut, majoritatea comunitatii se oferea sa ma ajute financiar sa ajung la intalnirea care nu a mai avut loc in 2014.

Anul acesta vreau sa contribui macar cu 100 ron pentru carburant, astfel incat sa strangem bani pentru cei doi BMW-isti cu suflet mare.

Ar trebui vreo 600 ron.

Mai pune cineva vreo suma modica ?

 

1. Mony - 100 ron

cand primesc casca tin si eu 100 :parca nu e corect chiar degeaba , mai ales atunci cand esti in nevoie.

nu au momentan posibilitatea sa vina la intalnire dar ne dau castile degeaba.un lucru frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin cu sotia,e clar.Deci 100% sunt Alin,sotia lui,Florin,sotia lui,Victor(vii cu prietena sau nu?),sotia mea si eu.Deci 7!Asta la cazarea in pensiune.S-au mai anuntat la cort unii si altii,dar nu stiu numarul lor exact!Ii rog sa se anunte aici!

Sotia mea si cu mine vom pregati de joi un ceaun cu gulas si "niste" beri de intampinare!Fiecare isi aduce ce doreste de mancare si baut.Se pot cumpara din Lidl,caci va voi "pescui" din parcare la o ora stabilita de voi si va voi conduce spre locatie.Abia astept marsul...

Nu se plateste taxa de intrare,cazarea este taxa de intrare.De baut se poate cumpara local,ma refer la apa minerala,cafea,suc,bere,etc.

Nu exista reguli impuse,ci functioneaza doar cele ale bunului simt(legat de mizerie,galagie,etc).Politistul din zona(Gligor)este prieten cu mine si locuieste gard in gard cu pensiunea.

Voi organiza o tombola,iar banii stransi va voi anunta in ce scop si unde vor merge,atunci!

Vreau sa facem un foc ceva in genul celui de tabara.Spuneti voi cand e mai bine:vineri sau sambata seara.Astept sugestii.

S-a deschis si corpul nou de cladire,asa ca,banuiesc ca vor mai fi si alte locuri de cazare,daca apare neprevazutul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin cu sotia,e clar.Deci 100% sunt Alin,sotia lui,Florin,sotia lui,Victor(vii cu prietena sau nu?),sotia mea si eu.Deci 7!Asta la cazarea in pensiune.S-au mai anuntat la cort unii si altii,dar nu stiu numarul lor exact!Ii rog sa se anunte aici!

Sotia mea si cu mine vom pregati de joi un ceaun cu gulas si "niste" beri de intampinare!Fiecare isi aduce ce doreste de mancare si baut.Se pot cumpara din Lidl,caci va voi "pescui" din parcare la o ora stabilita de voi si va voi conduce spre locatie.Abia astept marsul...

Nu se plateste taxa de intrare,cazarea este taxa de intrare.De baut se poate cumpara local,ma refer la apa minerala,cafea,suc,bere,etc.

Nu exista reguli impuse,ci functioneaza doar cele ale bunului simt(legat de mizerie,galagie,etc).Politistul din zona(Gligor)este prieten cu mine si locuieste gard in gard cu pensiunea.

Voi organiza o tombola,iar banii stransi va voi anunta in ce scop si unde vor merge,atunci!

Vreau sa facem un foc ceva in genul celui de tabara.Spuneti voi cand e mai bine:vineri sau sambata seara.Astept sugestii.

S-a deschis si corpul nou de cladire,asa ca,banuiesc ca vor mai fi si alte locuri de cazare,daca apare neprevazutul.

Cristi noi aterizam Vineri 07.08.2015. Cat despre "foculet" parerea mea este sambata seara .Vineri vom fi cam obositi noi cei din sud iar sambata nu vreau sa zac , poate facem un traseu :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci avem asa pana acum:

 

1. Mony - 100 ron

2. Florin - 100 lei

3.Mirela&Cristi - 50 de roni!

4. Alin - 100 ron cand primeste casca.

 

Haideti ca se poate. Cine mai contribuie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci avem asa pana acum:

 

1. Mony - 100 ron

2. Florin - 100 lei

3.Mirela&Cristi - 50 de roni!

4. Alin - 100 ron cand primeste casca.

 

Haideti ca se poate. Cine mai contribuie ?

350 de roni pana acum!Se mai aduna!

AMR:11 zile!

