Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

Acum nu mai e o exceptie la mine dar vad ca si altii isi scriu "denumirile " cu litere mici .

"altii" (aia cu "denumirile") nu folosesc replici gen "vezi ca esti nesimtit". nici cand e cazul, nici cand nu e (e discutabil daca ce a scris adiradulescu e nesimtire. parerea mea e ca nu, a ta ca da).

 

si "altii" au destula siguranta de sine si o personalitate neinfluentabila ca atunci cand li se atrage atentia pe o problema personala sa ramana la parerea lor initiala. si apropo de modificarea chestiunilor personale "dupa cum bate vantul": corect nu e numai ca numele proprii sa fie scrise majuscule ci si prenumele sa preceada numele.

si nu, nu ma astept ca acum sa faci si schimbarea asta in optiunile tale personale.

 

multe scuze pentru marele offtopic dar vreau sa exprim urmaroarea idee:

citesc des forumul asta, in special sectiunea "noastra" a aprilistilor. imi place mult sa vad solutiile pe care unul sau altul le gaseste la cate o problema aparuta la moto. chiar mi-am facut un mic rezumat al forumului cu ce probleme pot apare si cam cum se rezolva. intr-un cuvant gasesc acest forum util.

ce mi se pare un exagerat este exprimarea pasiunii catre o marca sau alta. si nu vreau sa fiu prost inteles: este normal ca o persoana sa fie pasionata de o marca (aprilia, honda, etc) sau de un sport (fotbal, etc). dar cred ca in final asta nu ne deosebeste prea mult de persoanele care au alte pasiuni. a sari la gatul cuiva pe motivul unei pasiuni mi se pare o copilarie. dar asta e doar parerea mea. va urez distractie placuta la intalnirea aprilistilor si vreme buna. mi-ar fi placut sa vin dar anul asta mi-e imposibil. sper ca la anu...

 

Mno,nu incepeti iara!

stai s-o terminam intai si apoi n-o mai incepem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"altii" (aia cu "denumirile") nu folosesc replici gen "vezi ca esti nesimtit". nici cand e cazul, nici cand nu e (e discutabil daca ce a scris adiradulescu e nesimtire. parerea mea e ca nu, a ta ca da).

 

si "altii" au destula siguranta de sine si o personalitate neinfluentabila ca atunci cand li se atrage atentia pe o problema personala sa ramana la parerea lor initiala. si apropo de modificarea chestiunilor personale "dupa cum bate vantul": corect nu e numai ca numele proprii sa fie scrise majuscule ci si prenumele sa preceada numele.

si nu, nu ma astept ca acum sa faci si schimbarea asta in optiunile tale personale.

 

multe scuze pentru marele offtopic dar vreau sa exprim urmaroarea idee:

citesc des forumul asta, in special sectiunea "noastra" a aprilistilor. imi place mult sa vad solutiile pe care unul sau altul le gaseste la cate o problema aparuta la moto. chiar mi-am facut un mic rezumat al forumului cu ce probleme pot apare si cam cum se rezolva. intr-un cuvant gasesc acest forum util.

ce mi se pare un exagerat este exprimarea pasiunii catre o marca sau alta. si nu vreau sa fiu prost inteles: este normal ca o persoana sa fie pasionata de o marca (aprilia, honda, etc) sau de un sport (fotbal, etc). dar cred ca in final asta nu ne deosebeste prea mult de persoanele care au alte pasiuni. a sari la gatul cuiva pe motivul unei pasiuni mi se pare o copilarie. dar asta e doar parerea mea. va urez distractie placuta la intalnirea aprilistilor si vreme buna. mi-ar fi placut sa vin dar anul asta mi-e imposibil. sper ca la anu...

 

stai s-o terminam intai si apoi n-o mai incepem :)

Nu cred ca poti vorbi despe un om fara sa il cunosti. Nu iti permit asta.

 

imi pare rau c a l-am facut nesimtit , vad ca AdiRadulescu tocmai da dovada de bun simt si nu se mai baga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 nu e forumul lu mama dumitale ca sa-mi "permiti" una sau alta. vezi ca eu nu sunt adiradulescu si nu halesc expresii gen "iti permit" sau "esti nesimtit". mai ales cand nu sunt argumentate clar. este un forum public si n-am nevoie de permisiunea unui egal cu mine (user) ca sa-mi spun parerea.

 

2 absolut de acord: nu poti vorbi despre un om fara sa-l cunosti. deduc ori ca-l cunosti pe adiradulescu, ori ca ideile tale despre verticalitate se aplica doar altora. tu stii mai bine ca mine daca-l cunosti sau nu, deci care din cele doua variante ti se aplica.

