Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Era un contact imperfect si cred ca si masa avea o problema.VA MULTUMESC pentru sugestii . Deja ma treceau niste fiori gandindu-ma ca tre sa dau 450 ron pe un releu nou. :peace:

Stai linistit,vorbeste lumea ca Aprilicile-s de rahat,dar nu-i chiar asa!La fel se strica si restul,poate o idee mai rar!Iti pot da exemple destule,ca doar lucrez in service moto!Ultimele 2 mobre cu probleme:un Suzuki din 2012(probleme electrice mari)si Honda din 2008!NU dau nici modelele si nici numele,e lesne de inteles de ce!!!Iti recomand un WD40,la doza mica sa-l cumperi!Face minuni!!!

 

PS:Sa mai si radem:

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/111330-e%C5%9Fti-motociclist-dac%C4%83/ !!!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare! Cumpar crashbar pentru BMW F 650 din 1995 si gentile touring originale sau similare dupa Aprilia. Am postat si aici cu gandul ca nu ar avea de ce sa nu se potriveasca. In legatura cu plangerile de mai sus, cu frei-ul si cu releul, parti destul de scumpe, precizez ca in cartea tehnica de mentenanta a BMW se specifica clar ca sunt consumabile si se schimba la 40.000 km freiul, si 60.000 km releul. Asa ca daca pica vreunul, uitati-va si la km parcursi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Poate interesează pe cineva.

Am un set de plăcute spate pentru aprilia pegaso 650 de vânzare.

Gold fren la 80 lei.

Mulțumesc

Specifica ce an sau modelul de Aprilia Pegaso!

 

Salutare! Cumpar crashbar pentru BMW F 650 din 1995 si gentile touring originale sau similare dupa Aprilia. Am postat si aici cu gandul ca nu ar avea de ce sa nu se potriveasca. In legatura cu plangerile de mai sus, cu frei-ul si cu releul, parti destul de scumpe, precizez ca in cartea tehnica de mentenanta a BMW se specifica clar ca sunt consumabile si se schimba la 40.000 km freiul, si 60.000 km releul. Asa ca daca pica vreunul, uitati-va si la km parcursi.

Sau la anii pe care-i are Aprilica respectiva.Nothing last forever!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cam ce e pe bikeshop si in afara de mobra lui Alin si mk3-ul ala gri mat, nu prea m-a impresionat nimic. Mai asteptam pana la primavara, atunci trebuie sa ma lipesc si eu de vreo mobra ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, numai ca in primavara or sa urce iar preturile..



Stiu cam ce e pe bikeshop si in afara de mobra lui Alin si mk3-ul ala gri mat, nu prea m-a impresionat nimic. Mai asteptam pana la primavara, atunci trebuie sa ma lipesc si eu de vreo mobra ceva :)

Mobra lui Alin e ingrijita si arata fain.

Cu aia colantata in gri, nu stiu ce se intampla,dar e de cel putin un an la vanzare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, numai ca in primavara or sa urce iar preturile..

 

La cum merge piata de vreo 2 ani, tare ma indoiesc :)

 

Asta a lui Alin imi place, intradevar e ingrijita, insa nu prea am 1000 de cheltuit acum si nici nu m-ar lasa mana sa dau, cand am dat-o pe a mea cu 27 acum 2 ani... Chiar 27 nu vreau, insa mai pun ceva sa trec peste 30...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cam ce e pe bikeshop si in afara de mobra lui Alin si mk3-ul ala gri mat, nu prea m-a impresionat nimic. Mai asteptam pana la primavara, atunci trebuie sa ma lipesc si eu de vreo mobra ceva :)

sa sti ca pendulez intre a o mai da sau nu .Balanta inclina spre NU , vine primavara si am ceva planuri de trasee pe care vreau sa le fac cu mobra mea la care am lucrat destul de mult.Nu am facut mari investitii financiare , insa am depus munca si mult suflet .Eugen are dreptate , pana la 1000 E , insa modelul este destul de batran si de obicei sunt cam uzate fizic si moral. Doar un adevarat pasionat iti va da un GA bun dar de obicei " pasionatii " nu prea le dau....Eu recunosc ca am avut noroc.

Daca vrei iti dau nr de tlf de la omul de la care am luat-o , mai avea ceva ... El cu tatal lui - inginer auto , s-au ocupat de ele tehnic , insa mai putin estetic , deci am luat o mobra functionala dar care arata uzata ca aspect , insa am facut-o si merge brici....Ia in calcul ce am spus si cu un gram de noroc vei fi multumit...oricum mobra iti va da doar ceea ce poate , sa nu ceri mai mult de la ea ,un GA are cel putin 20 de ani ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa sti ca pendulez intre a o mai da sau nu .Balanta inclina spre NU , vine primavara si am ceva planuri de trasee pe care vreau sa le fac cu mobra mea la care am lucrat destul de mult.Nu am facut mari investitii financiare , insa am depus munca si mult suflet .Eugen are dreptate , pana la 1000 E , insa modelul este destul de batran si de obicei sunt cam uzate fizic si moral. Doar un adevarat pasionat iti va da un GA bun dar de obicei " pasionatii " nu prea le dau....Eu recunosc ca am avut noroc.

Daca vrei iti dau nr de tlf de la omul de la care am luat-o , mai avea ceva ... El cu tatal lui - inginer auto , s-au ocupat de ele tehnic , insa mai putin estetic , deci am luat o mobra functionala dar care arata uzata ca aspect , insa am facut-o si merge brici....Ia in calcul ce am spus si cu un gram de noroc vei fi multumit...oricum mobra iti va da doar ceea ce poate , sa nu ceri mai mult de la ea ,un GA are cel putin 20 de ani ....

