Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Nu-i o rusine sa nu stii,e o rusine sa faci ceva ce crezi ca e bine fara sa intrebi pe altii care stiu si sa faci praf lucrul "reparat" din necunostiinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine v-am gasit !

Mersi, sau sa fac o .. carpeala cu ceva adeziv bun pana gasesc un cablu nou. Dar totusi mai e vreun magazin ( nu din cele de pe internet.. poate cineva care nu are site ) unde sa imi incerc norocul in a gasi cablul, sau cineva care aduce piese..!?

 

pai mai in detaliu de atat ce poate fi.. e dezbracata ! :)

aici era in prima zi :D

cauta niste "presetupe " la magazinele de electrice.Sunt din plastic si au cam acelas rol .Te duci cu bucsa veche si cauti un echivalent s-ar putea sa gasesti....scuze bine ai venit!

» Post actualizat in 09 Jan 2015 12:11

cauta niste "presetupe " la magazinele de electrice.Sunt din plastic si au cam acelas rol .Te duci cu bucsa veche si cauti un echivalent s-ar putea sa gasesti....scuze bine ai venit!

post-78987-0-66157300-1420805487_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb :) daca gasesc revin cu informatii. multumesc !

Do it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,Alin. Esti bun la casa omului. Nu stiam ca se potriveste presetupa. O sa-mi iau si eu o duzina cand o sa gasesc.

prima meserie-electrician

» Post actualizat in 09 Jan 2015 21:37

superb :) daca gasesc revin cu informatii. multumesc !

in primul rand verifica pasul filetului , restul e" poveste"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, la multi ani!! De azi cica nu mai sunt aprilist in acte, dar in sufelt o sa rămân pururi aprilist! Sunteti niste oameni nota 10++!

Am dat o la un om de treaba din Buzău, pe nume Vali, poate intra si el pe aici. Functionala si cu inima impacata ca nu dau carpeala!

Am dat o ca sa mi iau ceva mai nou sa merg la kapnord... Poate faceti o recomandare! Sincer va zic, sunteti cea mai tare comunitate de motociclisti si as vrea sa continui cu aprilia doar de dragul vostru.. Si zic asta dupa ce am urmărit si alte topciuri de motorete! Dar sa vedem.. Poate rămân printre voi cum as vrea... Daca nu ar fi intr un piston aprilia pegaso ar fi cea mai tare moto-trotineta! Iar oamenii care o detin sunt dulceata de nuci :))

Deci vreau ceva in minim 2 pistoane, pana in 2500 de eur, care sa se preteze la drumuri lungi...

 

Oricum ar fi, la întâlnirea apriliica pe care o planuiti vin chiar daca vin cu o trotineta de adevaratelea! Desigur, asta daca ma mai primiti :))

post-82534-0-41079800-1420844806_thumb.jpg

Editat de shumilica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, la multi ani!! De azi cica nu mai sunt aprilist in acte, dar in sufelt o sa rămân pururi aprilist! Sunteti niste oameni nota 10++!

Am dat o la un om de treaba din Buzău, pe nume Vali, poate intra si el pe aici. Functionala si cu inima impacata ca nu dau carpeala!

Am dat o ca sa mi iau ceva mai nou sa merg la kapnord... Poate faceti o recomandare! Sincer va zic, sunteti cea mai tare comunitate de motociclisti si as vrea sa continui cu aprilia doar de dragul vostru.. Si zic asta dupa ce am urmărit si alte topciuri de motorete! Dar sa vedem.. Poate rămân printre voi cum as vrea... Daca nu ar fi intr un piston aprilia pegaso ar fi cea mai tare moto-trotineta! Iar oamenii care o detin sunt dulceata de nuci :))

Deci vreau ceva in minim 2 pistoane, pana in 2500 de eur, care sa se preteze la drumuri lungi...

 

Oricum ar fi, la întâlnirea apriliica pe care o planuiti vin chiar daca vin cu o trotineta de adevaratelea! Desigur, asta daca ma mai primiti :))

Normal ca vei fi primit!

Ti-as recomanda tot din aceeasi categorie.pe fie-sa mai noua,cea pe care o am eu,chiar daca e tot intr-un cilindru,dar de Yamaha,de 659 cmc,50 de cp,duce 2 persoane si bagaj,e allrounder,adica se baga tot pe-acolo.Ce mai,Aprilia Pegaso Strada din 2005 in sus sau Aprilia Pegaso Trail din 2006 in sus.

Mai gandeste-te.Un exemplu:anul trecut am facut o excursie de 3.800 de km pana in Grecia si retur fara absolut nicio problema!!!

» Post actualizat in 10 Jan 2015 16:44

superb :) daca gasesc revin cu informatii. multumesc !

Incearca aici:

http://olx.ro/oferta/dezmembrez-aprilia-pegasoo-650-ID2r0ew.html#9761544f59

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pentru Pegaso lant cu za de legatura? Daca da, nu e pericol sa se desfaca? Daca nu, unde gasesc sa cumpar lant + za?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lanturi se gasesc si separat,insa e indicat sa fie schimbate si pinioanele.

