Jump to content

Posesori De Aprilia Pegaso 650,uniti-va!

Recommended Posts

Acesta este cu Pegasus al meu din 1999, de care sunt tare mandru si multumit ca m-a plimbat mai toti muntii din Valcea si de pe langa....attachicon.gifSAM_2995.JPG

Frumoasa culoare, si "antijeg".

La negrul de la a mea se cunoaste orice urma de praf.

• Replies 14.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.... si a incercat sa scape de mort...

:crack:

am mai vazut o aprilie asa, cu busonu ala de jos lipit cu poxipol. cauza nu era ca se stricase filetul busonului (10-20 lei un buson nou) ci ca se stricase filetul de pe chiulasa. bine, nu ca ala nu se putea face un nou filet un pic mai mare...

ideea e ca tinea fara probleme si fara sa piarda ulei.

asta nu inseamna ca problema trebuie lasata asa si sa mearga omu cu poxipolul...

Vă arăt un set de fotografii efectuate în service...

Nu vreau să polemizez despre nimeni și nimic. Poate că defectele au fost moștenite de la proprietarii anteriori. Pe scurt, nu a trebuit să schimb doar semeringurile de furcă și frâna față, așa cum mi s-a spus (nu discut aici despre consumabilele de zi cu zi).

Important este că mecanicul și-a făcut treaba și că Tractoraș circulă într-o aproape perfectă stare de funcționare .smile.png

Ma abtin de la comentarii...

Acesta este cu Pegasus al meu din 1999, de care sunt tare mandru si multumit ca m-a plimbat mai toti muntii din Valcea si de pe langa....attachicon.gifSAM_2995.JPG

Foarte fain,sa ai parte de el.

Tu esti in poza?

cateva imagini cu Pegasus...

:crack: :eek: :crack: !!!

Edited by Cristian 1

Tu esti in poza?

Tu esti in poza?

nu sunt eu...dar in urmatoarea....cel pe Aprilia....

nu sunt eu...dar in urmatoarea....cel pe Aprilia....

In apaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! :crack:

Frumoasa culoare, si "antijeg".

La negrul de la a mea se cunoaste orice urma de praf.

uite doua aprilici modificate , despre asta voiam sa spun - carene rezervor modificate si apoi aripa supermoto

daca raman carenele oroginale o sa fie aripa relativ jos si nu da bine , ma rog sper sa ma insel

post-78987-0-66325100-1389805676_thumb.jpg

post-78987-0-96933800-1389805686_thumb.png

uite doua aprilici modificate , despre asta voiam sa spun - carene rezervor modificate si apoi aripa supermoto

daca raman carenele oroginale o sa fie aripa relativ jos si nu da bine , ma rog sper sa ma insel

Nu-s modificate doar ca si look,vis-a-vis de aripa fata,ci au si roata pe 17 in loc de cea pe 19!

Toate plasticele sunt acerbis. Si la mine si la Aprilia. Desenul e englezesc. Motorul e austriac. :)))

Sunt sigur ca are cava facut in China din fabrica :)). Macar sigla.

Sunt sigur ca are cava facut in China din fabrica :)). Macar sigla.

Yamaha TT-R 600 e integrala la plastice Acerbis!Cel putin cea din 2000!

PS:Maneta de la ambreiaj potriveste 1:1 de pe acest TT-R cu cea de pe Aprilia Pegaso Strada/Factory/Trail!

Edited by Cristian 1

'neata Eugene!

Nu arata rau aripa,dar da-i jos sticker-eala aia colorata si las-o neagra simplu!

Nu-s modificate doar ca si look,vis-a-vis de aripa fata,ci au si roata pe 17 in loc de cea pe 19!

da la asta m-am referit , doar ca aspect , de asta era vorba nu de altceva .

Ai dreptate e roata supermoto , dar si daca ii punea de 21 tot arata bine , prin taierea carenei in fata a creat un 10 cm de spatiu foarte mult

Acum mi-a venit o idee : cu doua amortizoare mai lungi nu s-ar putea rezolva problema spatiului ????

Alin, nu vreau sa schimb jumate de motocicleta pentru un moft cu o aripa..

O sa vad zilele astea cum se aseaza, si cum se vede.

normal ca nu , si eu am renuntat la ganduri de astea cert e un lucru , pentru mine : desingnerul a desenat-o asa cum e si a lansat-o pe piata asa , acesta este farmecul fiecarei mobre asa ca la mine am incercat inclusiv sa pastrez abtibildurile originale , deasemenea vopseaua ...

da la asta m-am referit , doar ca aspect , de asta era vorba nu de altceva .

Ai dreptate e roata supermoto , dar si daca ii punea de 21 tot arata bine , prin taierea carenei in fata a creat un 10 cm de spatiu foarte mult

Acum mi-a venit o idee : cu doua amortizoare mai lungi nu s-ar putea rezolva problema spatiului?

E clar ca schimbi ciclistica si va arata ca o girafa,asta pe langa faptul ca trebuie probabil schimbat suportul etrierului de frana si sa nu mai vorbim ca nu mai treci ITP-ul!

Edited by Cristian 1

Schimbi telescoape mai lungi, schimbi ciclistica. Mai trebuie cric mai lung, telescopul spate sa fie pe tare ca sa nu ai un chopper lasat pe spate si uite asa iti complici viata pt o aripa :)

CORECT

ce facem noi aici in termeni economici se numeste " brainstrorming " adica confruntari de idei in scopul de a elabora solutia cea mai buna..daca ar face si cei din GUVERN asa poate deciziile ar fi mai avantajoase pentru poporul 'asta ...

CORECT

ce facem noi aici in termeni economici se numeste " brainstrorming " adica confruntari de idei in scopul de a elabora solutia cea mai buna..daca ar face si cei din GUVERN asa poate deciziile ar fi mai avantajoase pentru poporul 'asta ...

Te rog insistent sa nu deraiezi in domeniul science-fiction! :eek:

Aici discutam chestii serioase,concrete!

normal ca nu , si eu am renuntat la ganduri de astea cert e un lucru , pentru mine : desingnerul a desenat-o asa cum e si a lansat-o pe piata asa , acesta este farmecul fiecarei mobre asa ca la mine am incercat inclusiv sa pastrez abtibildurile originale , deasemenea vopseaua ...

Ideea in sine e ca intotdeauna mi-am dorit sa am o motocicleta de cross, dar drumurile mele sunt in proportie de 70-80% prin oras, iar la greutatea mea, un enduro-touring este ideal.

Lucrul original e intotdeauna frumos, dar fiecare isi face modificarile dupa bunul plac.

CORECT

Daca nu am mai fabula, viata ar deveni anosta :P

Si nu uita ca va fi aripa fixa daca e prinsa de carena. Adica virezi si ea tot in fata va "privi".

Exactemont...

Te rog insistent sa nu deraiezi in domeniul science-fiction! :eek:

Aici discutam chestii serioase,concrete!

Politica e o c..rva cu sapte fete pe care e bine sa o tii la distanta, cat mai departe de bucuria vietii..

...

Daca nu am mai fabula, viata ar deveni anosta :P

...

Politica e o c..rva cu sapte fete pe care e bine sa o tii la distanta, cat mai departe de bucuria vietii..

:funny: :crack: !!!Ca bine zici!