Sari la conținut

Postări Recomandate

Da, dar nu cranii pe unul ca a lu' matale. Trebuia sa-ti facu un airbrush cu Paris Hilton pe stanga, un Hummer pe dreapta si cu tine in jaccuzzi deasupra. 're-ati ai dreacu cu motoarele voastre uriesesti! Las' ca ma fac eu mare!

 

Pai pe stanga e craniul lui paris, pe dreapta al lui MC Hammer si pe mijloc al lui Jacuzzi.

:lol: :lol: :D

 

ia lasa matale vrajeala si hai pe afara cu catalogul pe 2007 sa vedem ce alegi!

 

Dau eu BR!! :baldy: :lol:

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu cred ca se potriveste air-brush la genul asta de motor. Am senzatia ca, incepand de la Intruder 1800, VN 2000 sau Rocket III, o noua clasa de motoare s-a nascut, motoare care au putine in comun cu cruiserele clasice

 

ce ți se pare că nu are în comun marauderul de 1800 cu cruiserele?

cilindreea? frânele? forma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ți se pare că nu are în comun marauderul de 1800 cu cruiserele?

cilindreea? frânele? forma?

 

lasa-l, tu! a fost si ea rautacioasa :baldy: . Sper ca ii trece pana miercuri la arc :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vara-tau , sa crape... :baldy:

Cu cioparitul ma mai gandesc, e un proces care dureaza. Si nu merge chiar orice, sa nu ii strice linia

 

Si mie imi place desenul, cu lacul nu sta prea bine si o sa il refac cat de repede.

 

pana una alta l-am dus la 2 mai la aerosoli.. :bounce:

 

:lol:

 

Circel ( logat de pe Darian_)

 

* Pai da, ca mi-a zis vecinu' cand ne-am intersectat la garaj ca v-ati dus in gasca la plaja, sper ca v-ati parlit cu totii, sa nu crap eu de invidie...! :D Ca pana una alta, n-am vazut marea de 2 ani, asta a noastra, neagra si urata, dar care mie imi place cel mai tare, ...sa ramana intre noi, da?

Sa vii cu vaca mierucri la Arc s-o vedem si noi cum au prins-o aerosolii :lol: :lol:

 

La chopperit ma gandesc si eu, dar la fel, nu ma grabesc. Vreau sa nu-i strice pofta de viata, ca a mea-i destul de inaintata in varsta si trebuie s-o iau cu blandete :D Intai va trebui s-o conving, pe urma sa imi fac eu niste cursuri de calificare (sper sa am ajutati...), apoi sa gasesc mijloacele si sa fac planul de actiune. Pana aici e treaba cea mai grea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ți se pare că nu are în comun marauderul de 1800 cu cruiserele?

cilindreea? frânele? forma?

Cilindreea - e ok

Franele: doua discuri pe fata, hmmm, sunt inevitabile la asemenea gabarit, dar parca... nu stiu...

Roti din aliaj turnat: asta + 2 discuri de frana - nu arata mult diferit de o vitezoaica.

Farul cumva incorporat in corp, pleaca din el - alta caracteristica ce duce cu gandul la carena.

 

Si ca sa fiu mai clar: nu critic, spun doar ca e o alta categorie, cu totul noua. Si, ca price e nou, unii au nevoie de ceva timp sa se acomodeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindreea - e ok

Franele: doua discuri pe fata, hmmm, sunt inevitabile la asemenea gabarit, dar parca... nu stiu...

Roti din aliaj turnat: asta + 2 discuri de frana - nu arata mult diferit de o vitezoaica.

Farul cumva incorporat in corp, pleaca din el - alta caracteristica ce duce cu gandul la carena.

 

Si ca sa fiu mai clar: nu critic, spun doar ca e o alta categorie, cu totul noua. Si, ca price e nou, unii au nevoie de ceva timp sa se acomodeze.

 

Sorin, ai uitat pe ce categorie esti: POWER CRUISER. Cam asta e categoria, care e baiul?

 

Nu te prind eu cu vreun far din asta? :D

bine...

frane: unii( stiu ei cine!) zic ca are chiar frane subdimensionate... Cred si eu, la 340 kg numai ea, se opreste greu matahala, mai ales ca fuge repede.

 

Cat despre carena, asta chiar ajuta la viteza mare. adica mare, nu ca vulcanetele matale. :D

 

Intrebarea persista: cand vii cu catalogul la coburi sa ne dumirim la ce vei trece?

:lol:

 

* Pai da, ca mi-a zis vecinu' cand ne-am intersectat la garaj ca v-ati dus in gasca la plaja, sper ca v-ati parlit cu totii, sa nu crap eu de invidie...! :eek: Ca pana una alta, n-am vazut marea de 2 ani, asta a noastra, neagra si urata, dar care mie imi place cel mai tare, ...sa ramana intre noi, da?

Sa vii cu vaca mierucri la Arc s-o vedem si noi cum au prins-o aerosolii ;) :rock:

 

La chopperit ma gandesc si eu, dar la fel, nu ma grabesc. Vreau sa nu-i strice pofta de viata, ca a mea-i destul de inaintata in varsta si trebuie s-o iau cu blandete :lol: Intai va trebui s-o conving, pe urma sa imi fac eu niste cursuri de calificare (sper sa am ajutati...), apoi sa gasesc mijloacele si sa fac planul de actiune. Pana aici e treaba cea mai grea...

:bounce:

 

Parliti nu suntem ca facem evitare cu fandare (BR RC L TRS) :lol: :baldy:

 

pai cine te tine acasa?

 

adica.. stiu eu! intruderul cel mik si nedesenat si necioparit (inca!)

 

gresesc cumva?

 

e bine asha, nu cred ca am nici un program in we urmator...ne putem vedea la sighisoara la o poveste.

