Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam cu ce pret se vinde unul? Ma gandesc sa confectionez cateva dupa modelul pe care il am pe motocicleta. Scule am si de priceput ma pricep cat de cat.

poti scoate intra 250 si 300 lei

» Post actualizat in 26 Jan 2016 11:16

problema este ca la GA si Mx cricul se prinde de suruburile de la scarite cu doua piese detasabile .La urmatoarele variante suportul e sudat de cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline,daca tot iti plac matele asa de mult:

 

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred si io!

si pentru ca tie iti plac cainii:

http://stirileprotv.ro/show-buzz/fun/bai-cristi-viralul-depspre-care-toti-romanii-vorbesc-povestea-filmuletului-care-a-creat-isterie-pe-internet.html

» Post actualizat in 27 Jan 2016 18:33

dar asta e mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! :hug:

Imi pare rau ca n-am mai intrat de ceva timp pe forum, am ignorat complet subiectul "mobra". Insa, mult nu mai e pana o scot de la iernat (cred).

Trebuie sa-mi iau acumulator, ca ala de-l am e varza total. L-am gasit fara electrolit de vreo 2 ori, desi am voltmetru montat in bord, tocmai ca sa-l urmaresc. A decedat, nu mai am ce-i face.

Ce sfaturi imi dati? Sa iau acumulator normal sau agm?

Ce acumulator/firma recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut Volton pe celelalte Aprilici.In total 3 acumulatori si nu mi-au facut nicio problema.

Am fost foarte multumit,desi am auzit pe destui spunand ca-s de cakt!Dupa cum ti-e norocul.Oricum la fel se spune si de Aprilici,asa ca...

Asta am avut-o pe Fun(e si acum pe ea si merge ok din cate stiu):http://www.bateriimoto.ro/baterii-cu-gel-cip/Baterie-moto-cu-gel-VOLTON-12V-x-12-Ah--pID182.html?cod=&l=&w=&h=&pol=

Asta am avut-o pe GA:http://www.bateriimoto.ro/BATERII-STANDARD/Baterie-moto-VOLTON-12V-X-12-Ah--pID20.html?b=APRILIA&m=650&v=PEGASO%203/IE&year=1997

A 3 a baterie am avut-o pe Yamaha Trailway.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat pentru amandoua ROMBAT cu gel, de la Depozitul de baterii, de pe soseaua Chitilei. In jur de 160 de lei bucata. Daca te duci cu bateria veche, mai scade din pret. E adevarat ca nici una nu era pe codul original, dar m-am dus cu dimensiunile si pozitionarea bornei si am gasit fara probleme, cu cativa milimetri mai lunga sau mai lata, dar intra perfect. Daca ajungi in zona, da un semn!


» Post actualizat in 30 Jan 2016 10:32

Si uite asa, am ajuns si-n barlogul ursului, la Cluj.

Cu vin rosu, bere, discutii despre excursii in Siberia, motoare si voie buna.

post-88469-0-82657300-1454149759_thumb.jpgpost-88469-0-31540900-1454149763_thumb.jpgpost-88469-0-13393200-1454149768_thumb.jpgpost-88469-0-31715400-1454149773_thumb.jpgpost-88469-0-26347400-1454149778_thumb.jpgpost-88469-0-67324100-1454149782_thumb.jpgpost-88469-0-33774700-1454149794_thumb.jpgpost-88469-0-87942000-1454149798_thumb.jpg

post-88469-0-79525400-1454149788_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,ne bucuram ca v-a placut si va mai asteptam pe la noi.

Da' asa de tare sclipeste CX-ul? :crack: Gloss,frate,gloss...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos !

Asta da, intalnire.

 

Intr-adevar, CX-ul arata minunat.

Ce mi-ar placea unul asa frumos :)

» Post actualizat in 30 Jan 2016 11:57

Foarte frumos !

Asta da, intalnire.

 

Intr-adevar, CX-ul arata minunat.

Ce mi-ar placea unul asa frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mony,doar azi si maine mai e la pretul de 2300 de euro,din 1 februarie revine la 2400.

Am zas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine, pretul a scazut la 2000E, ca prea l-au incalecat multi!

Hai, 2100E, ca pe doamna lu' Mada' nu o taxez pentru intentie, cred ca voi ati fortat-o sa-l incalece, ea fiind "boxerita" din nastere!

Dar pentru Mada' scad dublu, ca mai este si posesor de F si a tradat! :blbl:

Cristiiiii, sa-mi zici si mie de unde ai luat protectia pentru far, plasa, la Jebel, ca as vrea si io una, doua... :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine, pretul a scazut la 2000E, ca prea l-au incalecat multi!

Hai, 2100E, ca pe doamna lu' Mada' nu o taxez pentru intentie, cred ca voi ati fortat-o sa-l incalece, ea fiind "boxerita" din nastere!

Dar pentru Mada' scad dublu, ca mai este si posesor de F si a tradat! :blbl:

Cristiiiii, sa-mi zici si mie de unde ai luat protectia pentru far, plasa, la Jebel, ca as vrea si io una, doua... :bike-037:

E secret de serviciu!

Am zas!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E secret de serviciu!

...

Bina mah...las' c-o sa-mi fac din site d-alea de bucatarie, un fel de castraoane din plasa pentru scos cartofii de la prajit...si ma costa si mai putin! :blbl:

Si uite-asa mai pierdusi inca o suta din banii de CX...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...