Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Mno fain atunci!

 

Azi fac cumparaturile de rigoare pentru intalnirea de saptamana viitoare si merg la Shanti sa pregatim terenul.

AMR 6 zile.

Salutare

poti sa ne mai dai cateva detalii cam ce si de pe unde facem cumparaturi in zona.

Un lucru important pt mine il reprezinta pompa de benzina - adica exista benzinarie in zona , afara de Turda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Familia Pribu primeste 10 de la mine - ce-i drept subiectiv- pentru intalnirea de miercuri , si imi face placere sa ii avem alaturi la Brazesti .

Multumim! Si voi primiti un 10+. Plusul e din partea Andreei dupa ce a baut sucul visiniu din sticla de whiskey. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e drumul spre pensiunea Shanti ? Asfalt bombardat , pamant ,pietris cat oul de gaina ca ma astept la orice . Am mai vizitat zona aia si de la asfalt ca in palma poti intra brusc in pietroaie cat pumnul sau gropi lasate de rachetele de la ultimile lupte pentru cucerirea Aiudului . Intreb deoarece , daca pe vreme uscata drumul pare accesibil , dupa o ploaie din senin se transforma in patinoar de noroi ( cel putin pentru mine , care folosesc cauciucuri de strada neavand vise prostesti cum ca Aprilica Pegaso ar fi motocicleta enduro ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A


» Post actualizat in 01 Aug 2015 19:44

Cum e drumul spre pensiunea Shanti ? Asfalt bombardat , pamant ,pietris cat oul de gaina ca ma astept la orice . Am mai vizitat zona aia si de la asfalt ca in palma poti intra brusc in pietroaie cat pumnul sau gropi lasate de rachetele de la ultimile lupte pentru cucerirea Aiudului . Intreb deoarece , daca pe vreme uscata drumul pare accesibil , dupa o ploaie din senin se transforma in patinoar de noroi ( cel putin pentru mine , care folosesc cauciucuri de strada neavand vise prostesti cum ca Aprilica Pegaso ar fi motocicleta enduro ) .

Din cate stiu e asfalt bun , Crisri 1 stie perfect

post-78987-0-76598600-1438458140_thumb.jpg

post-78987-0-76261900-1438458142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti, credeti ca un grup pe WhatsApp ar fi de ajutor? (pentru participantii la intalnire, desigur)

 

Ma gandesc ca putem sa ne strangem intr-un grup si sa ne transmitem locatiile de plecare, eventualele opriri sau chiar cere indicatii in caz de iesire de pe traseu!

 

Daca-mi dati numele mic (sa zicem), numerele de telefon pe PM si aveti aplicatia instalata pot sa fac eu grupul si in felul acesta putem comunica rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://enjoymaps.ro/harta-interactiva-calitatii-drumurilor-din-romania/


» Post actualizat in 02 Aug 2015 05:58

Ce parere aveti, credeti ca un grup pe WhatsApp ar fi de ajutor? (pentru participantii la intalnire, desigur)

 

Ma gandesc ca putem sa ne strangem intr-un grup si sa ne transmitem locatiile de plecare, eventualele opriri sau chiar cere indicatii in caz de iesire de pe traseu!

 

Daca-mi dati numele mic (sa zicem), numerele de telefon pe PM si aveti aplicatia instalata pot sa fac eu grupul si in felul acesta putem comunica rapid.

parerea mea este ca ne complicam. Stabilim de la inceput grupurile care pleaca , ora si varianta de traseu .orice varianta aleasa trece prin orase mari astfel incat nu prea avem cum sa ne pierdem pe drum .Putem stabili daca ne intersectam pe traseu si alegem o locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Alin. La mine, de exemplu, WatsApp imi cere bani acum si l-am si dezinstalat. In plus, am observat ca acum majoritatea are minute nelimitate la telefon, cum e si cazul meu. Deci, mai bine sunam direct. Chestia cu baza de date e binevenita. Numarul meu e 0730.660.418.

In alta ordine de idei, noi ne intalnim cu Alin si cu sotia lui la Campina, vineri dimineata, in jurul orei 8.00. O luam spre Paraul Rece si pe urma Fagaras, urmand traseul prin Alba Iulia.

Cu opriri si restul cred ca ajungem la pensiune in jurul orei 14.00. Asta ca stie Cristi cand sa raceasca berea :)

Alin, daca vrei, iau canistra cu mine, cu toate ca nu cred ca ai cum sa ramai in pana de benzina.