 

3 faptul ca adiradulescu "nu se mai baga" nu e o dovada de bun simt. adica probabil ca baiatul are bun simt dar nu asa se exprima. faptul ca "nu se mai baga" arata ori lehamitea (aparuta dupa primirea calduroasa pe care i-ai acordat-o) ori nepasarea (fata de atitudinea ta pe care evident n-o va schimba daca macar 18 ani ai avut-o asa) ori faptul ca a primit raspuns la intrebarea lui initiala si nu mai are ce cauta pe sectiunea aprilistilor (iarasi dupa primirea calduroasa de care a beneficiat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca este un forum public am dreptul sa nu-ti permit sa vorbesti despre persoana mea atat timp cat nu ma cunosti. Nici eu nu-mi permit asta despre tine .Forumul este despre motociclete nu despre personalitatea cuiva.Iti sugerez sa-ti masori inca odata expresiile.

Eu mi-am cerut scuze fata de ce i-am spus lui Adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 ai dreptul sa nu vrei ceva, nu sa nu-mi permiti ceva. sper ca stii sa faci diferenta intre cele doua chestii ca altfel vorbesc degeaba. de exemplu ai dreptul sa-mi sugerezi ceva chiar daca eu nu vreau sa-mi sugerezi (sa-mi "masor expresiile").

 

2 forumul este despre motociclete dar pe forum sunt useri.

despre "testosteronul" exagerat al unor useri facusem eu offline-ul. adica despre exprimarea exagerata a pasiunilor. inca o data, exagerata, nu normala. exagerat este atunci cand in loc de "buna ziua" cineva sare cu "mai nesimtitule".

 

3 nu vazusem foarte clar ca-ti cerusei scuze apropo de adi. daca da, foarte corect din partea ta.

oricum ramane mesajul meu apropo de (rarele) exagerari de pe sectiunea asta legate de pasiunea aprilia.

 

o zi buna in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 ai dreptul sa nu vrei ceva, nu sa nu-mi permiti ceva. sper ca stii sa faci diferenta intre cele doua chestii ca altfel vorbesc degeaba. de exemplu ai dreptul sa-mi sugerezi ceva chiar daca eu nu vreau sa-mi sugerezi (sa-mi "masor expresiile").

 

2 forumul este despre motociclete dar pe forum sunt useri.

despre "testosteronul" exagerat al unor useri facusem eu offline-ul. adica despre exprimarea exagerata a pasiunilor. inca o data, exagerata, nu normala. exagerat este atunci cand in loc de "buna ziua" cineva sare cu "mai nesimtitule".

 

3 nu vazusem foarte clar ca-ti cerusei scuze apropo de adi. daca da, foarte corect din partea ta.

oricum ramane mesajul meu apropo de (rarele) exagerari de pe sectiunea asta legate de pasiunea aprilia.

 

o zi buna in continuare

1.nu m-am referit la " offline-ul tau , dac este despre motoare poti sa spui orice ,

Uniforma militara nu-ti da dreptul sa ma analizezi , atata timp cat nu ma cunosti.

2. Un lucru m-a derjat( cred ca deranja pe oricine): intri odata pe an pe topicul despre Aprilia, si vorbesti despre un subiect care n-are legatura cu Aprilia......nu e corect fata de niciunul dintre noi

Eu am incheiat subiectul aici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 parca nu era bine sa-ti dai cu parerea despre altii ("cred ca deranja pe oricine"...lasa-i pe ei eventual sa-si exprime deranjul, nu te prevala de tacerea lor ca sa-ti obtii suporteri cand poate nu-i ai);

si o corectie: intru o data la 2-3 zile pe topicul despre aprilia, dar daca postez mai rar (nici chiar anual) aia e altceva. ca si tine si probabil ca si ceilalti postez cand am ceva de spus.

 

cu ultima replica iti dau dreptate 100%: si eu consider subiectul incheiat aici.

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 parca nu era bine sa-ti dai cu parerea despre altii ("cred ca deranja pe oricine"...lasa-i pe ei eventual sa-si exprime deranjul, nu te prevala de tacerea lor ca sa-ti obtii suporteri cand poate nu-i ai);

si o corectie: intru o data la 2-3 zile pe topicul despre aprilia, dar daca postez mai rar (nici chiar anual) aia e altceva. ca si tine si probabil ca si ceilalti postez cand am ceva de spus.

 

cu ultima replica iti dau dreptate 100%: si eu consider subiectul incheiat aici.

 

o zi buna

merci la fel , desi e cam cald aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci,s-o gatat divergentul!E bine c-ati ajuns la o bere rece amandoi! :alcy:

 

PS:@enemy2day,faptul ca cineva apara un brand,o marca,denota o pasiune mult mai mare decat a altora!ASTA inseamna sa fii devotat si sa iei masuri cand se trezeste cate unul sa porcaiasca brandul CHIAR pe topicul dedicat lui!ASTA mi se pare mie proasta crestere,sa jignesti.N-are legatura cu faptul ca e forum si poti posta orice vrei,daca ai cont!Si NU e un forum public,ca e privat!Ti-ai facut cont CU anumite clauze impuse de catre proprietarul forumului,Dobrescu!

