Sari la conținut

Postări Recomandate

bine ca ai rezolvat,insa apar 2 probleme:

1:la urmatorul ITP o sa trebuiasca sa refaci operatiunea

2:s-ar putea sa ai oaresce probleme cu politia(mare atentie daca iesi peste granita)

eu am avut noroc,modificarile erau in brief,asa ca l-am inscris asa.

 

La Itp lumea nu e atat de constipata precum cei de la RaR-ul "oficial", cel putin nu cei de la Podul Fundeni...

 

Politia te poate opri in cel mai rau caz ca sa te intrebe ce motor este sau cat costa, controlul mobil RaR poate reprezenta o problema dar nici ei n-au treaba cu 2 roti,mai mult cu 4.

 

E pacat ca prima experienta de genul asta pe meleagurile noastre il are in prim plan pe un frustrat d-asta de la RAR, cu toate astea nu toata lumea e batuta in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ceva vreme salivez dupa acest model ,as dori sa achizitionez peste 1 an unul de nou si am urmatoarele intrebari adresate posesorilor de vzr 1800:

-Care mai este pretul cu tot cu taxe pe la diversi dealeri ?

-Cu autonomia cum sta ?

-la inaltimea mea de 1.87 credeti ca as sta comod pe el ?

-Cam cat de costisitoare este intretinerea(placute,filtre,gume,bujii ,etc.)

-Cum lumineaza felinarul pe timp de noapte ?

-Cati kilometrii ati parcurs cel mai mult intr-o zi ?

-Probleme tehnice ati avut la acest model ?

Credeti ca este o motocicleta pe care sa o pastrezi in ograda ceva ani buni (10-20 ani ) ?

 

 

Multumesc anticipat ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul este cam tot ala cred....cel mai bine intrebi la reprezentanta

poti scoate si 330-350 km cu un plin....consum de pe la 5.5-6 in sus...depinde de gaz si stil de mers

eu am cam 1.87 si e f ok...la drum f lung ai avea nevoie de ceva mai lung pt picioare.....se pot pune niste prelungiri

felinarul vede bine noaptea cu toate ca am pus xenon....se vede mult mai bine.....

km intr-o zi au fost 700 si ceva pt mine dar se poate si mai

bine

probleme tehnice nu au fost la mine pana acum....

 

pt alte intrebari iti stau la dispizitie......

 

De ceva vreme salivez dupa acest model ,as dori sa achizitionez peste 1 an unul de nou si am urmatoarele intrebari adresate posesorilor de vzr 1800:

-Care mai este pretul cu tot cu taxe pe la diversi dealeri ?

-Cu autonomia cum sta ?

-la inaltimea mea de 1.87 credeti ca as sta comod pe el ?

-Cam cat de costisitoare este intretinerea(placute,filtre,gume,bujii ,etc.)

-Cum lumineaza felinarul pe timp de noapte ?

-Cati kilometrii ati parcurs cel mai mult intr-o zi ?

-Probleme tehnice ati avut la acest model ?

Credeti ca este o motocicleta pe care sa o pastrezi in ograda ceva ani buni (10-20 ani ) ?

 

 

Multumesc anticipat ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul este cam tot ala cred....cel mai bine intrebi la reprezentanta

poti scoate si 330-350 km cu un plin....consum de pe la 5.5-6 in sus...depinde de gaz si stil de mers

eu am cam 1.87 si e f ok...la drum f lung ai avea nevoie de ceva mai lung pt picioare.....se pot pune niste prelungiri

felinarul vede bine noaptea cu toate ca am pus xenon....se vede mult mai bine.....

km intr-o zi au fost 700 si ceva pt mine dar se poate si mai

bine

probleme tehnice nu au fost la mine pana acum....

 

pt alte intrebari iti stau la dispizitie......

Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat si daca tot imi permiti sa mai pun intrebari vin cu urmatoarele:

-Crezi ca e o motoreta pe care o poti tine o viata?

-Se merita sa cumperi una sh ,e tot aceeasi treaba?

-La cati km ii faci schimbul de ulei,ce capacitate intra?

-Consumabilele le gasesti usor?Adica daca le poti gasi in RO?

-Furca aia upside se comporta bine?Cum reactioneaza pe drumurile din ro ?

-Pasagerul cum se simte cand calatoriti ?

 

Multumesc inca o data pentru timpul acordat! :)

Mesaj completat

galbena mea :D

Am vazut-o si pe youtube nenea !

Esti un norocos ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat si daca tot imi permiti sa mai pun intrebari vin cu urmatoarele:

-Crezi ca e o motoreta pe care o poti tine o viata?

-Se merita sa cumperi una sh ,e tot aceeasi treaba?

-La cati km ii faci schimbul de ulei,ce capacitate intra?

-Consumabilele le gasesti usor?Adica daca le poti gasi in RO?