» Post actualizat in 02 Aug 2015 09:29

Are dreptate Alin. La mine, de exemplu, WatsApp imi cere bani acum si l-am si dezinstalat. In plus, am observat ca acum majoritatea are minute nelimitate la telefon, cum e si cazul meu. Deci, mai bine sunam direct. Chestia cu baza de date e binevenita. Numarul meu e 0730.660.418.

In alta ordine de idei, noi ne intalnim cu Alin si cu sotia lui la Campina, vineri dimineata, in jurul orei 8.00. O luam spre Paraul Rece si pe urma Fagaras, urmand traseul prin Alba Iulia.

Cu opriri si restul cred ca ajungem la pensiune in jurul orei 14.00. Asta ca stie Cristi cand sa raceasca berea :)

Alin, daca vrei, iau canistra cu mine, cu toate ca nu cred ca ai cum sa ramai in pana de benzina.

post-88469-0-32225000-1438507785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Alin. La mine, de exemplu, WatsApp imi cere bani acum si l-am si dezinstalat. In plus, am observat ca acum majoritatea are minute nelimitate la telefon, cum e si cazul meu. Deci, mai bine sunam direct. Chestia cu baza de date e binevenita. Numarul meu e 0730.660.418.

In alta ordine de idei, noi ne intalnim cu Alin si cu sotia lui la Campina, vineri dimineata, in jurul orei 8.00. O luam spre Paraul Rece si pe urma Fagaras, urmand traseul prin Alba Iulia.

Cu opriri si restul cred ca ajungem la pensiune in jurul orei 14.00. Asta ca stie Cristi cand sa raceasca berea :)

Alin, daca vrei, iau canistra cu mine, cu toate ca nu cred ca ai cum sa ramai in pana de benzina.

» Post actualizat in 02 Aug 2015 09:29

attachicon.gifbrazesti.JPG

ideea este sa oprim undeva cat mai aproape la luam mancare : Alba Iulia sau Turda

Nu e nevoie de canistra , alimentez in Campina , apoi Sibiu( acolo poate halim ceva la impinge tava- sau in Alba Iulia - merita vizitat) si apoi undeva mai aproape ,

» Post actualizat in 02 Aug 2015 10:16

azi am luat o pereche de pantalani moto , BMW -n-am gasit Aprilia si am facut rost de datele de contact ale omului.Are marfa buna si merita vizitat .In poza adresa si nr telefon

» Post actualizat in 02 Aug 2015 10:30

avem Lidl si benzinarii in Aiud , deci am rezolvat-o, asta ca sa nu mai ajungem in Turda -desi as vrea sa vad si salina

» Post actualizat in 02 Aug 2015 15:05

eu mi-am impachetat cele necesare pentru mine, am incarcat camera , ap foto pregatesc minimul de scule .Sper sa ma lase gatul anchilozat si sunt aproape gata

Propun sa vizitam in drum Cetatea Alba Carolina , salina Turda pentru cei care nu au vizitat.Tot ajungem in zona

post-78987-0-83501500-1438510586_thumb.jpg

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, asa cum am mai spus, o sa plec din Bucuresti pe la ora 14-14.30, posibil insotit de 1-2 colegi. Probabil ca ma voi intalni cu Victor pe drum.

As merge pe traseul direct Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu - Alba Iulia - Aiud - Brazesti.

 

Numarul meu de telefon este 0742.033.835

 

Am numarul lui Victor, al lui Cristian si acum l-am notat si pe al lui Madalin.

 

Am si eu o rugaminte, la Cristian, sau oricine ajunge mai devreme.

 

Sa ma aveti si pe mine in vedere la cumparaturi - ceteva beri reci si o bucata de carne/ branza/ rosii ceva, asta pentru vineri seara si sambata dimineata, ca dupa aia ma organizez. Asta ca sa nu mai pierd vremea pe drum, ca oricum voi ajunge destul de tarziu, din cate vad. Si ne decontam la fata locului sau, daca e nevoie, pot face virament bancar inainte.

 

De asemenea, poate ma ajuti, Cristian, cu o camera sau un loc la cort, mi-e indiferent.

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, asa cum am mai spus, o sa plec din Bucuresti pe la ora 14-14.30, posibil insotit de 1-2 colegi. Probabil ca ma voi intalni cu Victor pe drum.

