Sari la conținut

Postări Recomandate

Multumesc AWD!!



In continuare caut dimensiunile celor 4 distantiere si 4 suruburi de prindere de la sissy bar-ul original Suzuki

Se pare ca cele pe care le-am primit nu sunt potrivite si as vrea sa le fac eu.

Editat de liviu_pyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

As vrea sa stiu si eu care sunt diferentele dintre VZR1800R si VZR1800R LE, in afara de colorit si semnalizari clare

 

Va Multumesc

 

Eu cred ca nu e nici o alta diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din pacate, trebuie sa las balaurele in libertate. Este cu atat mai dureros cu cat il schimb pe... o duba. Daca ai o autoutilitara frigorifica (cu congelare), poti face schimb cu un Suzuki Boulevard m109r (vzr1800) venit din Canada in 2010. Gri perlat, 34.000 km la bord, fara niciun accident, primul proprietar in Romania (adus din Canada la 15.000 km, fabricatie 2006), cu sei gel, semnale spate si oglinzi custom, anvelope ca si noi (numai alea au costat 350 euro), Metzeler de 260 pe spate, evacuare custom (dementiala, dupa cum au spus unii), engine guard cobra, turometrul coborat, revizia completa (filtre, bujii, ulei, placute frana) facuta acum 2000km, furtune frana fata racing/otel, simeringuri si ulei furca abia schimbate, cea mai tare baterie din parcare (Gman) si altele.

Daca nu ai o utilitara cu congelare, o poti lua si cu bani cash, 7500 euro. Am sa pun si foto, momentan nu sunt acasa.

» Post actualizat in 20 Jul 2014 20:09

Tel. 0744- cinci șase 6 88 unu

post-2622-0-31585400-1405854306_thumb.jpg
post-2622-0-81534200-1405854305_thumb.jpg
post-2622-0-27764500-1405854305_thumb.jpg
post-2622-0-53049200-1405854304_thumb.jpg

» Post actualizat in 20 Jul 2014 20:14

ITP valabil aprilie 2016.

Editat de Balaurele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Mi-am luat si eu de curand o vaca. Si vreau s-o mai accesorizez. Vreau crashbar in primul rand si un parbriz ceva. Am gasit pe ebay doua modele de crashbar unul care nu mi se pare ca ar proteja ceva si unul care este cu vre-o 2 cm in afara scaritelor si cred ca la inclinatii te deranjeaza. Aveti alte idei voi? Parbrizul imi place cel original care pleaca de jos de deasupra farului si urca putin peste turometru. Il foloseste ciineva? Am impresia ca nu protejeaza cine stie ce. Dar poate n-am dreptate. Oricum de aratat arata foarte frumos.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru achiziție!

Despre engine guard: cel „original”, ca acesta, http://www.m109riders.com/forums/attachment.php?attachmentid=52329 , nu protejează nimic, fiind mai în interior decât motorul motorului. Și eu am avut, dar l-am schimbat cu cel care e pe motor acum, Cobra. plus că arată și mai bine și nu deranjează la înclinări.

Despre parbriz nu știu, mie mi se pare că orice parbriz îi strică aspectul. De gustibus...

Asfalt uscat și multă distracție!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Mi-am luat si eu de curand o vaca. Si vreau s-o mai accesorizez. Vreau crashbar in primul rand si un parbriz ceva. Am gasit pe ebay doua modele de crashbar unul care nu mi se pare ca ar proteja ceva si unul care este cu vre-o 2 cm in afara scaritelor si cred ca la inclinatii te deranjeaza. Aveti alte idei voi? Parbrizul imi place cel original care pleaca de jos de deasupra farului si urca putin peste turometru. Il foloseste ciineva? Am impresia ca nu protejeaza cine stie ce. Dar poate n-am dreptate. Oricum de aratat arata foarte frumos.

 

Multumesc

- Crashbarul original pt modelul asta produs de suzuki mi s-a parut singurul care e indeajuns de destept incat sa arate si ok si sa protejeze ceea ce trebuie protejat.pt ca nu se mai fabrica singura solutie este e-bay sau sa vanezi siturile de vanzari moto din ungaria , poate cineva care vinde moto e dispus sa vanda crashbarul separat ( acolo foate multe vzr-uri de 1800 sunt accesorizate full ).modelul din linkul pusde "balaurele" e bun pt ca daca asezi talpile avansat pe scaritze nu il atingi cu varfurile ghetelor, valabil pt riderii f. inalti. eu al 1,90 m pe cel original il ating, mi-a luat ceva timp pana sa ma obisnuiesc;

- parbrizul original mi s-a parut un bullshit ......pana l-am vazut in fata mea......e cu mult mai mare decat pare in poze.....si clar te protejeaza. vezi pe net ce dimensiuni are si fa un sablon de carton..apoi pune-l pe moto.asa iti vei da seamna de marimea lui si de protectia pe care o ofera. eu am parbrizul de la national cycle....toata lumea zice ca e de departe cel mai ok pt moto asta..insa eu il folosesc doar cand fac touring cu motorul...pt ca si ala arata dubios pe motorul asta.oricum, confortul oferit de un parbriz este extraordinar. are un prieten la vanzare parbrizul original,cu toate accesoriil de prindere. nu l-a folosit ...daca te intereseaza sa vb cu el..va pun in legatura

Editat de dragos_doe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut

am si eu o problema cu al meu Intruder

Are momente cand nu mai trage

trag de acceleratie si parca se inneaca se plafoneaza,

daca cineva a mai avut problema asta si a rezolvat.o in vre.un fel astept un sfat

MS

mentionez ca i.am schimbat bujii,ulei,filtre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

am si eu o problema cu al meu Intruder

Are momente cand nu mai trage

trag de acceleratie si parca se inneaca se plafoneaza,

daca cineva a mai avut problema asta si a rezolvat.o in vre.un fel astept un sfat

MS

mentionez ca i.am schimbat bujii,ulei,filtre

 

Momente cand nu mai trage, sau tot timpul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momente cand nu mai trage, sau tot timpul?

Momente cand nu mai trage

intrerupe , senzatia ca nu as mai avea benzina

scz de intarziere, am fost plecat in concediu

Astazi am programare la Suzuki Galati si sper sa se rezolve rapid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Aveti idee cam cat costa un chit de ambreaj la m 1800?

 

1400 ron, am aflat eu intre timp.

Contine toate discurile, plus arcuri.

 

 

Altfel, ia uitati-va la M400. Miniatura lui M1800.

» Post actualizat in 03 Sep 2014 17:06

Salut,

Aveti idee cam cat costa un chit de ambreaj la m 1800?

 

Eu am intrebat aici. Cel mai bun pret, am comandat, primit, super tratament si servicii.

 

/index.php?/topic/684680-aducem-piese-oem-aftermarket-consumabile-la-comanda/page-34

 

Si un filmulet cu C-ul...

 

Editat de AWD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Din motive de .. :banpls: ..sunt nevoit sa renunt si eu la motocicleta care a reusit sa ma faca sa renunt la super sport...

 

Pt detalii -> aici: /index.php?/topic/718521-suzuki-intruder-m1800r-2007/

E intr-adevar singurul motor pentru care as renunta si eu la sportiva...frumoasa dracovenia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Uais.

Eu tocmai l-am retras pe al meu de la vanzare. M-am reindragostit de al meu ieri (ma gandeam la un Rocket 3).

 

Iti recomand sa pui anuntul si la rubrica vanzari / motociclete peste 999 cmc. Si pe Bikeshop. Si pe Pro-bike.

Si la bursa chopper - cruiser.

 

Unde erai acum doi ani cu pretul asta?

 

Spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...