Eu mi-am dat GA-ul acum un an si 2 luni de nevoie!Daca nu-l dadeam,il aveam si acum!

Dar,odata ce l-am dat,m-am gandit la modelul pe care-l am acum,ca si la un altfel de pas!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum merge piata de vreo 2 ani, tare ma indoiesc :)

 

Asta a lui Alin imi place, intradevar e ingrijita, insa nu prea am 1000 de cheltuit acum si nici nu m-ar lasa mana sa dau, cand am dat-o pe a mea cu 27 acum 2 ani... Chiar 27 nu vreau, insa mai pun ceva sa trec peste 30...

Am vazut un GA de vanzare pe Timisoara.Nu cunosc proprietarul,dar am vazut mobra.Ii undeva la 1150-1200 euro si cu 3 genti pe el.Albastrul ala violet.Si eu fiind pasionat de touring-uri ...si fiind si cu pretentii...pot spune cu mana pe inima ca am dat cateva ture in jurul acelei mobre[GA]. Probabil o tine cu el in casa proprietarul de arata asa. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sallut, vreau sa vand doua genti laterale de Aprilia Pegaso, nu mai am ce face cu ele .



- una dintre ele are o zgaraietura


- se vand fara suporti


- din pacate numai am cheitele


Arata exact ca in pozele atasate, daca este cineva interesat o sa pun si poze reale. Astept oferte .


Mai multe detalii in topic sau pe mail, laurentiu_mania07@yahoo.com



/index.php?/topic/707996-genti-laterale-aprilia-pegaso/


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sallut, vreau sa vand doua genti laterale de Aprilia Pegaso, nu mai am ce face cu ele .

- una dintre ele are o zgaraietura

- se vand fara suporti

- din pacate numai am cheitele

Arata exact ca in pozele atasate, daca este cineva interesat o sa pun si poze reale. Astept oferte .

Mai multe detalii in topic sau pe mail, laurentiu_mania07@yahoo.com

/index.php?/topic/707996-genti-laterale-aprilia-pegaso/

Salut, sunt interesat, cred ca au si suportii, cam care este pretul.....

 

Salut toti posesorii de Aprilia, am un prieten si el fiind posesorul unui pegaso din 95, are nevoie de un cauciuc bun pt. roata spate, 130x80x17, dar din motive financiare doreste unul sh, daca aveti de vanzare sau stiti pe cineva, postati un nr. de tel. va rog....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la audienta.

Astazi am scos si eu mobra de sub prelata, dupa ce am scapat de zapada, si mi-am mai facut de lucru la aripa fata. Am repozitionat-o, dupa multe masurari, i-am dat niste gauri la cald in partea de spate, sa am racire la radiator, si am intarit-o pe dedesubt cu plasa metalica.

I-am mai dat si cu ceva spray contact pe la butoane, contacte si incuietori...

Si cateva poze, cu noul look.

post-74306-0-50484800-1392227908_thumb.jpg

post-74306-0-30334700-1392227909_thumb.jpg

post-74306-0-94756900-1392227909_thumb.jpg

post-74306-0-58375300-1392227910_thumb.jpg

post-74306-0-29440500-1392227911_thumb.jpg

post-74306-0-82942100-1392227911_thumb.jpg

post-74306-0-49556000-1392227912_thumb.jpg

Editat de eugenkawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la audienta.

Astazi am scos si eu mobra de sub prelata, dupa ce am scapat de zapada, si mi-am mai facut de lucru la aripa fata. Am repozitionat-o, dupa multe masurari, i-am dat niste gauri la cald in partea de spate, sa am racire la radiator, si am intarit-o pe dedesubt cu plasa metalica.

I-am mai dat si cu ceva spray contact pe la butoane, contacte si incuietori...

Si cateva poze, cu noul look.

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la audienta.

Astazi am scos si eu mobra de sub prelata, dupa ce am scapat de zapada, si mi-am mai facut de lucru la aripa fata. Am repozitionat-o, dupa multe masurari, i-am dat niste gauri la cald in partea de spate, sa am racire la radiator, si am intarit-o pe dedesubt cu plasa metalica.

I-am mai dat si cu ceva spray contact pe la butoane, contacte si incuietori...

Si cateva poze, cu noul look.

Arata interesting!

Da' geanta aia face toti banii!Cat vrei pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms, Cristi.

Haha, e de pe vremea lu` bunica.

A vrut sa o arunce, si mi-a venit ideea sa imi bag sculele in ea, ca nu zdrangane ;)

Oricum am multe prin ea, de la fishe, bujii, poxipol, discuri de flex, pana la cabluri si papucei de electrica.. :D

P.S.: Nu e de vanzare, ca e trecuta de varsta pensionarii :crack:

Editat de eugenkawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Am postat un anunt si la piese......si mi-am zis sa-mi incerc norocul si aici,poate,poate are cineva pe sub pat,prin debara,sau garaj si ocupa locul degeaba urmatoarele:

 

Am nevoie de o aparatoare mana stanga [handguard] sau ambele[culoarea nu conteaza] ,pt o Aprilia Pegaso din '99 si o scarita pilot stanga[cu cauciucul pe el].Dar sunt la fel ca model 97-04.Sunt pt. o foarte buna cunostinta de-a mea,care m-a rugat sa-l ajut.

 

Rog contact aici sau PM,asta daca are cineva si binenteles cu un pret de vanzare.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...