As merge pe traseul direct Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu - Alba Iulia - Aiud - Brazesti.

 

Numarul meu de telefon este 0742.033.835

 

Am numarul lui Victor, al lui Cristian si acum l-am notat si pe al lui Madalin.

 

Am si eu o rugaminte, la Cristian, sau oricine ajunge mai devreme.

 

Sa ma aveti si pe mine in vedere la cumparaturi - ceteva beri reci si o bucata de carne/ branza/ rosii ceva, asta pentru vineri seara si sambata dimineata, ca dupa aia ma organizez. Asta ca sa nu mai pierd vremea pe drum, ca oricum voi ajunge destul de tarziu, din cate vad. Si ne decontam la fata locului sau, daca e nevoie, pot face virament bancar inainte.

 

De asemenea, poate ma ajuti, Cristian, cu o camera sau un loc la cort, mi-e indiferent.

 

Merci.

stai linistit :

Cristi si sotia ajung primii si vor face un gulas , apoi ajungem noi ( aduc o slana ardeleneasca de la socrii ) si facem cumparaturi , si in plus de asta am inteles ca sunt magazine in zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e drumul spre pensiunea Shanti ? Asfalt bombardat , pamant ,pietris cat oul de gaina ca ma astept la orice . Am mai vizitat zona aia si de la asfalt ca in palma poti intra brusc in pietroaie cat pumnul sau gropi lasate de rachetele de la ultimile lupte pentru cucerirea Aiudului . Intreb deoarece , daca pe vreme uscata drumul pare accesibil , dupa o ploaie din senin se transforma in patinoar de noroi ( cel putin pentru mine , care folosesc cauciucuri de strada neavand vise prostesti cum ca Aprilica Pegaso ar fi motocicleta enduro ) .

Asfaltul este valurit si carpit pe ici-colo.Nu sunt bolovani,noroi,pietris sau gropi!Daca pot merge eu cu Shiver-ul,poti si tu cu GA-ul,crede-ma.Si asta de la Moldovenesti(dupa Turda)inspre Brazesti sau din Remetea pana la Brazesti(asta daca vii prin Aiud).

 

Acum de 30 de minute am venit de acolo!Ce naspa-i la bloc!!!

 

Cu 6 km inainte(Salciua)si 6 km dupa(Baia de Aries)exista cate o pompa de benzina.Deci asa va puteti calcula alimentarile.

 

Mariuse,sunt locuri si la cazare si la cort.Asa ca,vei alege!

Pentru ziua de vineri asigur eu tuica de intro,gulasul,cafeaua si berea,astea din partea organizarii!Daca vreti vreun supliment,exista 2 magazine deschise de la 17 la 22 jos in sat!

Am zas!

 

AMR:4 zile!

» Post actualizat in 03 Aug 2015 09:06

Iaca una de ras:

 

post-41801-0-21989700-1438592769_thumb.jpg

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc cum sta treaba cu farul vietii :))

Am reusit sa il prind.. L-am montat pe mobra cu ajutorul lui Andreitech, dar am constatat ca imi atinge putin in partea de sus, in cadrul ceasurilor de bord. Nu voi veni cu el la intrunire pentru ca nu e izolat, intra praf si apa in el si nu e reglat bine.. Bate putin spre stanga si mai sus decat trebuie.

Cand o sa ma intorc din concediu o sa incerc sa il izolez cumva si sa il reglez in pozitia perfecta.

Diferenta intre cel normal si asta pe led e de la cer la pamant :))

Poze mai jos:post-85683-0-70568100-1438597884_thumb.jpgpost-85683-0-11808700-1438597918_thumb.jpgpost-85683-0-35586600-1438597986_thumb.jpgpost-85683-0-09085300-1438598013_thumb.jpgpost-85683-0-62042800-1438598032_thumb.jpgpost-85683-0-19131300-1438598360_thumb.jpg

» Post actualizat in 03 Aug 2015 10:42

Abia astept sa ne vedem vineri!

Eu o sa incerc sa ma invoiesc toata ziua, sa pot pleca dimineata.. Daca nu reusesc voi veni dupa-amiaza.

Editat de victor_peg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre cele mai tari poze :)

,rsi Mony!

» Post actualizat in 03 Aug 2015 12:18

Ok. Multumim.

 

Abia astept...

:)

D-apoi eu!