Daca vrei sa porcaiesti(nu tu,evident,ci cel ce vrea s-o faca),du-te si deschide topic cu tema porcaitului,nu veni sa faci asemenea afirmatii.Jignesti gratuit din start!NU discut de cazul de mai sus a lui Alin si Adi,asta e minor!Au fost altele inainte!

Unii chiar iubesc acest brand,ca si mine de exemplu!Nu e perfect,dar asta e alta poveste!Ca unul ce se ocupa cu "reparat" de mobre si masini,pot sa-ti spun ca-s pline service-urile de japoneze!Asta ca sa stii ca toate au bube!Diferenta este ca unii recunosc,altii tac mai ales ca se va revinde bine mobra lui la un moment dat...

 

Weekend placut si benzina-n rezervor va doresc!

 

Apropos:AMR 12 zile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cu parere de rau va anunt ca nu putem veni la intalnire, cu toate ca de jumatate de an tot despre asta vorbeam. Motivul este pur financiar. Sunt peste 1.000 de km de aprcurs si cu doua motoare costul este prea mare pentru perioada asta. Asa cum am cunoscut doi aprilisti adevarati. fata in fata, mi-ar fi placut sa va vad pe toti la o bere rece in varf de munte.

 

In alta ordine de idei, am de dat doua casti flip-up Uvex GT 350, cu ochelari de soare, purtate dar bune, una S, una M. Daca stiti pe altii mai putin ajurati decat noi, carora chiar le lipsesc din dotare castile, dati-mi de stire. Cand am zis ca-s de dat ma refeream pe gratis.

 

O zi calduroasa va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa pe mine castile.M-ul e bun pentru mine.Ai putea masura diametrul interior al celei S?Pentru sotia mea care la unele e S,la altele e XS.

 

Pacat ca nu puteti veni,chiar pacat!

Mno nu-i bai,la anul atunci!


» Post actualizat in 26 Jul 2015 10:22

PS:Motivul pentru care doresc castile este ca sunt flip-up!Cred ca-s mai ok la touring decat cele inchise.

Nici casca sotiei mele si nici a mea,nu sunt flip-up.

In cazul in care nu vor fi ok pentru careva dintre noi,se doneaza mai departe!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cu parere de rau va anunt ca nu putem veni la intalnire, cu toate ca de jumatate de an tot despre asta vorbeam. Motivul este pur financiar. Sunt peste 1.000 de km de aprcurs si cu doua motoare costul este prea mare pentru perioada asta. Asa cum am cunoscut doi aprilisti adevarati. fata in fata, mi-ar fi placut sa va vad pe toti la o bere rece in varf de munte.

 

In alta ordine de idei, am de dat doua casti flip-up Uvex GT 350, cu ochelari de soare, purtate dar bune, una S, una M. Daca stiti pe altii mai putin ajurati decat noi, carora chiar le lipsesc din dotare castile, dati-mi de stire. Cand am zis ca-s de dat ma refeream pe gratis.

 

O zi calduroasa va doresc!

marimea M ma intereseaza pt sotia mea

» Post actualizat in 26 Jul 2015 10:55

Salutare!

 

Cu parere de rau va anunt ca nu putem veni la intalnire, cu toate ca de jumatate de an tot despre asta vorbeam. Motivul este pur financiar. Sunt peste 1.000 de km de aprcurs si cu doua motoare costul este prea mare pentru perioada asta. Asa cum am cunoscut doi aprilisti adevarati. fata in fata, mi-ar fi placut sa va vad pe toti la o bere rece in varf de munte.

 

In alta ordine de idei, am de dat doua casti flip-up Uvex GT 350, cu ochelari de soare, purtate dar bune, una S, una M. Daca stiti pe altii mai putin ajurati decat noi, carora chiar le lipsesc din dotare castile, dati-mi de stire. Cand am zis ca-s de dat ma refeream pe gratis.

 

O zi calduroasa va doresc!

Imi pare rau ca nu puteti veni.

Nu stiu daca va fi o problema cu cazarea , Cristi a dat un acont pentru camere, parca .... parerea mea este ca daca va ganditi sa veniti cu una , 1200-le mi se pare cel mai bun , costurile se reduc la jumatate ,

Cred ca o sa fie fain

» Post actualizat in 26 Jul 2015 11:05

Pana la urma cati am ramas?

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madaline,renunt la casti pana la urma,caci sigur sunt altii mai nevoiasi decat noi!

Uite cea M o va lua sotia lui Alin,iar pentru S sigur se va gasi cineva.

