Sari la conținut

Postări Recomandate

L-am scanat în „searchable pdf” și l-am pus aici: http://gilbert.ro/SuzukiM109R-VZR1800OwnersManual.pdf .

Pentru străinii care îl caută: Suzuki m109r VZR 1800 boulevard owner's manual download pdf

Ca răsplată financiară: dă-i 10 lei primului bătrân nevoiaș sau copil amărât pe care îl întâlnești. Serios.

Hai cu primăvara!

 

Asta e ceea ce cautam..mii de multumiri....la modul serios am compilat replica ta legata de rasplata financiara

 

asfalt uscat!

 

Salut

 

in cautarea mea am gasit linkul asta http://issuu.com/hunter_guyv2/docs/2008_m109r_owners_manual0001

daca accesati linkul si dati scroll down " sub " manualul in sine veti gasi chestii care mie mi s-au parut interesante..highway hawk catalogue pt vzr 1800, ghid de instalare a ambreiajului hidraulic, service manual, addenduri pt modelele de vzr editie limitata, etc..

din pacate se pot doar lectura si nu downloada.....

have fun

 

dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am schimbat simeringurile de ulei și de praf, uleiul de furcă, furtunele de frână și lichidul. A durat aproape 5 ore cu totul. Nu intru în detalii, probabil sunt foarte puțini posesori de vzr1800 care or să facă asta; cea mai grea a fost comprimarea arcului pentru a-l putea demonta, chestie pe care am rezolvat-o cu o mică sculă făcută pe loc, v. poza. Sunt foarte mulțumit de furtunele de frână: înainte, când frânam mai tare, frâna era elastică iar maneta (deși reglată la 5) presa bine cele 2 degete care rămâneau pe ghidon. Acum nici vorbă de așa ceva, frânează maxim la doar jumătate din cursa manetei.

_20140315_080852.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat la sfarsitul anului trecut furtunasele stock cu unele goodridge si n-am observat vreo imbunatatire. Probabil ca astept eu aiurea minuni de la sistemul de franare al unei motociclete de 350 kg :).

Poate cand oi schimba placutele (le are pe alea stock), s-o simti vreo diferenta :), desi constat ca incet incet o sa ma adaptez eu motocicletei ....:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am schimbat la sfarsitul anului trecut furtunasele stock cu unele goodridge si n-am observat vreo imbunatatire. Probabil ca astept eu aiurea minuni de la sistemul de franare al unei motociclete de 350 kg :).

Poate cand oi schimba placutele (le are pe alea stock), s-o simti vreo diferenta :), desi constat ca incet incet o sa ma adaptez eu motocicletei .... :D

 

Daca imi permiti, iti recomand eu ceva care va produce o schimbare a comportamentului franelor, schimbare pe care sigur o vei simti (eu am simtit-o) si iti va placea (mie mi-a placut enorm).

Am facut sambata ce face nenea asta in clipul de mai jos:

Plus, ca in fiecare primavara, schimbat lichidul de frana cu unul nou.

Incredibila transformare!

Recomand! Iti ia cateva zeci ce minute, in functie de experienta, dar merita fiecare minut.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca i-am pus gume noi parca franeaza mai bine. Lichidul eu il schimb ca si la masina la fiecare 2 ani :).

La mine etrierii sunt destul de curatei pentru ca nici moto prea are multi km. Dar poate voi incerca sa fac si eu ce face nenea asta in videoclip :).

Multumesc pentru sugestie.

 

Off-topic

I-am comandat un suport de numar mai mic .... sa vedem daca trebuie sa tai aripa spate pentru a-l monta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Exista vreun posesor de Intruder 1800 care si-a schimbat semnalizarile originale cu semnalizari custom, si care nu mai are nevoie de primele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

cumpar scarite conducator si pasager din acelea late ca in imagine. are cineva ? de unde pot cumpara ? multumesc . astept PM daca aveti ceva concret .

post-704-0-84355000-1400680822.jpg

Editat de vali`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. In continuare caut un parbriz si coburi pt M1800r.

Pe langa acestea vreau si mansoanele originale. Le dau la schimb pe cele de mai jos + o bere pt cine doreste schimb (sau le cumpar daca le are cineva deja scoase si stau degeaba). Motiv: sunt cam groase pt mana mea si asa am cumparat motocicleta.

Pozele sunt reale. Exista si niste extensii care se ataseaza la aceste mansoane (gen capacele) - dar mie nu imi plac. Le am si pe acelea.

liviu_pyt@yahoo.com sau 0740317703

post-15523-0-09051200-1400749571_thumb.jpg

post-15523-0-76459700-1400749577_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. In continuare caut un parbriz si coburi pt M1800r.