» Post actualizat in 03 Aug 2015 12:26

Update:tombola va avea 30 de bilete a cate 5 lei,iar premiile s-au majorat de la 3 la 5!Mai multe bilete,mai multe sanse de a castiga!

Scopul tombolei,adica directia banilor stransi ramane secreta pana la momentul oferirii ultimului premiu,cand va voi informa!

Mentionez ca,singura conditie ca tombola sa aiba loc este cumpararea tuturor biletelor.Sotia mea si cu mine NU vom cumpara niciun bilet,asta ca sa se evite vro speculatie in caz de castig!

Am zas!

 

Cand ajungeti in Salciua(6 km inainte de Brazesti)la unica pompa de benzina sau cei ce vin de dincoace dinspre Campeni,in Baia de Aries(tot 6 km pana in Brazesti),va rog sa ma sunati sa apuc sa cobor la sosea sa va pot conduce.De la sosea este 1 km de macadam bun,cu cateva viraje foarte stranse pe care am sa le abordez inaintea voastra,dupa ce in prealabil v-am spus de locul lor!Credeti-ma ca-i mai ok asa!

Telefonul meu este 0745859585.Semnalul e ok pentru toate retelele de telefonie mobila!

Iar am zas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,rsi Mony!

» Post actualizat in 03 Aug 2015 12:18

D-apoi eu!

» Post actualizat in 03 Aug 2015 12:26

Update:tombola va avea 30 de bilete a cate 5 lei,iar premiile s-au majorat de la 3 la 5!Mai multe bilete,mai multe sanse de a castiga!

Scopul tombolei,adica directia banilor stransi ramane secreta pana la momentul oferirii ultimului premiu,cand va voi informa!

Mentionez ca,singura conditie ca tombola sa aiba loc este cumpararea tuturor biletelor.Sotia mea si cu mine NU vom cumpara niciun bilet,asta ca sa se evite vro speculatie in caz de castig!

Am zas!

 

Cand ajungeti in Salciua(6 km inainte de Brazesti)la unica pompa de benzina sau cei ce vin de dincoace dinspre Campeni,in Baia de Aries(tot 6 km pana in Brazesti),va rog sa ma sunati sa apuc sa cobor la sosea sa va pot conduce.De la sosea este 1 km de macadam bun,cu cateva viraje foarte stranse pe care am sa le abordez inaintea voastra,dupa ce in prealabil v-am spus de locul lor!Credeti-ma ca-i mai ok asa!

Telefonul meu este 0745859585.Semnalul e ok pentru toate retelele de telefonie mobila!

Iar am zas!

:peace:

» Post actualizat in 03 Aug 2015 16:44

prima simulare

post-78987-0-70468900-1438620251_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alin geamanu , cum fixezi de suporti gentile laterale ? Dupa simulari fa si doua - trei probe de drum . Nu prea pare in regula cum stau gentile . In locul tau as scoate top case-ul ala mic cat un ou si as pune o placa pe care sa fixezi o geanta mai mare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alin geamanu , cum fixezi de suporti gentile laterale ? Dupa simulari fa si doua - trei probe de drum . Nu prea pare in regula cum stau gentile . In locul tau as scoate top case-ul ala mic cat un ou si as pune o placa pe care sa fixezi o geanta mai mare .

gentile au un suport si prinderi executate de mine si testate la drum.pe spate au placa de aluminiu striat si stau bine .Iti voi arata cand ne intalnimCat despre" ou "momentan nu am malai de investitii , si nici lucruri intermediare.

Intentionez achizitia de tb de aluminiu si voi confectiona un set complet-top case si doua laterale suficient de incapatoare

» Post actualizat in 03 Aug 2015 17:52

In bagajele de le vedeti am cam tot pt 10 -12 zile doua persoane, dintre care una femeie.Insa a trebuit sa sa se multumeasca cu o geanta si juma' de bagaj

» Post actualizat in 03 Aug 2015 17:52

Nr meu: 0724 247 009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul meu este: 0721.493.712.

 

Eu vin 100% cu motocicleta "agatata", asa ca daca vrea cineva, am spatiu de transport Bucuresti - Pensiune - Bucuresti si in caz de defectiuni majore pot sa va pescuiesc de pe drum!

 

Azi am "gaurit conserva" si am facut partea de prindere de pe masina, maine facem partea care tine motocicleta.

 

post-18232-0-47336900-1438624235_thumb.jpeg post-18232-0-06901400-1438624276_thumb.jpeg

 

Va tin la curent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...