Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Pai dupa intalnire, cel putin eu cu Andrea si Alin voiam sa dam o tura prin Moldova, sa trecem pasul Prislop in Maramures, sa stam o zi in Borsa, eventual sa dam o fuga pana la Cascada Cailor si pe urma sa ne intoarcem prin Reghin - Brasov.

Posibil sa ne alaturam si noi,eu as vrea sa ajung la Viseu sa vad puscaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma uitam pe harta la trasee din Lepsa. Sunt o gramada, si spre Soveja, si in sud, spre cascada Lepsa. Se pot face tururi off de vreo 40-50 km. Fiind asa multe, aduc eu laptopul si ne hotaram la fata locului, ca internet avem. Si un presulet pentru Alin, ca vad ca vrea sa doarma in natura, nu-i convine 50 de lei pe camera. :))))

In alta ordine de idei, vorbiti cu Marius, agentul RCA, ca zicea ca are nu stiu ce oferte pentru 650. La mine costa sigurarea 297 de lei pe 6 luni. Fuck!

imi convine , dar mi-ar placea si la cort, nu m-am hotarat inca.Eu am vorbit cu Marius si are o promotie la Alianz cu 250 lei pe an.Cred ca o fac luna viitoare , merita la pret

» Post actualizat in 27 Jan 2017 12:50

Merge un Transrarau. Ne poate spune Cristi despre

post-78987-0-39691200-1485521440_thumb.png

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i prea mult de spus,am fost odata dupa deschidere acum cam 1 an si jumate,daca bine tin minte.

Mie personal,nu mi-a placut cine stie ce.Mai fain e Bicazul.

post-41801-0-11654400-1485522298_thumb.jpg

post-41801-0-99741700-1485522304_thumb.jpg

post-41801-0-51845100-1485522311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa intalnire, cel putin eu cu Andrea si Alin voiam sa dam o tura prin Moldova, sa trecem pasul Prislop in Maramures, sa stam o zi in Borsa, eventual sa dam o fuga pana la Cascada Cailor si pe urma sa ne intoarcem prin Reghin - Brasov.

Am auzit ca Prislopul e "bombardat". Da' cu rabdare merge.

 

Posibil sa ne alaturam si noi,eu as vrea sa ajung la Viseu sa vad puscaria.

La Viseu nu este puscarie, numa' daca te inchide sefu' de post in debara. Poate la Sighet.

 

imi convine , dar mi-ar placea si la cort, nu m-am hotarat inca.Eu am vorbit cu Marius si are o promotie la Alianz cu 250 lei pe an.Cred ca o fac luna viitoare , merita la pret

» Post actualizat in 27 Jan 2017 12:50

Merge un Transrarau. Ne poate spune Cristi despre

Vorbiram mai devreme despre promotia de la Allianz. Nu cred ca mai e valabila. Intereseaza-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca Prislopul e "bombardat". Da' cu rabdare merge.

 

La Viseu nu este puscarie, numa' daca te inchide sefu' de post in debara. Poate la Sighet.

 

...

Asa stiam si eu.

 

Corect Mirce,de cea de la Sighet era vorba... :)

 

Pe Bicaz-Gheorgheni-Praid e frumos tare :D

Clar si e si de viteza,pe langa asfaltul ce e de vis.De peisaj,nu mai spun nimic. :ok:

 

Ideea e ca,e bine venita orice sugestie de traseu.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare Transraraul asta, habar n-aveam de el. O sa simt ca smecherii care se duc la Nordkapp, cu adventure sa-mi fuck crampoanele pe asfalt. :)

S-ar parea vine si Felix Nistor, din Buzau, cu BMW 650 Dakar. Vad ca suntem foarte urmariti!

Editat de Madalin Pribu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai aduc si eu, unul sau doi oameni din 'aventurierii' cu care ies de obicei; cu siguranta mi-ar fi mai usor sa-i conving daca le spun ca facem si o tura de off-road. Momentan nu am vorbit nimic, e doar o idee...

Do it!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna

am si eu o intrebare ,unde se afla bateria de acumulator la un TDM de 850 ?

va multumsc anticipat !

Sau si mai simplu,ai topic dedicat aici:

 

/index.php?/topic/85575-grupul-posesorilor-de-yamaha-tdm/page-555

 

Ati vazut ca si topicul Pegaso-urilor Minarelli-ste a devenit pinned?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transraraul e misto pt cineva care nu a mai fost...Mie personal imi vina sa borasc de cate ori am fost pe acolo...in partea spre Chiril drumul e foarte ingust...o banda sa zicem...in partea cealalta intra si 2 trenuri doar ca e nisip pe asfalt si nu poti sa ii prea dai in gura...sau nu ma pricep eu :)))

Oricum se merita...urci la hotel, la Pietrele Doamnei si daca cobori spre Pojorata este pe stanga aproape de drumul european un restaurant cu mancare traditionala de te k a c i pe tine :crack:


» Post actualizat in 30 Jan 2017 07:29

Asfaltul este brici apropo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transraraul e misto pt cineva care nu a mai fost...Mie personal imi vina sa borasc de cate ori am fost pe acolo...in partea spre Chiril drumul e foarte ingust...o banda sa zicem...in partea cealalta intra si 2 trenuri doar ca e nisip pe asfalt si nu poti sa ii prea dai in gura...sau nu ma pricep eu :)))

Oricum se merita...urci la hotel, la Pietrele Doamnei si daca cobori spre Pojorata este pe stanga aproape de drumul european un restaurant cu mancare traditionala de te k a c i pe tine :crack:

» Post actualizat in 30 Jan 2017 07:29

Asfaltul este brici apropo...

D-aia ca e ingust nu-mi place.

Asfaltul e nou,ce mai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! Credeti ca pot monta pe Aprilia pegaso ML 1999 un releu de incarcare de Aprilia leonardo 250 ( ca i mai ieftin ) ?

merge

https://www.unimotors.ro/Regulator-tensiune-Aprilia-Leonardo-125-Scarabeo-150-MX-125-RS-125-RS-250-RX-125-Pegaso-650-Olympia_p_426.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la tine s-ar putea sa fie cu doua mufe originalul.Verifica. Eu am o singura mufa ca in poza.

Oricum nu-i bai deoarece le desfaci si pui mufele de la tine. Eu personal am renuntat la mufe din cauza unui contact imperfect care mi-a prajit bateria si am folosit conectori electrici cu surub

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...