Noi facem frecvent drumul asta in week end-uri :lol:

Imi pare rau ca nu am ajuns inca in sighi, una din iubirile mele vechi. Dar tu ai fost reperat in sighi, calare pe bestia alba.

 

Cand ajung, dau un semn :ok:

iti trimit pe PM telefonul meu, ca din mers nu stiu cum sa dau de Maria Ta altfel.

Si vezi ce faci, ca aici s-a facut gasca mare, eu stiu vreo 6 cu M1800...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parliti nu suntem ca facem evitare cu fandare (BR RC L TRS) :lol: :baldy:

 

pai cine te tine acasa?

 

adica.. stiu eu! intruderul cel mik si nedesenat si necioparit (inca!)

 

gresesc cumva?

 

 

*Eeiiiii! lasa dom'le sa mai facem si un off-topic din pagina in pagina, ca ma plictisesc de atatea "vaci" pe topicu' asta ...si nici una a mea :bounce:

 

Pai cine ma tine acasa?... Ai uitat ca am famelie? tot mica, dar desenata si chopperita :lol:

A plecat in vacata, asa ca acuma o sa bag gaz in fiecare we. Mai putin asta care vine, ca am musafiri (pretina din Germania..., poate aduce si nesthe carpe sa infofolim tevile de evacuare :lol: )

Poate in we de pe 13-14 iulie fac primul drum la mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea persista: cand vii cu catalogul la coburi sa ne dumirim la ce vei trece?

Am coburii prea mari pentru catalogul din care vreau sa aleg: mi s-a pus deja pata pe Vulcanul de 900. La nevoile mele (90% oras, dar zi de zi), e arhisuficient.

 

PS: Ti-ai vandut EN-ul? Ca pupila mea vrea sa te vada pe la Arc si cu rinoceara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am coburii prea mari pentru catalogul din care vreau sa aleg: mi s-a pus deja pata pe Vulcanul de 900. La nevoile mele (90% oras, dar zi de zi), e arhisuficient.

 

PS: Ti-ai vandut EN-ul? Ca pupila mea vrea sa te vada pe la Arc si cu rinoceara.

 

nu l-am vandut, inca astept doritori de motor mistoc. :baldy:

 

Dar crede-ma ca o sa vin cu rinocerul, mai ales ca i-am dat lacul din nou si e cu totul altfel decat in poze. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va mai zic una, de consum:

 

plecare la mare: pe autostrada 7.7% :lol:

 

dar am mers tare... :wave:

 

la intoarcere, 5.6% am mers mega incet (110-120) pe autostrada.

 

medie afara cam 6.5%

 

 

Astept si alti intruderisti la o balaceala in weekend-urile viitoare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ieri seara,am vazut unu' alb,si-n Bucuresti.Da' n-am putut sa-i vad si nr de inmatriculare,era plin de masini. Acu'2 saptamini am vazut tot unul alb,pe la Mare.O fi fost acelasi? Oricum,arata neasteptat de bine,asa,alb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Circele, i-ai dat ma nume pana la urma la cal? Sau l-ai lasat varcolac?

 

* Motorul lui circel nu este cal. Se numeste "Vaka" :hurt:

Dupa ce o sa vina din Grecia, o sa ne spuna daca se comporta ca un varcolac sau nu :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Motorul lui circel nu este cal. Se numeste "Vaka" :)

Dupa ce o sa vina din Grecia, o sa ne spuna daca se comporta ca un varcolac sau nu :lol:

 

Da, doamna, vaka revine. usor tavalita de un scuter in Corfu( coliziune din lateral)

 

Dar vie si doritoare de km. Apropos, din aprilie pana acum, peste 10.000 km.

 

Sa vedem cat costa reparatia ( radiatorul a fost fisurat usor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, doamna, vaka revine. usor tavalita de un scuter in Corfu( coliziune din lateral)

 

Dar vie si doritoare de km. Apropos, din aprilie pana acum, peste 10.000 km.

 

Sa vedem cat costa reparatia ( radiatorul a fost fisurat usor).

 

* Aha! deci pana la urma tot a dat un "varcolac" in ea :)

 

Scoate-ti, bre, anuntul asta din semnatura, ca acuma te trezesti ca mai cumperi vreo 2-3 EN-uri sa le vinzi oamenilor care-si doresc... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu' alb pleaca azi la Brno... :o

 

 

asfalt uscat, albule...

 

--- Mesaj completat în 17 Aug 2007 10:41 -------------

*

 

Scoate-ti, bre, anuntul asta din semnatura, ca acuma te trezesti ca mai cumperi vreo 2-3 EN-uri sa le vinzi oamenilor care-si doresc... :cheers:

 

 

gata, l-am vandut de cateva ori deja.. Ma declar multumit....Sukhoi aveti legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am coburii prea mari pentru catalogul din care vreau sa aleg: mi s-a pus deja pata pe Vulcanul de 900. La nevoile mele (90% oras, dar zi de zi), e arhisuficient.

 

PS: Ti-ai vandut EN-ul? Ca pupila mea vrea sa te vada pe la Arc si cu rinoceara.

 

 

Frane subdimensionate la Intruder? Dang. .Eu am frane de R1 (stock) pe Warrior. Si are "doar" 290 kile. Nu stiam ca Intruder e asa greu. Cum e cu manevrabilitatea? Ati raschetat scaritele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intors albu' dintr-un periplu de 2300 km in 4 zile(tg.mures, budapesta, bratislava, brno, praga si-napoi)... Foarte multumit de manevrabilitate, confort, reactii, consum, viteza maxima..etc

 

@33ska

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaka. Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssssss.

Si eu mai zic din cand in cand ca "vin cu calul".

 

* pai Vulcanul nu e vaka :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...