-Furca aia upside se comporta bine?Cum reactioneaza pe drumurile din ro ?

-Pasagerul cum se simte cand calatoriti ?

 

 

 

Eu unul, de cand am luat-o am rupt orice legatura cu preturi, reviste , modele.......cred ca o poti tine daca ai grija de ea si mergi cum trebuie mers......pana la urma depinde si de noroc.....

 

sincer nush preturile second hand....dar la 8000 sau 10.000 cat e una second mai pui 1000 si o iei noua si stii ca e rodata de mana ta, ca ai fost primul care i-a dat prima cheie......

 

la 6000 de km se face schimbul si intra parca 3.6 l fara filtru si 3.8 cu filtru de ulei

 

consumabile sunt....de toate...bani sa fie......

 

motocicleta este foarte echilibrata.....cu furca upside-down nu ai probleme....mie mi-a placut f mult cum lucreaza pt cat e de grea motocicleta.....pe drumurile noastre depinde....este foarte rigida.....nu e tocmai un vapor comfortabil......

 

nu am avut la km multi pasager...dar are loc suficient pt de toate.....

 

 

see Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA STIE CINEVA DE UNDE POT SA IAU COMENZI AVANSATE PENTRU M1800R, VA ROG NU VA SFIITI SA-MI SPUNETI :lol:

 

Va doresc Sarbatori Fericite si Asfalt Uscat![/size]

Editat de manollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat si daca tot imi permiti sa mai pun intrebari vin cu urmatoarele:

-Crezi ca e o motoreta pe care o poti tine o viata?

-Se merita sa cumperi una sh ,e tot aceeasi treaba?

-La cati km ii faci schimbul de ulei,ce capacitate intra?

-Consumabilele le gasesti usor?Adica daca le poti gasi in RO?

-Furca aia upside se comporta bine?Cum reactioneaza pe drumurile din ro ?

-Pasagerul cum se simte cand calatoriti ?

 

Multumesc inca o data pentru timpul acordat! :love:

Mesaj completat

 

Am vazut-o si pe youtube nenea !

Esti un norocos :love:

 

Pasagerul cum se simte?! Pai cine sa stie bre ce a mancat pasagerul inainte, sau daca i-a venit sau nu ciclul? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin State si Canada isi coboara lumea Boulevard-ele intr-o veselie. Deci si al meu are garda mai jos, pe langa multe alte modificari. Ii sta bine si e OK cu centrul de greutate mai jos, nu zic, dar din cauza unei borduri prea inalte de la noua mea adresa tre sa-l ridic la loc. In concluzie, cine vrea sa-si coboare Intruderul o poate face moca (desi bratul respectiv costa peste 50 usedei), facand schimb de piesa respectiva cu mine. Dureaza 10 minute. Ma bate gandul sa-mi schimb si oglinzile cu unele stock si sa vand crash-bar-urile. Poze sunt pe gilbert punct ro; daca trebe mai fac si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva sau stie cineva de unde as putea cumpara si instala un hypercharger Kuryakyn pentru un Intruder 1800?

 

Daca are cineva instalat dati-mi va rog cateva detalii: cum se comporta motorul, merita investitia etc.

 

Multumesc,

Daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Unde gasesc codurile de vopsea pentru Intruder 1800?

Ma intereseaza codul de vopsea pentru modelul alb - PEARL WHITE.

Si-a vopsit cineva ceva la Intruder in Bucuresti, rog recomandati-mi un atelier de vopsitorie bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca incurc .dar stiu ca ce vand eu la semnatura se potriveste la utilajul despre care se vorbeste aici ! :D

cat ceri pe guma?0745357037

Mesaj completat

cumpar scarite originale de intruder

am eu si spate si fata si oglinzile daca te intereseaza.0745357037.m-ar interesa un pic de ajutor daca se poate.sunt posesor de intruder de anu asta, inainte m-am dat numa pe viteziste.cauciucuri la pret bun?eu mi-am comandat de pe mynetmoto.com si au cel mai bun pret care l-am gasit.poate stiti voi ceva mai bun.

Mesaj completat

Manolo, de unde ti-ai luat parbrizul ala mic si frumos si cat a costat?Asa mi-as pune si eu la a meu, da alte termopane nu-mi trebuie.

Mesaj completat

inca ceva, eu sunt nou pe forum si nu imi place sa stau mult la povesti, ca-s ocupat si nu prea am timp.dece va tot impunge-ti din tot felul de motive de-a dreptul puerile?fiecare face ce vrea cu banii lui si despre moto avem toti parerile noastre, in functie de experienta si dragostea pe care le-o purtam.eu mi-am iubit toate motoarele si daca aveam bani destui le pastram pe viata.dati-o la pace si hai sa tine-m mai mult uni la altii ca sunte-m altfel decat restul oamenilor, sau cel putin asa pretindem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...