 

Madaline,Andreea,pack your baggs!Pregatitiva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau, am ramas fara cuvinte, si asta nu e bine pentru un ziarist. Gestul vostru m-a luat cu totul prin surprindere si nu ca as suspecta comunitatea asta magnifica de neimplicare in diferite cazuri sociale. Dar gata cu stransul banilor. Ajung 350 de lei. De restul ne ocupam noi. Si, oricum, acesti bani ii luam ca pe un imprumut venit din partea prietenilor, iar restituirea sumei se va face in urmatoarele doua saptamani. Cred ca am devenit singurul caz social care are nevoie de cheta pentru benzina pentru un BMW 1200 GS! :))))))

Problema la noi, ca la majoritatea intreprinzatorilor mici si particulari, este ca nu incasam sumele datorate de clienti, mai ales pe timp de vara, cand majoritatea e plecata.

Este adevarat si ce a spus Alin: ca sa reducem costurile la jumatate sa venim doar cu BMW-ul 1200, dar asta iesea din discutie din doua motive. Unul este ca Andrea e motociclista veche si, ca oricarui motociclist, nu-i place sa fie pasager, decat pe distante scurte si atunci la nevoie. Al doilea motiv este unul de eticheta. Nu avem cum sa venim la intalnirea Aprilistilor cu un BMW care n-are nici o legatura cu marca. Asa ca venim cu doua, dar cel putin unul este Aprilia cu sigla BMW pe rezervor.

Ca sa facem economie, vom veni cortul, asta ca sa stie cum imparte camerele Cristi.

Daca este vreun lac prin apropiere, luam si barca pneumatica de patru persoane. Si gratarul, dar presupun ca au si gazdele acolo.

Gata, ne-am apucat de impachetat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeeeeessssssssssssss....Mno,asa da! :mexicanwave:

Gratar este,disc este,ceaun mare si mic sunt,dar lac de barca.nu!

Cu cazarea daca asa vreti,stati la cort!Nu-i bai!

 

Aprilia Pegaso este un motiv de intalnire,oricare alt mobrist cu alta marca e binevenit,cu singura conditie de a nu defaima in vre-un fel brandul Aprilia!

Am zas! :peace:

 

PS:Dar Mony chiar nu vine? :eek:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeeeeessssssssssssss....Mno,asa da! :mexicanwave:

Gratar este,disc este,ceaun mare si mic sunt,dar lac de barca.nu!

Cu cazarea daca asa vreti,stati la cort!Nu-i bai!

 

Aprilia Pegaso este un motiv de intalnire,oricare alt mobrist cu alta marca e binevenit,cu singura conditie de a nu defaima in vre-un fel brandul Aprilia!

Am zas! :peace:

 

PS:Dar Mony chiar nu vine? :eek:

pai chiar .Daca aveam atas il luam eu , dar sunt plin

» Post actualizat in 27 Jul 2015 11:53

Uau, am ramas fara cuvinte, si asta nu e bine pentru un ziarist. Gestul vostru m-a luat cu totul prin surprindere si nu ca as suspecta comunitatea asta magnifica de neimplicare in diferite cazuri sociale. Dar gata cu stransul banilor. Ajung 350 de lei. De restul ne ocupam noi. Si, oricum, acesti bani ii luam ca pe un imprumut venit din partea prietenilor, iar restituirea sumei se va face in urmatoarele doua saptamani. Cred ca am devenit singurul caz social care are nevoie de cheta pentru benzina pentru un BMW 1200 GS!

Problema la noi, ca la majoritatea intreprinzatorilor mici si particulari, este ca nu incasam sumele datorate de clienti, mai ales pe timp de vara, cand majoritatea e plecata.

Este adevarat si ce a spus Alin: ca sa reducem costurile la jumatate sa venim doar cu BMW-ul 1200, dar asta iesea din discutie din doua motive. Unul este ca Andrea e motociclista veche si, ca oricarui motociclist, nu-i place sa fie pasager, decat pe distante scurte si atunci la nevoie. Al doilea motiv este unul de eticheta. Nu avem cum sa venim la intalnirea Aprilistilor cu un BMW care n-are nici o legatura cu marca. Asa ca venim cu doua, dar cel putin unul este Aprilia cu sigla BMW pe rezervor.

Ca sa facem economie, vom veni cortul, asta ca sa stie cum imparte camerele Cristi.

Daca este vreun lac prin apropiere, luam si barca pneumatica de patru persoane. Si gratarul, dar presupun ca au si gazdele acolo.

Gata, ne-am apucat de impachetat!

cred ca nu indeplineste conditiile unui"caz social" mai degraba as numi-o " sincopa financiara" .Se intampla oricui , Mie personal nu trebuie sa-mi dai nimic inapoi -primesc casca de la tine.deci cu mine e rezolvata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu-i vorba de ceva de imprumut,e vorba de un gest!

Nu accept nimic inapoi mai tarziu!

Am zas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu-i vorba de ceva de imprumut,e vorba de un gest!