Pe langa acestea vreau si mansoanele originale. Le dau la schimb pe cele de mai jos + o bere pt cine doreste schimb (sau le cumpar daca le are cineva deja scoase si stau degeaba). Motiv: sunt cam groase pt mana mea si asa am cumparat motocicleta.

Pozele sunt reale. Exista si niste extensii care se ataseaza la aceste mansoane (gen capacele) - dar mie nu imi plac. Le am si pe acelea.

liviu_pyt@yahoo.com sau 0740317703

Vorbeste cu Razvan, de la metricmotion.ro

Eu la el am comandat coburile, si sunt multumit

SADDLEMEN Cruis’n DeLuxe Saddlebag set = 1462 RON

- pretul include si sistemul de sustinere si sistemul de prindere rigida de tip “quick-release” pentru a elimina stilul aruncat peste sa.

 

Sunt sigur ca el te poate ajuta si cu parbrizul.

 

cumpar scarite conducator si pasager din acelea late ca in imagine. are cineva ? de unde pot cumpara ? multumesc . astept PM daca aveti ceva concret .

Vezi pe ebay.

Exista mai multe modele disponibile.

Bestiale sunt cele de la Kuryakin, dar scumpe tare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Stie cineva care este diferenta intre Intruder M1800 R si Intruder M 1800 R2 ?( in afara de cea de la far, daca mai exista vreuna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta mea, dupa schimbari: far, risere, semnalizari fata, banda led spate semnale si stop.


Mai urmeaza....



post-50560-0-13830500-1401076453_thumb.jpg

post-50560-0-81365800-1401076464_thumb.jpg

post-50560-0-53423100-1401076478_thumb.jpg

Editat de crt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut in continuare mansoanele originale, daca vrea cineva schimb sau are de vanzare.

sissy bar am gasit, parbriz am gasit.

Am o ultima rugamite: are cineva dimensiunile celor 4 distantiere si 4 suruburi de prindere de la sissy bar-ul original Suzuki? Se pare ca cele pe care le-am primit nu sunt potrivite si as vrea sa le fac eu.

 

Tot eu. In continuare caut un parbriz si coburi pt M1800r.

Pe langa acestea vreau si mansoanele originale. Le dau la schimb pe cele de mai jos + o bere pt cine doreste schimb (sau le cumpar daca le are cineva deja scoase si stau degeaba). Motiv: sunt cam groase pt mana mea si asa am cumparat motocicleta.

Pozele sunt reale. Exista si niste extensii care se ataseaza la aceste mansoane (gen capacele) - dar mie nu imi plac. Le am si pe acelea.

liviu_pyt@yahoo.com sau 0740317703

post-15523-0-63196700-1401089165_thumb.jpg

post-15523-0-59614900-1401089172_thumb.jpg

Editat de liviu_pyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Motoreta mea, dupa schimbari: far, risere, semnalizari fata, banda led spate semnale si stop.
Mai urmeaza....

 

In poza, farul asta nou nu prea imi pare ca se pupa cu restul motocicletei. Dar daca tie iti place, restul e cancan. Sa te bucuri de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut in continuare mansoanele originale, daca vrea cineva schimb sau are de vanzare.

sissy bar am gasit, parbriz am gasit.

Am o ultima rugamite: are cineva dimensiunile celor 4 distantiere si 4 suruburi de prindere de la sissy bar-ul original Suzuki? Se pare ca cele pe care le-am primit nu sunt potrivite si as vrea sa le fac eu.

Sigur nu se potrivesc suruburile si distantierele?...si eu mi-am comandat crash bar-ul original suzuki...si daca nu aveam "manualul de instalare": as fi putut sa jur ca in cutie nu au pus suruburile si distantierele potrivite

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur nu se potrivesc am incercat in toate combinatiile (e cumparat SH si suruburile au venit de la cumparatorul coburilor etc.. poveste lunga :) ). chiar nu e nimeni care sa ma ajute cu niste masuri de la suruburi si distantierele sissy barului OEM Suzuki? dau 3 beri pentru masuri :)

nu d-alta dar stau cu sissy-ul in casa si ma uit la el...

Editat de liviu_pyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. In continuare caut un parbriz si coburi pt M1800r.

Pe langa acestea vreau si mansoanele originale. Le dau la schimb pe cele de mai jos + o bere pt cine doreste schimb (sau le cumpar daca le are cineva deja scoase si stau degeaba). Motiv: sunt cam groase pt mana mea si asa am cumparat motocicleta.

Pozele sunt reale. Exista si niste extensii care se ataseaza la aceste mansoane (gen capacele) - dar mie nu imi plac. Le am si pe acelea.

liviu_pyt@yahoo.com sau 0740317703

 

Salutare,

 

Am eu mansoanele originale de la C1800, dar nu cred sa fie diferente intre ele.

post-5649-0-58413800-1401610571_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...