Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Sa stii ca nici eu nu sunt avansat, carnetul l-am luat anul trecut, doar ca am mai multi kilometri ca tine pentru ca am iesit din oras cu fiecare ocazie pe care am prins-o si fac "naveta" acasa-serviciu in fiecare zi. Daca ai zis ca e microb, o sa ai kilometri sezonul asta mai multi decat are unul mai avansat, raportat la acelasi an. Varul meu deja nu mai merge cu motorul, in conditiile in care acum 10 ani facea undeva in jur de 20 de mii de km pe sezon. In primii ani e pasiunea aia de a merge oricand si oriunde si oricum :)

 

Cat despre camera, ea vine cu multe accesorii incluse, prinderi pe ghidon, pe casca de bicicleta, casca de moto+asigurare suplimentara (vezi poze mai jos)+carcasa impermeabila (testata de mine in chiuveta, cel putin :)) )

 

Eu am prins-o pe casca de enduro pentru ca pe cea full face nu pot face asigurarea cu cele doua chingi suplimentare. Ea oricum vine cu dublu adeziv buretos, adica se lipeste de casca, dar am preferat sa o asigur si cu cele doua chingi, care au venit incluse in pachet.

 

 

 

WP_20170316_21_37_13_Pro.jpg

 

WP_20170316_21_37_37_Pro.jpg

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci.

Eu l am luat anul trecut in octombrie parcă iar în decembrie 7 deja cumpăram motorul. Deja am 2000 km, fac naveta Corbeanca-Baneasa și oriunde/oricând am ocazia :-) ziua/noaptea fara nici o problema.

Aștept căldură sa trag o fugă la Sinaia cu motorul și să halesc o ciorba bună haha, motiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!


Cafeiu' si apoi mai vedem.Is rupt in gura de ieri... :)


Deci da,traseul de ieri a fost urmatorul:Cluj-Faget-Stolna-Muntele Rece-Drumul lui Dobrin-Valea Ierii-Baisoara-Cluj,adica un total de 134 de km.A avut de toate,macadam curat,noroi,legheleu,zapada,gheata,vant,doar 2-3 grade cu plus.Am ajuns aseara imediat dupa intunecare,intreg,dar superjegos&ud.


Acum incarc 2 filmulete,apoi o sa postez aici linkurile.Pana atunci poze:


post-41801-0-73627200-1489731143_thumb.jpeg

post-41801-0-61192300-1489731177_thumb.jpg

post-41801-0-70342500-1489731202_thumb.jpg

post-41801-0-00056400-1489731217_thumb.jpeg

post-41801-0-15441100-1489731254_thumb.jpg

post-41801-0-63796700-1489731277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multamn fain de ganduri,baieti.:ok:

Mno,partea 1:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te invidiez Cristi ! :-) bv tie

» Post actualizat in 17 Mar 2017 06:26

trebuie sa-ti cumperi spalatorie :-))

si eu te invidiez! am fost sa vad mobra dar cam scumpa si nu face banii.era o husqvarna de 250 , 2T , fara acte ,lateralele sparte dar care mergea , insa nu dau 900 euroi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caponord o sa gasesti mai greu pe la noi. Pe net in Italia sunt multe la vanzare.Macar, cumpara una cu abs. Si pe mine ma tenteaza modelul, dar imi e frica ca e cam mare si cam grea pentru mine.La fel si Varadero. Spor la vandut Capricoarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s- a mai format un grup pe fb

https://www.facebook.com/groups/406572623039907/

Ce grup?

Cei fara fb nu pot vedea.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Dragilor, vreau sa întăresc suspensia pe fata că e prea moale, la frana de lăsa prea repede și mult.

Am învârtit de piulițe mici din poze în direcția acelor de ceasornic dar nu s-a schimbat nimic.

 

Unde greșesc?

 

Merci

post-95922-0-97995100-1489775275_thumb.jpg

post-95922-0-49360200-1489775293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

Dragilor, vreau sa întăresc suspensia pe fata că e prea moale, la frana de lăsa prea repede și mult.

Am învârtit de piulițe mici din poze în direcția acelor de ceasornic dar nu s-a schimbat nimic.

 

Unde greșesc?

 

Merci

Nu stiu cum e la tine, dar la mine, la Suziki V Strom 1000, gradatiile alea patru sau cinci, se sus, se deplaseaseza daca rotesc surubelel din capul telescopului. Cand se vad toate patru sau cinci, nu stiu cate ai, suspensia e moale. Cand strangi normal, adica insurubezi, toata chestia aia se duce in jos si suspensia se intareste. La mine merge sa le srangi sau slabesti cu o moneda de 50 de bani. Din ce vad eu acolo, ti-ar trebui o surubelnita. In nici un caz nu are legatura cu surubul de jos, de la discul de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubelele mici din capetele furcilor, cu semne de carioca verde, le am insurubat până la capăt.

 

Jos, lângă frana, chiar la capetele furcilor tot cu verde pe ele, și alea fa parte din suspensie.

 

Tot moale e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubelele mici din capetele furcilor, cu semne de carioca verde, le am insurubat până la capăt.

 

Jos, lângă frana, chiar la capetele furcilor tot cu verde pe ele, și alea fa parte din suspensie.

 

Tot moale e.

Daca ai drum prin Bucuresti, hai sa ne uitam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dragi frati Pegasisti, eu trebuie sa ma despart de Pegaso-ul meu.

In cazul in care sunteti interesati sau stiti pe cineva interesat, va rog frumos sa luati in considerare si anuntul meu de mai jos.

 

/index.php?/topic/744985-de-vanzare-aprilia-pegaso-650-ie-2001-bucuresti/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat,daa' poate vii la Apriliana a 3 a.

Oricum sa ai parte de kilometri multi si sanatosi indiferent de marca viitoarei tale mobre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat,daa' poate vii la Apriliana a 3 a.

Oricum sa ai parte de kilometri multi si sanatosi indiferent de marca viitoarei tale mobre.

Multumesc frumos de urare.

Nu stiu daca am cum sa vin la intalnire cat timp nu stau acasa in RO :( . Oricum mi-a atras atentia intalnirea asta si oamenii de pe acest topic in special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de urare.

Nu stiu daca am cum sa vin la intalnire cat timp nu stau acasa in RO :( . Oricum mi-a atras atentia intalnirea asta si oamenii de pe acest topic in special.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...