Zaua de legatura se prinde prin nituire (cu pistol special cu percutie sau presa speciala de lant) si se vinde odata cu lantul sau separat,tocmai pentru a se prinde "sanatos". Pentru cazurile extreme,se folosesc si zale cu siguranta,gen agrafa,care se monteaza destul de usor.

» Post actualizat in 10 Jan 2015 18:26

Alin,poate pui si poze cu carburatoarele mele desfacute.

Prietenii stiu de ce :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lanturi se gasesc si separat,insa e indicat sa fie schimbate si pinioanele.

Zaua de legatura se prinde prin nituire (cu pistol special cu percutie sau presa speciala de lant) si se vinde odata cu lantul sau separat,tocmai pentru a se prinde "sanatos". Pentru cazurile extreme,se folosesc si zale cu siguranta,gen agrafa,care se monteaza destul de usor.

Da, am vrut sa ma refer tocmai la zaua de lant tip agrafa. Multumesc. Mai astept pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lanturi se gasesc si separat,insa e indicat sa fie schimbate si pinioanele.

Zaua de legatura se prinde prin nituire (cu pistol special cu percutie sau presa speciala de lant) si se vinde odata cu lantul sau separat,tocmai pentru a se prinde "sanatos". Pentru cazurile extreme,se folosesc si zale cu siguranta,gen agrafa,care se monteaza destul de usor.

» Post actualizat in 10 Jan 2015 18:26

Alin,poate pui si poze cu carburatoarele mele desfacute.

Prietenii stiu de ce :ok:

» Post actualizat in 10 Jan 2015 18:49

Este pentru Pegaso lant cu za de legatura? Daca da, nu e pericol sa se desfaca? Daca nu, unde gasesc sa cumpar lant + za?

dac vrei lant iti fac eu o oferta , insa nu folosi lant cu agrafa .De fapt prinderea cu agrafa este doar pt reparatie in caz ca se rupe lantul si trebuie sa ajungi in service

» Post actualizat in 10 Jan 2015 18:58

maine sper sa fac un filmulet succint cu reparatia

post-78987-0-70593000-1420915537_thumb.jpg

post-78987-0-09143100-1420915541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniste!

Alin e vedeta!

Ar trebui sa facem mai multe din astea,ca nu se prea gasesc la Aprilia.

Asteptam partea a doua.

» Post actualizat in 11 Jan 2015 14:16

Alin,sa-ti mai iei un part-time la Teleshoping sau magazine de prezentare / tutoriale online. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, la multi ani!! De azi cica nu mai sunt aprilist in acte, dar in sufelt o sa rămân pururi aprilist! Sunteti niste oameni nota 10++!

Am dat o la un om de treaba din Buzău, pe nume Vali, poate intra si el pe aici. Functionala si cu inima impacata ca nu dau carpeala!

Am dat o ca sa mi iau ceva mai nou sa merg la kapnord... Poate faceti o recomandare! Sincer va zic, sunteti cea mai tare comunitate de motociclisti si as vrea sa continui cu aprilia doar de dragul vostru.. Si zic asta dupa ce am urmărit si alte topciuri de motorete! Dar sa vedem.. Poate rămân printre voi cum as vrea... Daca nu ar fi intr un piston aprilia pegaso ar fi cea mai tare moto-trotineta! Iar oamenii care o detin sunt dulceata de nuci :))

Deci vreau ceva in minim 2 pistoane, pana in 2500 de eur, care sa se preteze la drumuri lungi...

 

Oricum ar fi, la întâlnirea apriliica pe care o planuiti vin chiar daca vin cu o trotineta de adevaratelea! Desigur, asta daca ma mai primiti :))

La multi ani pe 2015 !!! Shumilica sa stii ca Aprilia ta a ajuns pe maini bune la Buzau. Iti multumesc si eu caci acum am partener pt drum :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stie sa-si vanda marfa,ci e APRILIST PANA-N SUFLET SI MADUVA OASELOR!!!Chiar de o va vinde pe asta,se va intoarce la o Aprilica,mai devreme sau mai tarziu!

D-aia suntem noi,mai speciali! :hug:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reusit sa vad si eu filmuletul.

Foarte frumos explicat.

» Post actualizat in 12 Jan 2015 07:56

Nu stie sa-si vanda marfa,ci e APRILIST PANA-N SUFLET SI MADUVA OASELOR!!!Chiar de o va vinde pe asta,se va intoarce la o Aprilica,mai devreme sau mai tarziu!

D-aia suntem noi,mai speciali! :hug:

Da-da!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am reusit sa vad si eu filmuletul.

Foarte frumos explicat.

» Post actualizat in 12 Jan 2015 07:56

Da-da!

am incercat si eu. mai am de confectionat dublurile la garniturile de la pahare , verificat nivelul si membranele si e gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline,am auzit ca lucrezi cel mai ieftin/bine!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are cineva nevoie:

https://www.motobikeshop.eu/ro/releu-incarcare-aprilia-leonardo-scarabeo-125-150


» Post actualizat in 12 Jan 2015 12:08

Aline,am auzit ca lucrezi cel mai ieftin/bine!

fac exact ce imi place, si acum ma gandesc serios sa termin atelierul planificat acum 2 ani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...