Sari la conținut

Postări Recomandate

Avem de prezentat o bucata Bondar. :)

» Post actualizat in 15 Nov 2016 12:03

Si bondaru... :)

» Post actualizat in 15 Nov 2016 12:08

A fost achizitionat de la un coleg de pe forum, "gicaz", la 14500 km in August 2016(reali sau nu , prea putin conteaz), a pus-o la iernat la 19000+.

post-95749-0-73385400-1479211103_thumb.jpg

post-95749-0-76327300-1479211152_thumb.jpg

post-95749-0-85424200-1479211327_thumb.jpg

post-95749-0-80684100-1479211377_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

 

Stie cineva codul pentru engine guards OEM si unde le pot gasi in Europa? Le-am gasit in US, dar as fi preferat sa evit plata taxelor vamale asa ca m-as orienta catre loco (RO,EU) :)

Ia legătura cu user-ul Garcya,el aduce de pe ebay din USA.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Păi dacă e vorba de așa înseamnă că tre' să ne vedem pe la vreo întrunire ca să ciocnim un pahar. Lasă-mi, te rog, pe privat numărul tău de telefon ca să stabilim cum intru în posesia donației.

Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!! Aveti idee de unde imi pot cumpara un ulei Motul 10w40 full sintetic, respectiv un filtru de ulei. Multam fain si sa avem cu totii un sezon cu asfalt uscat si fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-as recomanda Motul, este cred, cel mai contrafacut ulei existent la acest moment.

Eu de 4 ani pun numai Bel-Ray pe care il cumpar de la Metricmotion.

/index.php?/topic/741704-echipamente-echipamente/page-3

 

 

Eu am folosit Motul si din cate am inteles n ar fi foarte indicat sa tot schimbi producatorul... Gura lumii... :)

 

Si eu iti recomand Bel -Ray EXP semi sintetic / EXS full synthetic

Il au cei de la Motor Team https://www.motorteam.ro, sa nu astepti dupa comanda;

Am folosit Motul 5,100 si 7,100...mergea ok; am trecut la Bel Ray...mi s-a parut ca schimbatorul de viteze actiona mai lin ( f. posibil sa fie doar in capul meu )

Toate review- rile despre vzr 1800 recomanda Bel Ray in detrimentul Motul ( si toata lumea recomanda Amsoil in detrimentul oricarui alt producator )

Ce e interesant, majoritatea posesorilor de VZR recomanda semi- sintetic nu full synthetic, cica e mai aderent pe ambreiaj...gura lumii..;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu am un Intruder M1800R din 2008. La inceput aveam si eu probleme cu treapta a doua. Dupa ce mi-am instalat A TRA cumparat de la Gman problema a disparut si nu mai zic cat de fain se simt acum treptele 1,2si 3. O schimbare majora si este super simplu de instalat plug and play O alta solutie pentru acesta problema ar fi instalarea unui PRO EVO SHIFT STAR KIT . Uite aici link-ul http://www.meancycles.com/store/parts/view.cfm?PartID=214952

Salut,

Am acceasi problema de treapta a doua la Intruder 1800 din 2007 ! Poti sa imi spui te rog cum ai rezolvat si de unde ai comandat piesele aditionale? Sunt din Iasi si inca nu am gasit pe cineva intr-un service care sa imi ofere o solutie ideala astfel incat cutia de viteze sa schimbe identic sau macar apropiat cu ce am avut anterior ( Honda CBR 1000 RR). Bineintels, nici motoarele nu sunt din aceeasi categorie dar caraitul in treapta a 2-a imi taie din placerea condusului in oras....

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut!

Multumesc pentru raspunsul rapid si detaliat dar scuze in acelasi timp pentru detaliile vagi pe care le-am dat cand am pus prima intrebare.

Cu toate ca Intruder-ul de 1800 pe care il am de putin timp este ce mi-am dorit, am fost putin contrariat de caraitul pe care il primesc din cutie cand schimb din prima in a doua viteza. Si nu tot timpul. Uneori schimba smooth si silentios, alta data zgomotos si cu usoara rezistenta ca si cum nu deambreiez.

Am citit pe acest forum diverse pareri, unii spun ca este de la cardan, altii ca tine de turatia la care schimbi, altii ca asa este normal la motoare mari... Din pacate nu am intalnit un utilizator de model similar live ca sa fac o comparatie asa ca pentru inceput am comandat acest cip ATRE. Tin la curent cu eventuale schimbari dupa upgrade !

 

Ai aceeasi problema insemnand...?

La Intruder 1800 problema cu primele trei trepre este ca au Time Retard, un sistem menit sa domoleasca fiara. Din cate am inteles eu, inseamna ca scanteia ar fi data pe coborarea pistonului, ceea ce inseamna explozie mai slaba, ceea ce inseamna putere mai mica livrata. TRE (prescurtare de la Time Retard Eliminator) este un dispozitiv micut care se conecteaza intre Gear Indicator si CPU, si il pacaleste pe cel din urma ca motocicleta este in treapta a 4-a tot timpul, aceasta fiind singura nelimitata (full power). Cam asta face TRE.

Caraitul din a doua nu stiu daca tine de Time Retard...

Daca vrei TRE, comanda-l de pe site-ul de mai jos.

http://www.gmanindustries.com/shop/pc/showsearchresults.asp?pageStyle=H&resultCnt=9&keyword=ATRE+Suzuki+C109R

Mai nou se numeste ATRE (automatic time retard eliminator).

Si eu sunt mega incantat de TRE, nu concep 1800-le fara el.

Iti mai recomand asta:

http://www.gmanindustries.com/shop/pc/GBushing-C109R-48p683.htm

Este o piesulica ce inlocuieste saiba de la schimbatorul de viteze, care in timp se futizeaza. La mine ramanea schimbatorul sus, in momentul in care dadeam treapta superioara, si trebuia sa il dau jos cu varful, usor. Era un stres in plus.

Eu am comandat de la Gman Industries direct, iti vine intr-o luna maxim. Merita fiecare banut. Si ar mai fi chestii faine pe la ei, daca esti interesat de performanta.

Editat de AWD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...