Nu accept nimic inapoi mai tarziu!

Am zas!

:peace:

» Post actualizat in 27 Jul 2015 14:49

@Madalin

Mecanicu' mi-a promis incalzitorul maine

te sun maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu vreau banii inapoi.

Voi trai cu gandul alaturi de voi bucuria intalnirii, chiar daca nu am cum sa ajung fizic (pe persoana fizica) :))

Cine mai pune bani ?

 

1. Mony - 100 ron

2. Florin - 100 lei

3.Mirela&Cristi - 50 de roni!

4. Alin - 100 ron cand primeste casca.

 

Ce se strange in plus... eu zic sa se transforme in bere !

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madalin, da-mi un cont pe PM si-ti fac transferul in seara asta, nu de alta dar poate ai nevoie de bani inainte, nici la mine nu e nevoie de returnare! Noi sa fim sanatosi! :-)

imi place semnatura!

» Post actualizat in 27 Jul 2015 19:42

urmariti Pe motoare

http://www.pemotoare.ro/despre-motociclete-si-oameni/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la Aprilisti.

Cu o usoara parere de rau, am renuntat la calutul meu, dar macar am satisfactia ca a incaput pe maini bune.

Madalin, noul propietar, din Ploiesti, deja s-a apucat sa il revizuiasca complet.

 

Alin, Tudor, lasa-ti disensiunile deoparte, ca viata e prea scurta...

 

Tuturor, distractie placuta la intrunire.

Eu nu voi ajunge. Deja ne-am luat biletele pentru concediul din Suedia, si trebuie sa mai strangem ceva bani de buzunar.

 

Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la Aprilisti.

Cu o usoara parere de rau, am renuntat la calutul meu, dar macar am satisfactia ca a incaput pe maini bune.

Madalin, noul propietar, din Ploiesti, deja s-a apucat sa il revizuiasca complet.

 

Alin, Tudor, lasa-ti disensiunile deoparte, ca viata e prea scurta...

 

Tuturor, distractie placuta la intrunire.

Eu nu voi ajunge. Deja ne-am luat biletele pentru concediul din Suedia, si trebuie sa mai strangem ceva bani de buzunar.

 

Sa auzim de bine.

Am incheiat de comun acord cu Tudor.

sa ai parte de concediu placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, la Aprilisti.

Cu o usoara parere de rau, am renuntat la calutul meu, dar macar am satisfactia ca a incaput pe maini bune.

Madalin, noul propietar, din Ploiesti, deja s-a apucat sa il revizuiasca complet.

 

Alin, Tudor, lasa-ti disensiunile deoparte, ca viata e prea scurta...

 

Tuturor, distractie placuta la intrunire.

Eu nu voi ajunge. Deja ne-am luat biletele pentru concediul din Suedia, si trebuie sa mai strangem ceva bani de buzunar.

 

Sa auzim de bine.

Ca nu vii la Intalnirea Apriliana,e o chestie,dar sa mai ai tupeul sa ai sub avatar Aprilica trecuta in posesia ta,asta e blasfemie!Rusinica! :rusinica: Da-o jos de-acolo!!!

 

Pacat ca nu vii,oricum distractie placuta,Eugene! :peace:

» Post actualizat in 28 Jul 2015 05:40

AMR:10 zile! :eek:

» Post actualizat in 28 Jul 2015 05:48

Din ciclul "new age",sa ne radem:

 

Un tanar informatician nedumerit se duce la mamica si o intreaba....

-Auzi, mama eu am fost downloadat?

-Nu mami, te-a adus barza!

-Dar de ce? Nu mergea netul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa vin si eu la intalnire. De fapt, vin sigur, daca nu intervine ceva neprevazut.


O sa plec din Bucuresti vineri, in jurul orei 14, sau cel putin asa as vrea.



Mai este cineva care pleaca din Bucuresti (sau din zona) in jurul pranzului?


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, jupanu77!

 

Tot in jurul pranzului ma gandesc si eu sa plec.. Caci nu mi-am luat concediu pentru vineri :) o sa incerc sa ma invoiesc. Sper sa nu apara ceva neprevazut si sa mai întârzii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Pai sa pastram legatura.

Numarul meu e la semnatura.

Daca vrei sa-mi dai numarul tau, putem sa ne auzim vineri.

Eu o sa imi iau bagajele la mine, la munca, vineri, urmand sa plec direct de aici (zona Unirii - piata Constitutiei). Daca ti-e in drum, ok. Daca nu, putem sa ne intalnim pe undeva.

In mod normal, ies la 14.30, dar as incerca sa plec putin mai devreme, daca imi iese...

 

Eu sunt Marius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...