Oricum mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madaline,ai rezolvat problema:M merge la Alin si S la Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu vrea nimeni castile pana la momentul asta, cred ca S ar fi potrivit pentru pasagera mea. In perioada asta deja sunt cam uscat de bani cu achizitia motocicletei, deci chiar mi-ar fi de folos...

Ce mobra ti-ai luat pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, s-a rezolvat: M merge la Alin si S la Mihai.

Contactati-ma ca sa vad cum vi le trimit!

0730.660.418

Corect! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Cu parere de rau va anunt ca nu putem veni la intalnire, cu toate ca de jumatate de an tot despre asta vorbeam. Motivul este pur financiar. Sunt peste 1.000 de km de aprcurs si cu doua motoare costul este prea mare pentru perioada asta. Asa cum am cunoscut doi aprilisti adevarati. fata in fata, mi-ar fi placut sa va vad pe toti la o bere rece in varf de munte.

 

In alta ordine de idei, am de dat doua casti flip-up Uvex GT 350, cu ochelari de soare, purtate dar bune, una S, una M. Daca stiti pe altii mai putin ajurati decat noi, carora chiar le lipsesc din dotare castile, dati-mi de stire. Cand am zis ca-s de dat ma refeream pe gratis.

 

O zi calduroasa va doresc!

Intr-o zi am refacut curbura de la parbrizul meu cam cum ai vrea tu , am intors buza de sus inspre fata insa doar 3 cm , si un pic lateralele.Te anunt dupa proba daca are efect.

eu termin serviciul pe la 16:30 undeva in jurul orei 17: 17:30 eu sunt disponibil, singura treaba este sa fac rost de incalzitor , cu lampa se va strica parbrizul si nu ma bag.La a mea m-am bagat deoarece nu a costat nimic si momentan fac probe pe el.Daca poti veni sambata e si mai Ok poate facem o tura la Vulcanii Noroiosi.

 

vorbim maine dupa amiaza , cand ies de la servici , am primit sarcini noi si am mult de lucru

» Post actualizat in 26 Jul 2015 13:04

Gata, s-a rezolvat: M merge la Alin si S la Mihai.

Contactati-ma ca sa vad cum vi le trimit!

0730.660.418

:peace:

Editat de Geamanu Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o zi am refacut curbura de la parbrizul meu cam cum ai vrea tu , am intors buza de sus inspre fata insa doar 3 cm , si un pic lateralele.Te anunt dupa proba daca are efect.

eu termin serviciul pe la 16:30 undeva in jurul orei 17: 17:30 eu sunt disponibil, singura treaba este sa fac rost de incalzitor , cu lampa se va strica parbrizul si nu ma bag.La a mea m-am bagat deoarece nu a costat nimic si momentan fac probe pe el.Daca poti veni sambata e si mai Ok poate facem o tura la Vulcanii Noroiosi.

 

vorbim maine dupa amiaza , cand ies de la servici , am primit sarcini noi si am mult de lucru

» Post actualizat in 26 Jul 2015 13:04

:peace:

 

Ok, atunci ne auzim la telefon. Si iti aduc si casca. Ramane sa ma intalnesc si cu Mihai in Ploiesti ca sa o las si p-aia S.

» Post actualizat in 26 Jul 2015 13:27

Aline, uite cum vine parbrizul!

 

post-88469-0-54097900-1437917209_thumb.jpg

post-88469-0-57518400-1437917213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, atunci ne auzim la telefon. Si iti aduc si casca. Ramane sa ma intalnesc si cu Mihai in Ploiesti ca sa o las si p-aia S.

» Post actualizat in 26 Jul 2015 13:27

Aline, uite cum vine parbrizul!

 

attachicon.gifP7127380.JPG

attachicon.gifP7117227.JPG

o sa fie ceva probleme deoarece este foarte curbat pe orizontala , ma gandesc poate cu un distantier il ridicam spre fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca sunt in cautari. Eu m-am hotarat la Pegaso, fara discutie, mai ales ca mi-au placut Aprilia dintotdeauna. La 14 ani am avut un SR, dupa aia la 16 un RS 50, apoi RS 125, dupa care am tot visat la un RSV, dar ratiunea a invins, asa ca vreau Pegaso. In weekendul asta am fost plecat, dar incepand de maine vreau sa le vad macar pe cele de pe langa Ploiesti.

 

 

Multumesc frumos!

Cu placere, sa nu uiti sa-mi lasi un nr de tel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragii mei Aprilieni!

 

Tinand cont ca mai sunt 14 zile pana la marea intrunire, propun sa strigam prezenta, sa stim cati suntem.

Eu primul! Ne vedem acolo :)

noi suntem 2 :peace:

» Post actualizat in 26 Jul 2015 13:52

Ma pregatesc de plecare , ma intorc acasa dupa scurta pauza din Shighisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...